چگونه کمد کپسولی پاییزه بسازیم؟

کمد کپسولی به کلکسیونی از لباس‌ها می‌گویند که می‌توان آن‌ها را به چندین شکل‌ مختلف ترکیب کرد. با ساخت یک کمد کپسولی پاییزه، دیگر لباس‌های اضافی و غیرکاربردی نمی‌گیریم بلکه در ست کردن لباس‌هایی که در حال حاضر داریم، نوآوری می‌کنیم. اما چگونه کمد کپسولی پاییزه بسازیم؟ در این متن نکات اساسی را به شما می‌‌گوییم.

مطالب مرتبط:

۱- کمد کپسولی چیست؟ (چگونه بهینه لباس بخریم؟)

۲- خرید درمانی چیست؟ تا حالا خرید درمانی کرده‌اید؟

۳- کمد کپسولی به سبک فرانسوی

 

هدف کمد کپسولی پاییزی

 

هدف از ساخت کمد کپسولی این است که بتوانیم لباس‌های موجود را به چندین حالت مختلف با یکدیگر ست کنیم. ابتدا کمدتان را چک کنید و لباس‌هایی را که فکر می‌کنید به دردتان خواهد خورد، در کمد کپسولی خود جای دهید. حتی برخی از لباس‌های بهاری و تابستانی نیز می‌توانند به دردتان بخورند. حالا نوبت مرحله بعد است؛ خرید لباس جدید!

 

کیفیت یا کمیت؟

کیفیت یا کمیت
نکته اولی که برای ساخت کمد کپسولی پاییزه باید مدنظر داشته باشید، این است که بر روی تعداد لباس‌هایی که می‌خرید، تمرکز نکنید. در عوض قبل از خرید لباس، این سه سوال را از خود بپرسید: به چه آیتمی نیاز دارم؟ برای چه زمان و مناسبتی از این آیتم استفاده می‌کنم؟ آیا این لباس کیفیت کافی را دارد و برای یک فصل کامل دوام می‌آورد؟

 

پالت رنگی کمد کپسولی پاییزی

پالت رنگی
هنگام ساخت یک کمد کپسولی، هیچ چیز مهم‌تر از تعیین یک پالت رنگی مشخص نیست؛ چون طبیعتا دستمان بسته است و قصد داریم از آیتم‌های محدودی کمک بگیریم. در اینترنت رنگ‌های پاییزی را ببینید و از لباس‌های افراد دیگر ایده بگیرید. حتما چندین آیتم با رنگ خنثی در لیستتان قرار دهید چون هم با هر رنگی ست می‌شوند و هم می‌توان در ساخت کمد کپسولی فصل‌های آینده از آن‌ها کمک گرفت.

 

آیتم‌های اساسی کمد کپسولی پاییزه

آیتم اساسی

حالا بیایید با هم آیتم‌های اساسی و ضروری یک کمد کپسولی پاییزه را مرور کنیم:
۳ عدد لباس برای بالاتنه (ایده: یک بافت، یک پالتو یا کت بلیزر، پلیور یقه اسکی)
۳ عدد لباس مخصوص پایین تنه (ایده: شلوار جین تیره، شلوار جین یا پارچه‌ای مشکی، لگینگ ساده)
۳ جفت کفش (ایده: یک جفت کتانی، یک جفت کفش تخت کالج، یک جفت نیم‌بوت)
حالا طبق قانون ترکیب می‌توانید به بیست و هفت شکل متفاوت لباس بپوشید!

 

رسمی و غیر رسمی

رسمی یا غیررسمی

پیشنهاد می‎کنیم که این لباس‌های اساسی را به دو دسته رسمی و غیررسمی تقسیم کنید. مثلا بدیهی است که پافر و یا شلوار جین زاپ‌دار برای مناسبت‌های رسمی نیست. سعی کنید تعادل را بین لباس‌های رسمی و غیررسمی خود حفظ کنید زیرا نمی‌خواهید تا فصل بعدی و شاید هم تا بهار، خرید جدیدی انجام دهید وگرنه همه تلاش‌هایمان بیهوده خواهد بود.

 

اکسسوری

اکسسوری
بدیهی است که علاوه بر آیتم‌های اساسی که ذکر کردیم، می‌توانید از اکسسوری‌های مختلف برای کامل کردن استایلتان استفاده کنید. همه چیز به سلیقه شما برمی‌گردد چون اکثر اکسسوری‌ها تاریخ انقضا ندارند و برای هرفصلی قابل استفاده هستند.

 

نویسنده: روشنک ملکی

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :