چگونه قبل همه از مدل‌های جدید لباس باخبر شویم؟

0

چرخه مد پیچیدگی‌هایی دارد که تابع عوامل متعددی است و به طور کامل قابل پیش بینی نیست. ترندهای مختلف روند‌های خاصی را طی می‌کنند تا از فشن شو‌ها و لباس‌های سلبریتی‌ها به استایل‌های خیابانی و لباس‌های مردم عادی برسند. بسیار پیش آمده است که ترند جدیدی را در لباس‌های سطح بالا دیده‌اید اما قبل از آنکه همه دوستانتان به آن ترند روی آورند اقدام به خرید آن نمی‌کنید. چگونه قبل همه از مدل‌های جدید لباس باخبر شویم؟

چگونه قبل همه از مدل‌های جدید لباس باخبر شویم؟

۱- طرح‌های طراحان معروف را در نمایش‌های مد دنبال کنید. نمایش‌های مد سالانه دوبار برای فصل‌های مختلف برگزار می‌شوند کافی است این نمایش‌ها یا تصاویر و اخبار مربوط به آن‌ها را دنبال کنید. برندهای معروفی چون گوچی، بالنسیاگا و شانل ترندها را از سه فصل قبل تر پیش بینی و طراحی می‌کنند.

چگونه قبل همه از مدل‌های جدید لباس باخبر شویم؟

۲- برند‌های مطرح فست فشن (Fast Fashion) مثل زارا، H&M، تاپ شاپ و مانگو را دنبال کنید. این برند‌ها هم مدل‌های فصلی دارند و گاهی در برخی موارد طرح های برند‌هایی مثل مانگو و زارا از گوچی و شانل نیز پیشی می‌گیرد.

۳- لباس‌های سلبریتی‌ها را دنبال کنید. سلبریتی‌ها همیشه جزو پیشروان ترندها هستند. نگاهی به استایل‌های خیابانی آن‌ها و تحلیل این استایل‌ها در سایت‌ها و مجلات مد می‌تواند شما را در پیش بینی ترندهای فصل‌های آینده کمک کند.

۴- سایت‌ها و مجلات معتبر مد را دنبال کنید. این سایت‌ها و مجلات کمک می‌کند تا تحلیل درستی از مدها و ترندها داشته باشید و به تدریج خودتان بتوانید این تحلیل‌ها را انجام دهید و خبره شوید.

مطالب مرتبط:

۱- جدیدترین مدل بوت زنانه برای پاییز ۹۵

۲- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

۳- ۷ مدل جدید کیف دستی به سبک خیابانی

۴- اوت کوتور و داستان لباس‌های چند صد هزار دلاری

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :