محمد رضا اهوارکی در
0

چگونه از رنگ دادن شلوار جین جلوگیری کنیم؟

چگونه از رنگ دادن شلوار جین جلوگیری کنیم؟

دنیم که نوعی کتان خاص برای ساخت شلوار جین است در ساخت اکثر جین‌ها به کار می‌رود و از پایه‌های ساخت شلوار جین است. اما متاسفانه بعضا شاهد رنگ دادن این شلوار روی مبل‌های سفید یا روی لباس‌های دیگر با رنگ روشن‌تر در لباسشویی هستیم. چاره کار چیست؟ چگونه از رنگ دادن شلوار جین جلوگیری کنیم؟ با ما همراه باشید. 

چگونه از رنگ دادن شلوار جین جلوگیری کنیم؟

۱- بعد از خرید بلافاصله آن را بشویید

نه آنها را آویزان کنید و نه بپوشید!‌ به سرعت باید شلوار جین تیره را درون ماشین لباسشویی بیاندازید. اینکار به نوعی پیشگیری قبل از درمان است. اگر روی جین برچسب‌هایی در ارتباط با نوع شستشوی آن بود این قضیه نشانگر این است که باید قبل استفاده شسته شود.

۲- شلوار جین تیره خود را چگونه دستی بشوییم؟

ابتدا شلوار را پشت و رو کنید. آب زیاد برای شستشو استفاده نکنید که موجب آب رفتن شلوار شود. حتما از آب سرد استفاده کنید. در شستشوی دستی (پیشنهاد می‌شود) با خود شلوار جین خودش را بشویید یعنی برای سابیدن از خود شلوار استفاده کنید. با اینکار تضمین می‌کنید که رنگ دهی آن در آینده وجود ندارد.

چگونه از رنگ دادن شلوار جین جلوگیری کنیم؟

۳- کمی سفید کننده به همراه آب سرد حین شستن به آن اضافه کنید

شوینده به تثبیت رنگ شلوار کمک می‌کند و موجب می‌شود در آینده شاهد رنگ دهی آن نباشیم. اضافه کردن شوینده به اندازه یک فنجان کوچک کفایت می‌کند و مقدار بالای آن نیازی نیست. اگر نگران تغییر شکل شلوار جین‌تان هستید شستشوی دستی پیشنهاد ما به شماست.

۴- قبل از پوشیدن شاید حس کنید جین چندین دور در لباسشویی باید شسته شود

یادتان باشد که اولا حتما شلوار جین را به تنهایی بشویید و ثانیا آن را قبل از شستن آن را پشت و رو بشویید. باز هم تاکید می‌کنیم که اگر نگران تغییر شکل شلوار جین‌تان هستید شستشوی دستی بهترین راه است.

۵- قرار دادن جین در محلول آب سرد و مایع در تمام طول شب

اگر بعد از امتحان کردن قدم‌های ذکر شده همچنان شلوار جین شما رنگ می‌داد این کار را بکنید: تشت آب را پر کرده و در آن مایع شوینده سفید کننده بریزید و تمام شب شلوار جین را در آن بخوابانید. سپس آن را جلوی نور خورشید آویزان کنید تا خشک شود.

نکات 

  • حتما از سفید کننده استفاده شود.
  • جین را در خشک کن لباسشویی نیاندازید. همیشه اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود.
  • قبل از شستن آن‌ها را پشت و رو کنید.
  • آن‌ را به تنهایی بشویید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه پاچه های شلوار جین را ریش ریش کنیم؟

2- در مهمانی چگونه جین رنگی بپوشم؟

3- پوشیدن کفش مردانه رسمی با شلوار جین

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :