chadmin در
0

راه های طولانی کردن عمر عینک آفتابی

راه های طولانی کردن عمر عینک آفتابی

به طور کلی، عینک وسیله ای است با کاربردهای مختلف برای چشم ها و یک وسیله تزئینی برای چهره هر فرد. به گروهی از عینک ها که جهت محافظت از چشم ها در برابر آثار زیانبار نور خورشید و نورهای مضر ساخته می شوند و گاهی هم جهت زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند، عینک های آفتابی می گویند در ادامه کارشناسان چی بپوشم به معرفی راه های طولانی کردن همر عینک آفتابی می پردازند. 

 

راه های طولانی کردن عمر عینک آفتابی

راه های طولانی کردن عمر عینک آفتابی

عینک خود را دور از گرما و سرمای شدید نگه دارید رها کردن عینک در داخل ماشین یکی از بدترین موارد است. دمای داخل ماشین در یک روز آفتابی (بالاتر از ۶۰ درجه) می تواند تا حد نقطه ذوب مواد تشکیل دهنده عینک افزایش پیدا کند. سرما و گرما می تواند آسیب های شدیدی به لنزها و فریم عینک بزند و همچنین موجب از بین رفتن لایه محافظ روی شیشه و فریم عینک شود

مراقب فریم عینک خود باشید

از کشیدن و خم کردن دسته های عینک خودداری کنید. موقع زدن و درآوردن عینک از چشم حتما هر دو دسته را با دست بگیرید و از فشار آوردن به یک دسته خودداری کنید. ممکن است زدن عینک روی سر کار جذابی باشد ولی این کار باعث گشاد شدن و از بین رفتن حالت اصلی فریم شما می شود. همچنین قرار دادن آن پشت سر باعث خط افتادن روی شیشه ها می شود

از قاب عینک محکم استفاده کنید

پرتاب کردن عینک روی میز آشپزخانه، صندلی ماشین و … باعث خط افتادن، خم شدن، شکستن و … عینک شما می شود. بهترین روش برای محافظت، قراردادن عینک داخل محفظه هایی که پوشش داخلی آنها نرم و پوشش بیرونی سخت دارند است. زمانی که قصد استفاده از عینک خود را ندارید آن را در داخل جلد های محکم قرار دهید

عینک خود را تمیز کنید

روش دیگری که باعث افزایش طول عمر عینک شما می شود تمیز کردن آن برای روزی حداقل یک مرتبه است. زمانی که شیشه عینک شما خاک می گیرد و یا کثیف می شود باید آنرا تمیز کنید. این عمل باعث جلوگیری از خط افتادن روی شیشه ها می شود. اگر شما عینک خاصی دارید باید از پارچه های مخصوص تمیز کردن عینک باتوجه به دستور عمل تولید کننده استفاده کنید. به صورت دیگر شما می توانید با استفاده از یک تکه صابون به همراه آب گرم عینک خود را بشورید. این کار باعث از بین رفتن شوره، نمک و کثیفی از روی عینک می شود. بعد از شستشو، با استفاده از یک دستمال تمیز و نرم آن را خشک کنید. جهت جلوگیری از خط افتادن شیشه ها هیچ گاه زمانیکه خشک هستند آنها را تمیز نکنید. هیچ گاه از دستمال کاغذی و دیگر پارچه های زبر و خشن استفاده نکنید.

از این اشتباهات برای تمیز کردن عینکتون دوری کنید:

برای پاک کردن عینکتون از محلول آمونیاک و یا الکل استفاده نکنین، چون که ترکیبات شیمیایی تند و زننده به پوشش روی لنزتون آسیب می رسونه. به جاش عینک طبی و یا عینک آفتابی رو با مایع دستشویی و انگشتانتون آروم بشورین. لنز عینکتون رو هم با پارچه ای مخصوص عینک خشک کنین و هیچ وقت از پارچه های معمولی، حوله های کاغذی و یا هر چیز دیگه ای استفاده نکنین زیرا که باعث میشه لنز عینک خش بیفته.

عینکتون رو روی سرتون نگذارید:

ممکنه اینجوری شیک و با کلاس به نظر برسین اما این کار باعث می شه دسته های عینکتون شل بشه. همچنین روغن طبیعی که از موهاتون و یا پوست سرتون بیرون میاد میتونه باعث ایجاد لکه بر روی لنزتون بشه.

به طور منظم عینک خود را بررسی کنید پیچ های عینک را به طور مداوم کنترل کنید و اگر شل شده بودند آنها را سفت کنید. برای این کار از پیچ گوشتی مخصوص استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- سه گام ساده تا تمیز کردن شیشه عینک آفتابی

۲- معرفی سه برند عینک آفتابی

۳- راهکارهای عملی برای پیدا کردن عینک آفتابی مناسب

۴- راه تشخیص عینک آفتابی روبرتو کاوالی اصل از تقلبی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :