7 نکته برای شيک بودن در لباس‌ مجلسی زنانه

0

وقتی در پايان هر فصل به بازبينی و مرتب کردن کمد لباس های خود می پردازيد با لباس هایی مواجه می شويد که دليل خريدنش را نمی دانيد، لباس های گرانی که جایی برای پوشيدن آن پيدا نکرده ايد و بلا استفاده باقی مانده اند چون شرايط مناسبی نداشته اند. براي جلوگيری از چنين موقعيت هایی چه بايد کرد؟ چه ترفند هایی را در خريد لباس بايد رعايت کرد تا هميشه شيک و آماده باشيم؟ در اين مطلب 7 نکته برای شيک بودن در لباس‌ مجلسی زنانه را برای شما تدارک ديده ايم تا آن ها را به کار ببنديد و شيک تر و خوش لباس تر شويد.

7 نکته برای شيک بودن در لباس‌ مجلسی زنانه

1- حداقل يک لباس با استايل مردانه داشته باشيد
لباس هایی مانند کت و شلوار که از استايل مردانه الهام گرفته شده اند می توانند کاربرد زيادی در مراسم مختلف داشته باشند، پس اگر از پوشيدن لباس های بلند و پر زرق و برق و پر دردسر خسته شده ايد يک کت و شلوار و يا حداقل کت و دامن مي تواند گزينه ای عالی باشد.

2- لباس زير مناسب داشته باشيد
برای شيک بودن در لباس‌ مجلسی زنانه باید لباس های زير زنانه ای که مناسب لباس تان است را انتخاب کنید. پس حتما يک نمونه از اين لباس های زير را برای مواقع ضروری در کشوی لباس های زير خود داشته باشيد.

3- گن مناسب داشته باشيد
اگر اندام متناسبی داريد پس نيازی به گن هم نيست اما اگر در نواحي خاصي دچار چاقی هستيد گن مناسب آن ناحيه را تهيه کنيد و در کمد لباس های خود قرار دهيد.

4- بلوز مجلسي مناسب داشته باشيد
بلوز های مجلسی نه تنها خود به همراه يک دامن و شلوار مناسب مي توانند يک لباس مجلسی کامل باشند بلکه همراه يک دست کت و شلوار و کت و دامن هم استايل زيبایی می سازند. اين بلوز ها را از جنس مرغوب مثل ابريشم و رنگ های خنثي مثل سفيد يا سياه تهيه کنيد.

7 نکته برای شيک بودن در لباس‌ مجلسی زنانه

5- کفش پاشنه بلند مناسب داشته باشيد
اگر قرار است هر لباسی را با کفش همرنگ آن بپوشيد پس براي هر مراسم نياز به کفش مجلسی تازه اي پيدا مي کنيد که قيمت بالايي ندارد. اما اگر اهل لباس ارزان نيستيد می توانيد کفش مجلسي کلاسيک با کيفيت و گران به رنگ پا و يا مشکي که با همه لباس ها هماهنگ هستند تهيه کنيد.

6- کفش تخت شيک داشته باشيد
برای شيک بودن در لباس‌ مجلسی زنانه هميشه نمی توان کفش پاشنه بلند پوشيد، پس اگر به هر علتي مثل بارداري يا ناراحتي پا و کمر و … مجبور به پوشيدن کفش تخت هستيد از مدل هاي شيک و زيبا تهيه کنيد و به يک کفش راحتي نه چندان جالب بسنده نکنيد.

7- يک لباس ساده براي موقعيت های ناگهانی داشته باشيد
يک لباس ساده و بدون آستين به همراه صندل و کيف همرنگ صندل می تواند يک لباس مجلسی عالي براي موقعيت هاي پيش بيني نشده باشد. پس داشتن اين موارد در کمد لباس ها هم بنا به سليقه و استايل خودتان ضروري است.

مطالب مرتبط:

1- 5 لباس ضروري در کمد لباس خانم هاي شيک پوش

2- لباس هاي ضروري در کمد لباس خانم هاي فرانسوي

3- راهنماي ترکيب لباس براي تازه کارها

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :