در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

برگزاری یک مراسم عروسی فوق‌العاده و بی‌نقص، آرزوی همه خانم‌هاست! مسلما انتخاب زیباترین و مناسب‌ترین لباس عروس، مهم‌ترین بخش یک مراسم بی‌نقص است. بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند انتخاب کفش مناسب برای لباس عروس، به اندازه انتخاب خود لباس، کار سختی است؛ اما لزوما نباید اینطور باشد! کافیست دنبال یک سبک کفش خاص و زیبا بگردید که با مدل لباس عروس و سلیقه شخصی شما منطبق است. همچنین، با توجه به طولانی بودن مراسم عروسی بهتر است راحتی مدل کفش عروس را نیز در نظر بگیرید! اگر مهم‌ترین شب زندگی‌تان نزدیک است و هنوز کفش مناسبی پیدا نکرده‌اید، با مقاله امروز چی بپوشم همراه باشید!

ad banner

 

قدم اول: زیبایی و به‌روز بودن مدل کفش عروس

اگر کفش‌تان را متناسب با سلیقه، خصوصیات فردی و مدل لباس‌تان انتخاب کنید، کاری می‌کنید که لباس عروس‌تان زیباتر و باشکوه‌تر به نظر برسد. برای رسیدن به این هدف:

جدیدترین ترندها را بررسی کنید

اینترنت را زیر و رو کنید! به دنبال اطلاعاتی در مورد جدیدترین ترندهای مد و لباس بگردید. برای این کار، می‌توانید وبسایت‌هایی که در مورد لباس عروس مطلب منتشر می‌کنند، انجمن‌های آنلاین و وبلاگ‌های مرتبط با آنها، و همچنین مجلات مد و لباس آنلاین را چک کنید.

در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

درحالی که به دنبال لباس عروس می‌گردید، به دنبال کفش هم بگردید!

کفش شما باید با لباس عروس‌تان هماهنگ باشد. سعی کنید از بوتیک‌های لباس عروسی خرید کنید که کفش متناسب با لباس را نیز عرضه می کنند. اگر نتوانستید همز‌مان با لباس، کفش نیز خریداری کنید، از لباس‌تان عکس بگیرید و خصوصیان آن از جمله رنگ، جنس پارچه و مدلش را یادداشت کنید. وقتی می‌خواهید به خرید کفش بروید این اطلاعات را همراه با خود ببرید. بدین ترتیب می‌توانید کفشی پیدا کنید که از هر نظر با لباس عروس‌تان متناسب است.

در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

به خوبی بگردید و بعد مدل کفش عروس خود را انتخاب کنید!

برای پیدا کردن کفش شیک و مناسب، با بهترین قیمت، حسابی وقت بگذارید! یادتان باشد که این شب، یکی از مهمترین شب‌های زندگی شماست، پس باید به اندازه کافی بگردید و بهترین کفش را برای لباس‌تان پیدا کنید. تمام مغازه‌هایی که فکر می‌کنید کفش مناسب برای لباس شما دارند را بگردید. اگر کفش مناسب را پیدا کردید، قبل از خرید آن، قیمتش را در فروشگاه‌های آنلاین نیز چک کنید. شاید این فروشگاه‌ها، همین کفش را با قیمت مناسب‌تر بفروشند.

در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

یک نفر را برای خرید، همراه خود ببرید

یک نفر از آشنایان که به سلیقه‌اش در انتخاب لباس اطمینان دارید، و لباس عروس شما را دیده است  را همراه خود ببرید. بدین ترتیب، اگر گیج شدید، او می‌تواند در انتخاب مدل کفش عروس به شما کمک کند.

در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

حتما یک کفش سفید با پارچه ظریف کلاسیک انتخاب کنید

یک کفش عروسی کلاسیک معمولا به رنگ سفید یا عاجی است. تناژ آن را به نحوی انتخاب کنید که با لباس‌تان هماهنگ باشد. برای حفظ یک رویکرد کاملا کلاسیک، کفش‌تان را از جنس یک پارچه سنتی و زنانه مانند ساتن، ابریشم، تور یا مخمل انتخاب کنید.

در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

می توانید از رنگ‌های متالیک هم استفاده کنید

اگر می‌خواهید خاص باشید و تنوع ایجاد کنید، مدل کفش عروس طلایی یا نقره‌ای را برای پوشیدن در خاص‌ترین روز زندگی‌تان انتخاب کنید. کفش‌های متالیک، زرق و برق را در یک استایل سنتی تلفیق می‌کنند.

مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

با رنگ‌های خاص و روشن، تضاد ایجاد کنید!

اگر استایل خاص و متفاوتی دارید، به جای کفش سفید و سنتی، از یک کفش با رنگ روشن و متضاد استفاده کنید. سعی کنید جنس آن، ساتن یا مخمل باشد. سعی کنید رنگی پیدا کنید که با تم کلی لباس عروس شما هماهنگ باشد.

مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

مطابق استایل خودتان مدل کفش عروس را انتخاب کنید

کفش‌های عروس، مدل‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی دارند. سعی کنید کفشی انتخاب کنید که با استایل همیشگی‌تان مطابق باشد. مثلا اگر همیشه کفش تخت می‌پوشید، کفش عروسی‌تان را هم تخت انتخاب کنید. با اگر همیشه کفش پاشنه بلند می‌پوشید، کفش عروسی‌تان را هم پاشنه ‌بلند بخرید.

 مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

قدم دوم: راحت بودن کفش عروسی و نامزدی

یک کفش عروسی فوق‌العاده و بی‌نقص، علاوه بر اینکه شیک و به‌روز است، بسیار هم راحت است. شب عروسی، شبی طولانی و پرماجرا است، پس حتما کفشی انتخاب کنید که با آن راحت هستید و می‌توانید آزادانه از مهم‌ترین شب زندگی‌تان لذت ببرید!

۱- کفش اندازه انتخاب کنید. اندازه پاهای خانم‌ها کمی با سایزهای استاندارد متفاوت است. ممکن است یک جفت کفش با سایز خودتان پیدا کنید اما لزوما به این معنا نیست که به درستی متناسب پای شماست. مهم نیست چه‌قدر یک کفش بی‌نقص به نظر برسد، اگر اندازه و متناسب پای شما نباشد، به درد نخواهد خورد.

مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

۲- به کفش‌های باله و گزینه‌های تخت هم فکر کنید. بخش عمده‌ای از روز عروسی‌تان را قرار است سرپا بگذرانید. پاهای شما در کفش‌های تخت نسبت به کفش‌های پاشنه‌بلند راحت‌تر هستند، به‌خصوص اگر عادت به پوشیدن کفش پاشنه‌بلند به مدت طولانی نداشته باشید.

مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

۳- به کفش‌های لژدار یا پاشنه‌های کلفت هم فکر کنید. هرچند پیدا کردن کفش لژدار برای کفش‌های عروسی مشکل است، اما عرض اضافی پاشنه، به پای شما حمایت لازم را برای درجا و استوار ایستادن در طول مراسم عروسی می‌دهد.

مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

۴- ارتفاع پاشنه را طوری انتخاب کنید که بتوانید با آن راه بروید. اگر به پاشنه بلند عادت ندارید، مطمئن شوید ارتفاع پاشنه را طوری انتخاب کنید که هنگام راه رفتن دجار لغزش نشوید. اگر بلندترین پاشنه‌ای که داشته‌اید سه سانتی‌متر بوده است، امروز زمان تجربه کردن پاشنه ده سانتی‌متری نیست. ارتفاعی را انتخاب کنید که با آن آشنا و راحت هستید، به این ترتیب از هرگونه حادثه خنده‌آور در روز عروسی‌تان پیشگیری کرده‌اید.

مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

۵- برای عروسی در فضای باز از کفش روباز استفاده نکنید. پاشنه‌های بلند برای چمن، سنگ، ماسه، خاک و سایر بسترهای ناپایدار خوب نیستند. البته اگر مطمئن هستید که قدمی از پیاده‌رو بیرون نمی‌گذارید، همچنان می‌توانید پاشنه‌بلند بپوشید.

مدل کفش عروس مدل کفش نامزدی

۶- کفش مجلسی و کفش مهمانی را با هم عوض کنید. اگر عاشق یک جفت کفش پاشنه‌بلند بی‌نقص شده‌اید اما ترجیح می‌دهید با کفش تخت در مراسم عروسی‌تان برقصید، هر دو را بخرید. بعد از مراسم رسمی، کفش مجلسی را دربیاورید و کفش راحت‌تر را بپوشید. فقط مطمئن شوید که لباس‌تان برای هر دو کفش مناسب است. پا گذاشتن روی دامن و با سر به زمین خوردن آخرین چیزی است که از مراسم عروسی‌تان انتظار دارید.

در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

۷- راه رفتن با کفش‌های‌تان را تمرین کنید. این باعث می‌شود کفش‌تان جا باز کند و قالب پای‌تان شود. به علاوه، باعث می‌شود تخمین خوبی از این که چه مدت می‌توانید با کفش‌های‌تان راه بروید به شما می‌دهد. همان‌طور که در خانه می‌گردید کفش‌تان را به پا داشته باشید، اما بیرون از خانه نروید تا کفش‌تان کثیف نشود. اگر تصمیم‌گرفته‌اید پیش از عروسی کلاس رقص بروید هم می‌توانید کفش‌تان را در کلاس بپوشید.

در هنگام خرید کفش عروس و نامزدی به چه مواردی دقت کنیم؟

در روز بزرگ زندگی‌تان، کفه کفش یدکی همراه داشته باشید. کفه کفش، بند و دیگر متعلقات ضروری را همراه خود داشته باشید. دنبال محصولاتی بگردید که از انگشتان، پاشنه، مچ و قوزک پای‌تان محافظت می‌کنند. امیدواریم خوش‌شانس باشید و نیازی به آن‌ها پیدا نکنید، اما دست کم در صورت نیاز دم دست‌تان خواهد بود.

مطالب مرتبط:

۱- عکس سرویس طلای عروس : بهترین و شیک ترین سرویس طلا را بشناسید

۲- لباس عروس و نکات کاربردی پیرامون انتخاب آن

۳- شیک بپوشیم : آقایان و خانم‌ها چگونه هر روز شیک بپوشیم و جذاب باشیم

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :