chadmin در
5,195

چطور شبیه سلبریتی‌ها آرایش کنیم؟ اول باید از کانسیلر استفاده کنیم یا فاندیشن؟

چطور شبیه سلبریتی‌ها آرایش کنیم؟ اول باید از کانسیلر استفاده کنیم یا فاندیشن؟
ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت چگونه است؟ اول باید از کانسیلر استفاده کنم یا فاندیشن؟ ترتیب پرایمر و مرطوب کننده به چه شکل است؟ زمانی که تازه می‌خواهید به صورت حرفه‌ای آرایش نمایید، طبیعی است که ترتیب استفاده از لوازم آرایش را ندانید. درمورد ترتیب صحیح استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی، نظرات متنوعی در فضای اینترنت وجود دارد که اغلب، موجب سردرگمی کاربران می‌شود.

جهت آنکه هنر خود را در آرایش کردن نشان داده و ظاهری زیبا داشته باشید، باید قوانین میکاپ حرفه‌ای را رعایت نمایید. خبر خوب اینکه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با جزئیات ترتیب آرایش صورت، روتین آن و ترتیب ارایش صورت با ضدآفتاب آشنا کنیم.

قبل از ارایش چه باید کرد؟ ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

ترتیب آرایش صورت چیست؟ توجه به اهمیت آماده‌سازی پوست پیش از آرایش، رمز زیبایی سلبریتی‌ها روی فرش قرمز می‌باشد. آماده کردن پوست برای آرایش صورت، شاید تنها ۱۰ دقیقه طول بکشد، ولی تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی آرایش دارد. زیرسازی پوست باعث می‌شود، آرایش مدت زمان بیشتری روی صورت مانده و حالت پوسته پوسته یا در اصطلاح ماسیده به خود نگیرد.

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

جهت داشتن آرایش صورت بسیار ساده و شیک، ابتدا باید پوست خود را با کمک ژل شستشو تمیز نمایید. پوستی که از آلودگی‌ها و مواد شیمیایی پاکسازی شده است، مواد آرایشی را بهتر و بیشتر به خود جذب می‌نماید. پس از تمیز کردن صورت با شوینده مناسب، باید یک پد پاک‌کننده برداشته و چند قطره تونر روی آن ریخته و پد را به صورت و گردن خود بمالید.

خیلی از آرایشگران حرفه‌ای در این مرحله از آماده سازی پوست به دنبال کرم‌های مرطوب‌کننده و بالم لب می‌روند. کرم مرطوب‌کننده باید باتوجه به نوع پوست شما انتخاب شوند؛ چنانچه پوستی خشک دارید، باید از کرمی با فرمولاسیون چرب و غنی استفاده نمایید. چنانچه پوست شما به قدر کافی هیدراته و چرب است، یک مرطوب‌کننده سبک مناسب شما خواهد بود.

قطعا که آرایش چشم نقش مهمی در جذابیت صورت شما دارد، پس پوست اطراف چشم و پلک را فراموش نکرده و جهت هیدراته کردن آن، مقداری کرم دور چشم به این ناحیه بزنید. بعد از کرم مرطوب‌کننده، جهت تثبیت بیشتر آرایش باید از کرم ضدآفتاب بدون رنگ هم استفاده کرد.

آموزش بهترین زیرساز ارایش برای اشخاص مبتدی تا حرفه‌ای

در این مرحله از ترتیب آرایش صورت باید به سراغ زیرساز اولیه یعنی همان پرایمر رفت. پرایمر بعد از روتین مراقبت از پوست صورت می‌گیرد و با پر کردن خطوط، منافذ روی صورت و صاف نمودن بافت‌های ناهموار، پوستی صاف و یکدست برای شما به ارمغان می‌آورد.

این محصول موجب ماندگاری بهتر و بیشتر آرایش روی صورت می‌شود. جهت شروع کافی است، قدر یک نخود از پرایمر، روی برس مخصوص یا انگشتان بریزید. اکنون از مرکز صورت خود شروع کرده و با ملایمت پرایمر را به سمت گونه‌ها، پیشانی و چانه خود بکشید. برای نواحی حساس مانند دور چشم و پلک، باید از پرایمر مخصوص استفاده نمایید.

کامل‌ترین آموزش زیرسازی آرایش مرحله به مرحله

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

در ترتیب صحیح استفاده از لوازم میکاپ، مراحل و محصولات زیرساز پوست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. فاندیشن (فونداسیون) به منظور زیرساز آرایش شناخته شده و نواقص چهره مانند لک، جای زخم و آکنه را می‌پوشاند، درنتیجه به دنبال محصولی باشید که پوست شما را تقویت نماید. شما می‌توانید از انگشتان، برس یا اسفنج جهت زدن فاندیشن به صورت استفاده نمایید؛

چنانچه دوست دارید فاندیشن پوششی طبیعی و سبک روی صورت شما داشته باشد، انگشتان مناسب‌ترین گزینه هستند. بعد از شستشوی دست‌ها، قدر یک سکه کوچک از فاندیشن را روی انگشتان بریزید و محصول را از مرکز صورت به طرف بیرون بکشید.

پس از زدن فاندیشن، نوبت به استفاده از کانسیلر می‌رسد؛ این محصول قابلیت پوشش‌دهی زیادی داشته و جهت رفع تیرگی دور چشم، لکه‌های پوستی، جای جوش و آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانسیلر‌ها به سه دسته کلی ماتیکی، قلمی و مایع تقسیم‌بندی می‌شوند؛ کانسیلر مایع پوششی سبک دارد و اغلب جهت پوشاندن چروک اطراف چشم و دهان استفاده می‌شود.

کانسیلر‌های ماتیکی و قلمی، بافتی سنگین‌تر داشته و برای نواحی خاص و کوچک‌ مناسب می‌باشند. بهتر است در کیف لوازم آرایشی خود، همیشه دو رنگ از کانسیلر را داشته باشید. رنگ کانسیلر اصلی باید مشابه با رنگ پوست شما بوده و جهت پوشاندن لکه‌های تیره و جوش و استفاده شود. رنگ کانسیلر دوم، باید روشن‌تر از پوست بوده و جهت برجسته نمودن نواحی خاصی از صورت مورد استفاده قرار گیرد.

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

در زیرسازی آرایش صورت، شما باید از کرم‌پودر هم استفاده نمایید؛ کرم پودر به شکل پودر، مایع و کرمی موجود بوده و سطح پوست را یکدست و مسطح می‌نماید. رنگ کرم‌پودر باید دقیقا با پوست شما هم‌رنگ بوده و با رنگ گردن هم هماهنگ باشد.

قانون یکسانی جهت ترتیب زدن کرم پودر و کانسیلر در بخش زیرسازی آرایش صورت وجود ندارد؛ البته بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند، ابتدا از کانسیلر و بعد از کرم‌پودر استفاده نمایند. در حقیقت ترتیب این دو مرحله، مانند یک آزمون و خطا خواهد بود و نتیجه کار به مدل آرایش و پوست شما بستگی خواهد داشت.

مهم‌ترین بخش در آموزش آرایش ساده و زیبا

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

پس از زیرسازی آرایش و یکدست کردن سطح پوست، باید مقداری رنگ به صورت آورده و ویژگی‌های مثبت ظاهر خود را برجسته نمایید. جهت این کار هایلایتر یا برنزر را به شکل عدد ۳ در دو جهت صورت بکشید؛ از پیشانی شروع نموده و برنزر را در امتداد گونه‌ها کشیده و بعد آن را روی خط فک گذاشته و تا چانه بکشید.

با اینکار به دو سمت صورت خود عمق داده و آن را برجسته و زیبا نشان خواهید داد. بهتر است به آرایش خود مقداری رژگونه نیز اضافه نمایید تا چهره و آرایش شما شاداب‌تر و با طراوات‌تر جلوه داده شود. چنانچه رژ گونه صورتی دارید، تنها مقداری از آن را روی ناحیه برجسته گونه خود بزنید تا آرایشی ملیح داشته باشید. جهت استفاده از رژگونه هلویی و کرمی، باید برس را در نزدیکی گوش قرار بدهید و تا برجستگی‌ گونه بکشید.

آموزش آرایش ساده چشم و ابرو برای مبتدیان

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

اکنون که آرایش صورت شما کامل شده است، زمان آن رسیده که تمرکز خود را روی آرایش چشم و ابرو بگذارید. ابرو‌ها در قاب چهره شما حرف اول را می‌زنند، درنتیجه ابتدا از ابرو‌ها شروع و فضای خالی میان آن‌ها را با سایه‌ای همرنگ مو‌ها پر نمایید.

بدون ‌تردید چشم‌ها مهم‌ترین عضو صورت به شمار می‌روند، پس درصورتی‌که می‌خواهید آرایش گیرا‌ و زیباتری داشته باشید، سایه چشم را فراموش نکنید. کلاسیک‌ترین روش جهت زدن سایه چشم، استفاده از یک رنگ برای میکاپ پلک می‌باشد. ولی اگر می‌خواهید آرایشی زیباتر و مجلسی‌تر داشته باشید، باید حداقل از دو رنگ تیره و روشن استفاده نمایید.

چنانچه علاقه دارید آرایش خاص‌تری داشته و فرم چشمان خود را جذاب‌تر نمایید، از خط چشم استفاده کنید. چنانچه آرایش دودی را برای چشمان خود انتخاب نموده‌اید، باید از خط چشم مدادی استفاده نمایید.

درصورتی که خطوط مشخص و باریکی می‌خواهید که مژه را پرتر جلوه دهند، خط چشم مایع را انتخاب نمایید. در آخر شما باید آرایش چشمان خود را با ریمل تکمیل نمایید. ریمل چشمان شما را درشت‌تر و درخشان‌تر نموده و مژه‌ها را پرپشت و مرتب جلوه می‌دهد.

آخرین مرحله برای تکمیل آرایش صورت

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

در کل پروسه آرایش صورت و ترتیب استفاده از لوازم آن، آرایش لب از تمامی مراحل آسان‌تر است؛ پس بهتر است آن را در مرحله نهایی بگذارید. پس از زدن بالم لب در مرحله اول، باید محدوده لب را با کمک خط لبی همرنگ رژ، مشخص نمایید. اکنون رژ را برداشته و آن را از مرکز لب به دو طرف خارجی آن بکشید. جهت آنکه لبخندی زیبا داشته و دندان‌های شما رنگی نشود به بخش‌های داخلی لب، رژ نزنید.

 ماندگاری آرایش و میکاپ با اسپری فیکس

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

با رعایت ترتیب آرایش صورت، میکاپی جذاب خواهید داشت ولی ماندگاری و دوام آن چندان زیاد نخواهد بود. جهت داشتن میکاپی با طراوت و بادوام، باید از اسپری فیکس کننده آرایش یا فیکساتور استفاده نمایید. اسپری فیکساتور یا پودر فیکس، آرایش شما را جهت یک دوره طولانی ثابت نگه داشته و مانع از ریختن مواد یا چرب شدن پوست می‌گردد. جهت استفاده از اسپری فیکساتور آن را در فاصله 20 سانتی از صورت خود قرار داده و چشمان خود را ببندید. پس از آن فیکساتور را به شکل حروف X و T روی صورت خود اسپری نمایید. مواد فیکساتور پس از حداکثر یک دقیقه روی صورت شما خشک خواهند شد

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت برای میکاپ حرفه‌ای

ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت؛ چطور حرفه ای میکاپ کنیم؟

در انتهای این مقاله با ترتیب استفاده از لوازم آرایش صورت آشنا شده و آرایش حرفه‌ای‌تری خواهید داشت. به شما توصیه می‌کنیم جهت داشتن آرایشی زیبا و ملیح ابتدا فرم صورت، فاصله چشم‌ها، رنگ پوست و شکل لب و… را شناخته و سپس برای میکاپ حرفه‌ای اقدام نمایید. همچنین بهتر است بدانید که ترتیب ارایش صورت با ضدآفتاب به این‌گونه است که ۲۰ الی ۳۰ دقیقه قبل شروع به آرایش کردن، باید آن را روی صورت زده و بعد از انجام این کار نیازی به استفاده از پرایمر و زیرساز نیست. پس از این مرحله می‌توانید به سراغ کرم‌پودر و دیگر مراحل آرایشی خود بروید.

 

 

منبع: مدیسه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :