مهرداد بختیاری در
0

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

 چگونه کاریزماتیک باشیم؟ و یا اساسا کاریزما چیست؟ کاریزما”Charisma” به معنای جذابیت و متانت ذاتی و غیرعادیست و کاریزماتیک شخصی است جذاب که می تواند تاثیر عمیقی در اطرافیان خود بگذارد.اگر کاریزماتیک باشید دیگران دوستتان خواهند داشت و به شما اعتماد خواهند کرد.بعضی افراد ذاتا کاریزماتیک هستند که چنین افرادی بسیار کم هستند اما برای تبدیل شدن به یک شخصیت کاریزماتیک حتما مواردی که در این مقاله اشاره خواهد شد را رعایت کنید.با ما همراه باشید.

عوامل مختلفی در داشتن یک شخصیت کاریزماتیک دخیل هستند که میتواند شامل نحوه رفتار ، صحبت کردن، نگاه کردن و حتی طرز لباس پوشیدن باشد.

1- خودتان باشید

اولین اصل کاریزماتیک شدن این است که خودتان باشید و خودتان را به همان صورت که هستید قبول کنید . قبول کردن این مساله به ما قدرت می دهد و داشتن قدرت از مهمترین صفات  یک فرد کاریزماتیک است.

2- حقیقت را بگویید

منظور از گفتن حقیقت این نیست که اصلا دروغ نگویید بلکه منظور این است که حقیقت را از موضع عشق و دوستی بگویید و عشق و محبت یکی دیگر از خصوصیات بارز یک فر کاریزماتیک است.

3- به هیچ وجه کم انرژی نباشید

برای این کار از عوامل استرس زا دوری کنید، تغذیه منظم و مقوی داشته باشید و استراحت منظم داشته باشید. روزانه 8 ساعت بخوابید.

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

4- بهداشت را رعایت کنید

یکی از موارد اساسی که باید یک کاریزماتیک داشته باشد منظم و مرتب بودن است. دوش گرفتن یا استحمام روزانه واقعا امری اجباری است. شما باید روزانه یک بار آن را انجام دهید، حتی اگر 5 دقیقه باشد و با عجله صورت بگیرد. تمیز بودن نه تنها باعث می شود که رایحه ی مطبوع تری داشته باشید، بلکه باعث می شود تا افرادی که روزانه با آنها در ارتباط هستید نیز لحظات خوشایندتری را سپری کنند. همواره تعدادی اسپری زیر بغل یا اسپری خوش بو کننده ی بدن در کیفتان یا همراه خود داشته باشید تا در تمام اوقات روز از آن استفاده کنید و بوی بد نگیرید.

5- بیشتر سکوت کنید

کمتر حرف بزنید و بیشتر سکوت کنید و تمام صحبت های گوینده را گوش دهید و با حرکات صورت خوشحالی و ناراحتی و احساس درکتان را به طرف مقابل نشان دهید.هرگز در صحبت هایتان نصیحت نکنید زیرا زمانی که نصیحت میکنید اکثر مکالمات درباره خودتان تغییر جهت می دهد.تنها زمانی صحبت کنید که گفته مهمی برای گفتن دارید.

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

6- کلمات را از قبل آماده کنید

افراد کاریزماتیک به نحو احسن مهارت استفاده از کلمات را فرا گرفته اند. برای مثال شما نباید به قرار ملاقات بروید، شما میخواهید که به سر قرار ملاقات بروید. شما نباید یک ارائه خوب برای مشتری ها آماده کنید، شما میخواهید بهترین ارائه برای تاثیرگذاری بر روی مشتری تان را آماده کنید. شما نباید یک کارمند استخدام کنید، شما میخواهید بهترین فرد متقاضی شغل را وارد تیم کاری خود کنید. شما باید به عنوان یک فرد کاریزماتیک، جملاتتان و کلماتتان سرشار از انرژی، شادی و قدرت باشد.  کلمات ناامید، خسته کننده  را از فرهنگ لغات خود پاک کند.

7- همیشه در نحوه لباس پوشیدنتان دقت به خرج دهید

یکی از نشانه های حقیقی یک فرد کاریزماتیک، لباس پوشیدن او بر حسب سبک و سیاق خودش می باشد. اگر شما کت و شلوار می پوشید- و حتما باید صاحب یک دست کت و شلوار باشید- اطمینان حاصل کنید که اندازه ی شماست، اما زیاد هم تنگ نباشد. شکل بدن هر انسان، منحصر به فرد می باشد، بنابراین، مراجعه به یک خیاط به منظور اندازه کردن لباس، ارزش پول پرداخت شده ی آن را دارد، زیرا یک خیاط ماهر، کت و شلوارتان را اندازه ی تن شما می کند، نه این که تن شما را اندازه ی کت و شلوار کند.داشتن هماهنگی در لباس پوشیدن  و لباس های مرتب و اتو کشیده  و استفاده از عطر و ادکلن شما را جذاب تر مي كند.

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

8- صداي قاطع و با صلابت داشته باشيد

شاید تعجب آور باشد اما خیلی وقت ها بخصوص در برخورد اول صدای شما می تواند تاثیر زیادی بر مخاطب بگذارد و تا حدی به وی کمک کند تا شخصیت و کاراکتر شما را بشناسد. صدای قاطع و باصلابت یکی از رکن های کاریزماتیک بودن است، چراکه لحن صحبت شما و نوع ریتمی که به حرف زدن خود می دهید، می تواند مخاطب را جذب یا دفع کند. پر واضح است که در این میان هر چه صدا زیباتر باشد، تاثیرگذاری اش هم بیشتر خواهد بود. عوامل بسياري از جمله خواب و تغذيه براي داشتن صداي قاطع و باصلابت مردانه تاثيرگذارند.

مطالب مرتبط:

1- قوانین خوشتیپ شدن از دید تام فورد

2- دیوید گندی در کمد لباس خود چه چیزهایی دارد؟

3- راز خوشتیپ بودن دیوید گندی چیست؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :