چطوری لباس بپوشم که شاداب‌تر به‌نظر بیام؟

این حقیقت دارد که میگن سن فقط یک عدد است؛ برخی می‌گویند که سن، تنها تعداد دفعاتی را که ما به دور خورشید چرخیده‌ایم، مشخص می‌کند و ارتباطی به شادابی و روحیه ما ندارد. بهتر است که در هر سنی که هستیم، کاری کنیم که حال دلمان خوب باشد. لزومی ندارد که اگر سنتان کمی بالا رفته، حتما لباس‌های تیره و ازمد افتاده بپوشید تا رعایت سن‌وسالتان را کرده باشید. قرار نیست حتما خارج از عرف یا شرایط جامعه رفتار کنید؛ بلکه می‌توانید با رعایت نکاتی، شادابی استایل خود را حفظ کرده و جوانتر از آنچه که هستید، نشان دهید.

ad banner

با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:

چگونه لباس بپوشیم که جوانتر به‌نظر برسیم؟ راهنمای استایل برای خانم‌های ۳۵سال به بالا

با این تکنیک‎های آرایشی ۱۰ سال جوانتر شوید

مدل موهایی که شما را جوان‏‎تر نشان می‎دهد

پاهای خود را کشیده‌تر نشان دهید

لباسی بپوشید که پاهایتان را کشیده‌تر نشان دهد. برای این کار از بازی با طرح و رنگ کمک بگیرید؛ مثلا اگر بیرون می‌روید، شلوار راسته رنگ روشن بپوشید، مانتو و شلوار ست بپوشید یا شلوار فاق بلند، مام استایل بپوشید یا کفش پاشنه بلندی به‌رنگ نود. اگر در مجلس مهمانی هستید، پیراهن چاکداری بپوشید که از بالای زانو چاک داشته باشد و…

 

شلوار جین فیت بپوشید

شلوارهای گشاد یا بگی و… قد شما را از آنچه که هست، کوتاهتر نشان می‌دهد. خوشتان بیاید یا نه، قد بلندتر و پای کشیده‌تر، شما را سرحالتر و جوانتر نشان می‌دهد؛ بنابراین شلوارهای جین فیت (نه تنگ و لوله‌ای) بپوشید.

از رنگ‌های شاد استفاده کنید

رنگ‌های تیره را کنار بگذارید یا حداقل کمتر بپوشید. رنگ‌های روشنی انتخاب کنید که با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشند (در پست‌های قبلی راجع‌به رنگ لباس مناسب پوست چهره صحبت کردیم). نیازی نیست که حتما رنگ‌های به اصطلاح جیغ که از نظرتان مناسب عرف نیست، بپوشید، ازجمله رنگ‌های سنگینی که شادبی چهره را افزایش می‌دهد، آبی فیروزه‌ای، آبی درباری، یاسی، یخی، ارغوانی و… هستند.

برای هر رنگ پوستی، چه رنگ لباسی مناسب است؟

چطور رنگ پوست خود را تشخیص دهید؟

از خیاط کمک بگیرید

بارها گفته‌ایم و باز هم می‌گوییم؛ مهمترین نکته در لباس پوشیدن، اندازه بودن آن است؛ نه بسیار گشاد و نه بسیار تنگ. از آنجا که این روزها هزینه دوخت لباس، بسیار زیاد است و اکثر لباس‌های آماده نیز بخاطر سری‌دوزی، اندازه ثابتی دارند که مناسب هر اندامی نیستند، بهترین راه این است که پس از خرید لباس، از یک خیاط کمک بگیرید تا لباس را فیت تنتان کند. هرچه لباس، فیت‌تر باشد، شادابی استایل شما نیز بیشتر می‌شود.

اکسسوری‌هایتان را باهم ست کنید

نیازی نیست که حتما در ست کردن همه‌چیز، وسواس به‌خرج بدهید؛ اما اگر دوتا از اکسسوری‌های کوچکتان را باهم ست کنید، استایل شادابتر و شیکتری خواهید داشت؛ به‌خصوص اگر از رنگ شاد استفاده کنید. لزومی ندارد حتما آن دو آیتم، کیف و کفشتان باشد؛ مثلا می‌توانید شال گردن را با کفش، کیف را با ساعت، دستمال سر یا تل سر را با کمربند و… ست کنید.

لباس کوتاه بپوشید

فکر نکنید که دامن یا لباس کوتاه، تنها مختص دختران نوجوان است؛ پوشیدن دامن کوتاه مناسب با استایل، به شما شادابی و جلوه خاصی می‌دهد. می‌توانید باتوجه به شرایط مربوط به قوانین پوششی، از روش‌های مختلفی استفاده کنید؛ مثلا در زمستان، مانتو کتی یا مانتو دامنی کوتاه با بوت بلند بپوشید یا در تابستان، مانتو دامنی کوتاه را با ساق به‌تن کنید؛ البته این استایل در مهمانی‌ها زیباتر است؛ یعنی لزومی ندارد که حتما در تمامی مراسم رسمی، پیراهن بلند بپوشید؛ پیراهن کوتاه یا کاکتل نیز مناسب بسیاری از مراسم مثل جشن تولد و… است و شما را جوانتر و شادابتر نشان می‌دهد.

روی شانه‌هایتان تاکید کنید

از اینکه در مراسم رسمی مثل عروسی و..و لباستات کمی باز باشد، نترسید. پیراهن‌های دکلته یا یقه یکطرفه و… را امتحان کنید. اگر کمی از شانه‌تان بیرون باشد، شادابی استایلتان افزایش می‌یابد. درمورد استایل بیرون نیز می‌توانید مانتوهایی بپوشید که روی شانه‌شان کار شده؛ البته یادتان باشد که این مانتوها بیشتر رسمی هستند و چندان مناسب مواردی مثل قدم زدن و خرید کردن و… نیستند.

رنگ‌های خنثی را امتحان کنید

به رنگ‌های خنثی نیز اجازه هنرنمایی بدهید؛ به‌خصوص در دو مورد؛ یکی وقتی که از رنگ‌های شاد استفاده می‌کنید؛ اینگونه این رنگ‌ها جلوه رنگ‌های شاد را افزایش می‌دهند؛ یکی هم با استایل تماما مشکی که در این صورت، از تیره بودن تم، کم کرده و کمی توجه را به‌سمت خود جلب می‌کنند. اینگونه می‌توانید استایل مشکی را نیز بدون دغدغه بپوشید.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :