داستان موفقیت برند نایک

داستان تاسیس برندهای مختلف همواره برای افراد مهم و جالب توجه بوده است. البته این مساله خیلی مهم تر خواهد بود اگر آن برند، یکی از مشهورترین برندهای حوزه مد و لباس باشد. امروز نگاهی به برند نایک خواهیم انداخت. 

داستان موفقیت برند نایک

نایک را بیشتر با نام روبان آبی ورزش یا به اختصار BRS می شناسند، نامی که توسط دو بنیانگذارش به نامهای فیل نایت و بیل باورمن درسال 1964 انتخاب شد. در سال 1971 رسما نام نایک به عنوان نام اصلی شرکت انتخاب شد، نایک نام الهه پیروزی در زبان یونانیست و تا امروز همین نام بر روی محصولات این شرکت درج می شود.

داستان موفقیت برند نایک

Nike که تلفظ آمریکایی آن نایکی می‌باشد و در زبان های غیر آمریکایی معمولاً نایک رایج است، یک شرکت آمریکایی چند ملیتی می‌باشد که در زمینه طراحی، تولید، توسعه وعرضه محصولاتی نظیر کفش، البسه و پوشاک، لوازم و ابزار ورزشی به بازار جهانی فعالیت می‌کند.

داستان موفقیت برند نایک

این شرکت در سال 2012 به عنوان بزرگترین تامین کننده کفش و لباس ورزشی و همچنین تولیدکننده عمده تجهیزات ورزشی با درآمدی بیش از 24 میلیارد دلار در سال شناخته شد. در سال 2012 تعداد 44،000 نفر در مجموعه شرکت های نایک در سطح جهان مشغول به کار بودند که این رقم در سال 2016 به 62،600 نفر رسیده است. همچنین در سال 2014 فقط برند نایک ارزشی معدل 19 میلیارد دلار داشت که همین امر نایک را به عنوان با ارزشترین شرکت ورزشی جهان تبدیل کرد.

مطالب مرتبط:

1- نگاهی به برند ریبوک

2- انواع مدل کفش مردانه برای تمام فصل ها

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :