نگاهی به برند ریبوک

ریبوک، یک برند بین المللی در زمینه تولید کفش و پوشاک ورزشی است. پوشاک و کفش های ورزشی این برند در سطح جهان بسیار پر فروش و محبوب است. در این مطلب نگاهی به برند ریبوک چگونگی تاسیس، تاریخچه و طراحی آن می اندازیم.

شرکت ریباک در سال ۱۸۹۵ توسط جی.دبیلو. فاستر و با نام جی.دبلیو. فاستر اند سانز در شهر بولتون، بریتانیا تاسیس شد. در سال ۱۹۵۸ جو و جف فاستر؛ نوه‌های جی.دبلیو. فاستر نام این شرکت را به ریباک تغییر دادند، که این نام از تلفظ آفریقایی واژه رباک که نوعی غزال آفریقایی است گرفته شده است. آنها نام ریباک را، در لغت‌نامه‌ای پیدا کردند، که جو فاستر در دوران نوجوانی، در یک مسابقه برنده شده بود.

نگاهی به برند ریبوک

در سال ۱۹۷۹ توجه یک تاجر امریکایی با نام پل فایرمن به ریباک جلب شد و طی مذاکراتی شعبه امریکایی ریباک را تاسیس کرد که در سال ۱۹۸۱ فروش سالانه یک و نیم میلیون دلاری داشت. در سال ۱۹۸۲ ریباک کفش های زنانه ایروبیک را ابداع کرد که باعث موفقیت روزافزون این برند شد. در اواخر دهه هشتاد برند ریباک به تولید کفش های ورزشی حرفه ای برای لیگ بسکتبال امریکا روی آورد و ستارگانی مثل شکیل اونیل کفش های برند ریباک را می پوشیدند.

نگاهی به برند ریبوک

وینس ویلیامز ستاره تنیس در سال ۲۰۰۰ قراردادی با ریبوک امضا کرد و در المپیک و ویمبلدون همان سال از کفش های ریباک استفاده کرد. امروزه تیم ملی هاکی امریکا نیز با ریباک قرارداد دارد. در سال ۲۰۰۵ برند ریبوک بین المللی شد و ارزش آن بالغ بر ۳٫۸ میلیارد دلار تخمین زده می شود. در سال ۲۰۱۳ لوگوی ریباک پس از ۱۲۰ سال تغییر کرد و به مثلث تبدیل شد. شرکت ریباک امروزه یکی از زیرمجموعه‌های شرکت آلمانی آدیداس است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر کانتون، ماساچوست، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در شهر های متعدد جهان دارای شعبه و فروشگاه است.

نگاهی به برند ریبوک

مطالب مرتبط:

۱-  جان گالیانو، طراح بریتانیایی

۲- نگاهی به برند سلین

۳- نگاهی به برند ورا وانگ

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :