ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

ایسی میاکه طراح لباس خلاق ژاپنی است که به خاطر طراحی های خاص و تکنولوژی محور، برند عطر و نمایشگاه های خلاقانه ای که برگزار می کند به شهرت رسیده است. در این مطلب به بیوگرافی ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی آثار و طراحی هایش می پردازیم.

ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

ایسی میاکه در سال ۱۹۳۸ در هیروشیما به دنیا آمد و در رشته گرافیک در توکیو تحصیل کرد. پس از فارغ التحصیلی به پاریس و نیویورک رفت و در سال ۱۹۷۰ به توکیو بازگشت و استودیوی طراحی میاکه را افتتاح کرد که یک استودیوی طراحی لباس های سطح بالای زنانه بود.

ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

در اواخر دهه ۱۹۸۰ او روش های جدیدی را در طراح و تولید لباس آزمود که شامل پیلی هایی بود که حرکت کردن در لباس را ساده تر می کرد و تولید آن نیز ساده تر بود. او از دوستان نزدیک استیو جابز مدیر اپل بود و لباس شاخص وی را یک بلوز یقه اسکی سیاه رنگ وی بود برایش طراحی کرد.

ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

این اتفاقات و نقل قول مجله هرالد تریبیون از میاکه باعث شد که او به شهرت برسد: ” طراحی برای فلسفه نیست بلکه برای زندگی است” در سال ۱۹۹۴ میاکه کار طراحی را به دستیارانش سپرد و خود را وقف کار آزمایش و تحقیق کرد. برند ایسی میاکه امروز شامل پوشاک آماده زنانه و مردانه، ساعت، عطر، آب معدنی بخش تحقیقات و مجله بنیاد ایسی میاکه را شامل می شود.

ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

برند عطر ایسی میاکه در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و در فرانسه به تولید رسید و کار طراحی شیشه آن را خود میاکه انجام داد. فرم های طراحی میاکه دانش محور و غیر عادی است. او از پیلی و تای پارچه به نحوی خاص و دیده نشده استفاده می کند که راه را برای خلاقیت های بیشتر باز می کند. ایسی میاکه طراحی های مختلفی برای تئاتر و سینما انجام داده است و بیش از ان که یک طراح لباس باشد یک محقق، هنرمند و دانشمند عملگرای خلاق است.

ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- سه چهره تاثیرگذار دنیای مد

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :