سلامت مو با این سه ماده غذایی

0

سلامت مو به نوعی به سلامت جسم مرتبط می شود و سلامت جسم هم که آرزوی همه ماست. اما پوست سر همه افراد با شرایط مختلف سازگار نیست و همین ناسازگاری موجب وارد شدن آسیب هایی به موی ما می شود. در این مقاله می خواهیم ۳ ماده غذایی بسیار مفید را به شما معرفی کنیم که در سلامت پوست سر نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و استفاده از آن ها ضروری است. با ما همراه باشید.

۱- پروتئین خالص مثل مرغ آب پز یا سوخاری موجب تقویت موی شما می شود

طبق تحقیقات انجام شده شما باید ۱۵ الی ۲۰ درصد کالری دریافتی روزانه‌تان از طریق پروتئین ها باشد. این قضیه به شما اطمینان می دهد که موی شما قوی و سالم باقی می ماند. غذاهایی مثل سینه ی مرغ، لوبیا ها و تمپه (آمیزه ی خمیر سویا و قارچ) بهترین وعده هایی هستند که می توانند روز شما را پر کنند.

برای داشتن مویی سالم تر این ۳ ماده ی غذایی را مصرف کنید

۲- اسید های چرب امگا -۳ موجب براق تر شدن موی شما می شوند

این ماده غذایی مفید را می توانید در ماهی های پرچرب و دانه های گیاهان کتان، شاهدانه و نعناع بیابید. در صورت وجود این ماده در غذاهای شما پوست سر و موی شما نرم و براق می ماند. جالب است بدانید که این ماده غذایی برای ناخن ها و پوست بدن شما هم بسیار مفید است.

برای داشتن مویی سالم تر این ۳ ماده ی غذایی را مصرف کنید

۳- استفاده از سبزیجات تازه موجب پاکیزگی موی شما می شود

سبزیجات موجب سلامت مو و پاکیزگی آن شما می شوند. استفاده روزانه نیم بشقاب کلم بروکلی، فلفل و گوجه به علاوه یک چهارم بشقاب سبزیجات نشاسته دار را به شما برای سلامت مویتان پیشنهاد می کنیم.

برای داشتن مویی سالم تر این ۳ ماده ی غذایی را مصرف کنید

مطالب مرتبط:

۱- آنچه باید درباره ی اکستنشن مو بدانید

۲- راه هایی برای ماندگاری مدل مو زنانه

۳- درمان ریزش مو با روش های خانگی

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :