بهراد در
0

درمان سوزش و بریدگی صورت بعد از اصلاح

درمان سوزش و بریدگی صورت بعد از اصلاح

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که گاهی موقع اصلاح خودتون رو بریده باشید یا اینکه هنگام انجام کاراتون خودتون رو سوزونده باشید، در این مواقع یکی از سوالایی که تو ذهنتون بوجود میاد این هست که روش ترمیم سریعتر زخم ها چی هستن. اگه تا آخر این مقاله با چی بپوشم همراه باشید، روش هایی برای ترمیم سریعتر زخم ها و دیگر سناریو ها رو بهتون میگیم.

از زمانی که شا تو مدرسه آموزش کمک های اولیه رو دیدید خیلی گذشته و روش های ترمیم سریعتر زخم ها خیلی تغییر کرده. حالا روش های مختلف برای ترمیم سریعتر زخم و سوختگی رو بهتون یاد میدیم.

درمان سوزش و بریدگی صورت بعد از اصلاح

بریدگی:

اون آموزش های گذشته که می گفتن باید زخم را با هیدروژن پروکساید ضد عفونی کنید و بعدش اجازه بدید خشک شه و در هی روش رو بپوشونی رو بیخیال. دکتر کلیدرمن میگه:

“انجام این کار ها باعث آسیب رسیدن به سلول های در آن ناحیه میشه که وظیفشون ترمیم هستش و امکان داره باعث بشه که لبه های زخم به درسی به هم جوش نخورند البته یادمون باشه با افزایش سن، خاصیت الاستیسیته پوست کاهش یافته و در نهایت امکان بهبود یافتن هم کم میشه.”

علم جدید میگه که زخم رو باید لزج و خیس نگ داش البته نه با هر مایعی. استفاده از پمادهای آنتی بیوتیکی و البته کرم ترمیم کننده آکوافور هم میتونه کمک کنه و در نهایت روی زخم رو با بانداژ بپوشونید. البته همونطور که دکتر کلیدرمن گفتند، با افزایش سن ممکنه میم چند روز هم طول بکشه.

سوختگی تیغ:

وقتی تیغ اصلاح به جای اینکه ریش را ببرد آن را میکشد به فیولیکل آسیب وارد می شود و بن یک عکس العمل التهابی را به شکل جوش و قرمز شدن می فرستد. برای جلوگیری از این عمل از کرم های اصلاح استفاده کنید و After Shave  های دایمی و سنتی رو کنار بذارید چون اونا حاوی الکل بوده و بجای ترمیم کردن بیشر پوست رو خشک کرده و بعبارتی اوضا رو بدتر می کنند. اگر یا وجود استفاده از این کرم ها باز هم دچار قرمزی پوست شدید، کرم هیدروکورتوزین 1 درصد را روی پوستتان بمالید و معجزه را نگاه کنید.

مطالب مشابه:

1- محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

2- چگونه از شر لکه های سیاه روی پوست خلاص شویم

3- ۸ تغذیه ی آسان برای سلامتی پوستدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :