ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم

با قسمت دوم ایده برای مدل موی خانم ها در خدمت شما هستیم.در قسمت اول مدل های برتر را برای موی بافته شده و حالت های مختلف آن را بررسی کردیم، در این قسمت سعی داریم تا به مدل های بسته شده( گره زده شده) بپردازیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

گره ی سربالا در نیمه ی بالای سر

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم
این مدل کم کار به نظر می رسد و به راحتی قابل اعمال کردن است و موی بلند شما را از روی چشمانتان دور می کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که موها را بعد از دسته کردن خم کنید (این کار با دست خیلی بهتر جواب می دهد ولی استفاده از ابزار آرایشگری هم آن را آسان می کند)، سپس قسمت بالایی را به سمت عقب بکشید،برای عرض این دسته مو هم از قوس ابروها استفاده کنید. این قسمت جدا شده را سفت در بالای سرتان گره بزنید و با یک گیره آن را محکم کنید.

گره بالای سر پف کرده

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم
با چند حقه ی آسان و کاربردی مدل مویی ببندید که با لباس بلند بسیار می آید. ابتدا از فر و یا مجعد بودن مویتان مطمعن شوید. سپس همه ی مو را به صورت دم اسبی شانه کنید و از قسمت بالایی و پشت سر موی شانه شده را به سمت بالا تا کنید و یک حلقه ی نرم به اندازه ی یک سیب تشکیل دهید( دقت کنید که انتهای مو باید از پشت سر نمایان باشد). حالا دیگر مثل قبل نیستید و با یک گیره در هر طرف این حلقه از شل نشدن آن هم مطمعن می شوید.

دم خرگوشی با جلوی موی چتری

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم

اگر جلو موی چتری دارید این مدل مو بسیار آسان و قابل بستن است. اگر جلو موی چتری ندارید کافیست کاری کنید که (شبیه تصویر) جلو مویتان چتری به نظر برسد.قسمتی از سر را که موی جلو را به صورت مثلثی جدا می کند را انتخاب کنید و قسمت عقبی را گره بزنید. شستن چتری های مو به راحتی به آن ها جهت می دهد و به راحتی می توانید آن را در جهتی انتخاب کنید که با شکل صورتتان هم هم خوانی دارد.


گیسوی یک دست

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم
مدلی که در تصویر می بینید بدون استفاده از هیچ گونه گیره یا شانه اعمال شده است. طراح این مدل می گوید : ” این یک مدل مدرن است، و تماما با انگشتان دست و کش اعمال شده است.” بعد از خیس کردن مو با آب و مقداری کرم پف دهنده، تمام مو را با دستان به غقب کشیده و آن را با کش محکم کنید و سعی کنید انتهای مو بیرون باشد. انتهای مو را گفته و آن را گره بزنید و با کش محکم کنید. سرانجام گره را به صورت خلاف عقربه های ساعت گره زده و سومین کش را هم اینجا اضافه کنید، اینگونه گره ها کوچک و نمایشی می شوند.

دم خرگوشی به سمت بالا

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم
این مدل را مدل الف گره به سمت بالا در نظر بگیرید. این مدل بسیار تمیز و دقیق است و تارهای مو به صورت ریز به ریز در جاب خود هستند. راز بستن این مدل سخت چیست؟ اسپری مو. کمی اسپری مو یا تافت را روی شانه ی تخت بپاشید و با آن مو را شانه بکشید. سپس سرتان را خم کرده وقسمت زیر آن را هم کاملا شانه کنید. با نگه داشتن حالت سر مویتان را به صورت دم اسبی در بالایی ترین قسمت سر ببندید. دم اسبی را به دور پایه اش گره بزنید و انتهای آن را به داخل قسمت زیرین ببرید و سپس با کمی گره های U شکل آن را شکل دهید. نهایتا یک شانه ی تمیز را با اسپری مو اطراف قسمت های حساس مثل بالای گوش ها و گردن بکشید و آن را حالت دهید و بگذارید که صاف شوند.

ترکیب دم ماهی و دم خرگوشی

این مدل هم یک مدل دم ماهی می تواند باشد و هم گره ی بالای سر. ترکیبی از این دو بسیار جذاب می شود. این استایل اگر شما مویی بلند و پف دار داشته باشید بسیار مدل مناسبی است. ابتدا با سشوار و شانه مویتان را با صورت دم اسبی در بالا و پشت سر شانه کنید. قسمت دم را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و نیمه دیگری را به نیمه ی دیگر گره بزنید. کمی کرم حالت دهنده اینجا کمک می کند که یک مدل دم ماهی بسیار زیبا را که سرتا سر شما قرار دارد درست اعمال کنید. نهایتا این دم ماهی را با کش سفت کنید و خودش را به دور پایه اش روی سرتان گره بزنید. از گره های زیادی برای سفت شدن این مدل می توان استفاده کرد.

گره در اطراف سر

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم
در قسمت قبل بافت کنار سر را مشاهده کرده اید. این بار شما را با گره ی کنار سر آشنا کنیم. برای شروع توسط اتوی مو و یا سشوار و اسپری کمی حالت به مو دهید. همه ی مو را به سمت یک دم اسبی در مرکز سر جمع کنید و با استفاده از کش آن را ببندید( کش را با مویی که روی آن می ریزید پنهان کنید). دم اسبی را به عقب شانه کنید و آن را با اسپری حالت دهید سپس دم را گره زده و آن را به یک طرف سر هدایت کنید و با گیره سفت کنید. سپس با سنجاق آهنی در راستای چشمانتان آن را به کنار سر محکم کنید.

رومانتیک

ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016-قسمت دوم
مدلی که روی سر سلنا گومز مشاهده می کنید چیزی بین مدل کثیف و مدل تمیز، مسن و جوان است. برای بستن آن به سراغ لوازم آرایشتان رفته و اسپری های نرم کننده را به سر بپاشید( اگر موی مجعد یا خشک دارید). سپس موها را به سمت عقب شانه کرده و همه ی مو را در قسمت پشت سر نزدیک گردن جمع کنید. سپس دم اسبی را مانند طناب گره بزنید و آن را با کش محکم کنید و با گیره سفت کنید.

مطالب مرتبط:
1- 22 مدل موی طبیعی برتر جهان
2- بهترین مدل موی آقایان در سال 2016
3- ایده برای مدل موی خانم ها در سال 2016- قسمت اول

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :