همه چیز درباره پیراهن یقه دیپلمات مردانه

0

یکی از جدیدترین محصولاتی که آقایان امروزی و مدرن استفاده می کنند پیراهن یقه آخوندی یا پیراهن یقه دیپلمات است. این پیراهن ها از تنوع زیادی برخوردارند و با اکثر لباس‌ها ست می شوند. این مدل پیراهن از مدل هایی است که از سال ۱۹۲۰ میلادی طراحی و مورد استفاده قرار گرفت ولی امروزه بیشتر در کانون توجهات قرار گرفته است. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی آن بپردازیم.

۱- پیراهن یقه آخوندی طرح‌دار

این مدل پیراهن اصولا مخصوص تابستان است. در تابستان به دلیل شدت عرقی که روی گردن شما جمع می‌شود پوشیدن پیراهن‌های یقه بلند برایتان مناسب نیست. می توانید در این فصل از مدل‌های یقه آخوندی طرح دار استفاده کنید که جذابیت را به تیپ شما تزریق می‌کنند. این پیراهن‌ها به راحتی با شلوار کتان رنگی ست می‌شوند و نگرانی بابت ست کردن آن‌ها نخواهید داشت. حین پوشیدن این پیراهن‌ها طرح روی آن‌ها می‌تواند به شما در خوش تیپ تر شدن کمک کند. ترکیب رنگ آبی و سفید در مدل تصویر زیر مناسب‌ترین ترکیب رنگی است که با اکثر شلوارها ست می‌شود.

همه چیز درباره ی پیراهن یقه دیپلمات مردانه

۲- پیراهن یقه آخوندی سفید

اگر تصمیم دارید تیپی هوشمندانه بزنید که مناسب مراسم رسمی و غیررسمی باشد می تواند از پیراهن یقه دیپلمات سفید استفاده کنید. همچنین مواقعی وجود دارد که شما مطمئن نیستید که می‌خواهید از کراوات یا پاپیون استفاده کنید یا خیر، در این مواقع نیز یقه دیپلمات به کمک شما خواهد آمد. پیراهن یقه دیپلمات سفید مناسب‌ترین گزینه شماست. اصلا نگران نباشید، باز بودن دکمه‌ها یا بستن آن‌ها تا انتها و یا داخل شلوار گذاشتن یا نگذاشتن این پیراهن‌ها اشکالی در نحوه پوشش با کت بلیزر ایجاد ندارد. شلوار کتان یا شلوار جین مشکی تفاوتی ندارد.

همانطور که گفتیم پیراهن سفید یقه دیپلمات مناسب‌ترین انتخاب شما برای داشتن تیپی هوشمندانه است. اگر قصد شما پوشیدن پیراهن سفید یقه آخوندی  به سبکی ساده و شیک است باید به دنبال یک بلیزر خاکستری و شلوار جین مشکی باشید. برای کفشتان هم از مدل های چرمی رسمی یا Brogues استفاده کنید.

همه چیز درباره ی پیراهن یقه دیپلمات مردانه

۳- پیراهن یقه دیپلمات مشکی

رنگی مشکی از رنگ های مناسب این مدل پیراهن‌هاست. این رنگ مخصوص مواقعی است که می‌خواهید آیتم‌ها و اکسسوری‌های جدید تیپتان مثل کمربند یا ساعت را به دیگران نشان دهید. برای داشتن تیپی بین رسمی و غیررسمی شما باید شلوارتان را نیز تیره انتخاب کنید تا رنگ‌ها با هم همخوانی داشته باشند.

وقتی پیراهن یقه آخوندی مشکی انتخاب می‌کنید بهترین لباسی که می‌توان با آن ست کرد یک کاپشن رنگ تیره است. می توانید یقه دیپلمات بودن پیراهن و کاپشن را باهم مچ کنید. از طرفی پوشیدن شلوار جین تیره و کتانی مشکی تیپ شما را فوق العاده زیبا می‌کند.

همه چیز درباره ی پیراهن یقه دیپلمات مردانه

۴- پیراهن یقه دیپلمات جین

یکی از جالب‌ترین طرح‌های پیراهن یقه دیپلمات همین طرح است. در این طرح ما جین را که هیچ وقت از مد نمی افتد به همراه یقه‌ای دیپلمات می‌بینیم که تلفیقشان سبکی بی‌نظیر را ساخته است. وقتی قرار است پیراهن جین یقه آخوندی بپوشید به دنبال شلوار جین چسبان مشکی باشید و این تیپ را با کتانی سفید ست کنید. این مدل پیراهن همچنین مناسب‌ترین گزینه برای لایه ای لباس پوشیدن است

همه چیز درباره ی پیراهن یقه دیپلمات مردانه

۵- اندازه بودن پیراهن یقه دیپلمات

همیشه در چی بپوشم ذکر کرده‌ایم که اولویت اول شما در انتخاب لباس‌ها باید اندازه بودن آن‌ها باشد. اولین اولویت در انتخاب پیراهن یقه آخوندی نیز انتخاب یک پیراهن فیت بدنتان خواهد بود. اگر به دنبال فرمی ساده هستید از مدل‌های کلاسیک این پیراهن استفاده کنید و اگر می‌خواهید فرم تنگ‌تر و چسبان‌تر را تجربه کنید به دنبال مدل های تنگ آن بگردید. یقه ی پیراهن نیز در این پیراهن ها از مهمترین قسمت هاست. پس به دنبال یافتن یقه ای باشید که زیادی گشاد نباشد.

همه چیز درباره ی پیراهن یقه دیپلمات مردانه

مطالب مرتبط:

۱- یقه فراک چیست؟

۲- اصول ست کردن پیراهن یقه اسکی

۳- شیک شدن در ۳۰ دقیقه

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :