مدیر سایت در
0

انتخاب کفش باتوجه به شاخصه های اصلی

انتخاب کفش باتوجه به شاخصه های اصلی

اگر به دنبال کفشی هستید که در طی فعالیت های روزانه ی خود بدون آنکه صدمه ای به پاهایتان وارد شود از آن استفاده کنید، می بایست هنگام انتخاب کفش مواردی را در نظر بگیرید. پوشیدن کفش نامناسب علاوه بر آنکه به مفاصل پاهای شما آسیب می رساند در عین حال تمرکز شما را نیز جهت انجام فعالیت های مختلف پایین می آورد. در مقابل، پوشیدن یک کفش شیک و مناسب با اندام، کار و هماهنگ با لباس های شما می تواند تاثیر مستقیمی بر روند صعودی موقعیت اجتماعی تان داشته باشد زیرا پوشیدن کفش مناسب آقایان می تواند نظر افراد ریز بین و نکته سنج را به خود جلب کند. لذا متخصصان چی بپوشم در اینجا سعی بر آن دارند که با بیان مطلبی تحت عنوان “انتخاب کفش باتوجه به شاخصه های اصلی” راهنمایی مختصری به شما ارایه کنند.

single_content ad banner

 

انتخاب کفش باتوجه به شاخصه های اصلی

یک کفش استانداد، 4 مشخصه بارز دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

جنس خوب رویه کفش و زیره

رویه بیشتر کفش های موجود در بازار، از دو جنس مختلف است. کفش ها یا رویه ای از چرم طبیعی دارند یا از پلاستیک و چرم مصنوعی تهیه می شوند. اخیرا بعضی از تولید کنندگان کفش، اقدام به زدن اسپری روی چرم طبیعی به چرم های مصنوعی کرده و خریداران را در انتخاب محصول را مشکل مواجه می کنند.

چرم طبیعی، به علت دارا بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم آورده و به اصطلاح، باعث تنفس پا می شود. لذا بهترین رویه برای کفش، همان رویه چرم طبیعی است. رویه مصنوعی به علت عدم تباد هوا، باعث بوی بد و عق کردن بیش از حد پا می شود.

پاشنه و زیره ی استاندارد

پاشنه و زیره ی استاندارد کفش های موجود در بازار بر دو نوع زیر PO و و زیره PVC می باشد. زیره های PO سبک تر، راحتر، و در برابر سایش مقاوم تر بوده و دوام بیشتری دارند. ظاهر این زیره ها، توپر و در حالت خم کردن، انعطاف بیشتری دارند. در هنگام خرید، باید به این نکته هم دقت کرد که کف زیره نباید صاف باشد بلکه باید آج دار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری کند.

پنجه استاندارد

توجه به استانداردهای پنجه کفش هم در انتخاب آن بسیار مهم است، از نظر قالب بندی، فضای پنجه ی کفش باید طوری باشد که به انگشت های پا فشاری وارد نکند. کفش هایی که پنجه آن ها تیز است، باعث می شوند، انگشت های پا درون کفش روی هم بیافتد. این کفش ها، انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و آن ها را بد فرم می کنند. (این امر در خانم ها شایع تر است. به طوری که انحراف شست پا در خانم ها، 9 برابر آقایان است.) جلوی کفش باید به گونه ای باشد که پنجه های پا از هم باز شود.

 انتخاب کفش باتوجه به شاخصه های اصلی

قالب و تنه کفش

در واقع چارچوب روی کفش بوده و دور پا را در بر می گیرد، کفش باید به راحتی در برابر فشارهای وارده، مقاومت کرده و شرایط آناتومیکی پا را حفظ کند.

مطلب مرتبط: کفش پاشنه بلند و نکات مربوط به آندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :