راه‌های از بین بردن حلقه سیاه زیر چشم

حلقه سیاه زیر چشم یك مساله آزاردهنده است. گاهی این حالت یكی از علائم برخی بیماری ها مثل آلرژی و ضعف است و گاهی علت ژنتیكی دارد. ارثی بودن به این معنا نیست كه هیچ راه نجاتی از این مساله وجود ندارد بلكه با روش هایی مختلف می توانید اثر ظاهری حلقه سیاه زیر چشم را كمرنگ كنید و در بعضی موارد می توانید بطور كامل از آن رها شوید. راه‌های از بین بردن حلقه سیاه زیر چشم چیست؟

1- آزمایش خون

آزمایش خون خود را به پزشك نشان دهید. مشخص كنید كه این مورد در خانواده تان سابقه دارد یا نه. معمولا حلقه سیاه زیر چشم ارثی است. ارثی بودن به این معنا نیست كه برای رهایی از آن هیچ راهی وجود ندارد. حلقه سیاه زیر چشم ممكن است به علت رسوب كربن سبك باشد كه در نتیجه هضم ناقص پروتئین است. هضم ناقص پروتئین ممكن است به علت اسید هیدروكلریك ناكافی در معده باشد. كمبود اسید هیدروكلریك در معده به علت كمبود عمده ویتامین B6 و اسید فولیك است. حدود 30 درصد افراد نمی توانند B6 و یا اسید فولیك را جذب كنند و بایستی این مواد از راه‌های دیگری تامین شود.

2- تشخیص عوامل آلرژی

نشانه شایع آلرژی یا حساسیت تغییر رنگ پوست زیر چشم است. اگر آلرژی مشكل عمده شماست، به راحتی می توانید آن را درمان كنید. یا از عوامل به وجود آورنده اش دوری كنید.

3- خواب كافی داشته باشید

مشخص نشده كه چرا خواب ناكافی سبب ایجاد حلقه سیاه زیر چشم می شود. سیاهی زیر چشم می تواند نشان دهنده این باشد كه میزان خواب و استراحتتان كم است. با مشاهده كاهش سیاهی زیر چشم و افزایش ساعت خواب خود، تعیین كنید كه چقدر نیاز به خواب دارید این زمان در افراد مختلف، متفاوت است. خوابتان را برای دو هفته منظم كنید تا تغییرات حلقه زیر چشم را ببینید. خواب به تنظیم ویتامین های مورد نیاز بدن كمك می كند. منیزیم و كلسیم موجود در شیر یا مصرف مكمل های معدنی خوب، عملكرد آدرنال را به حالت عادی باز می گرداند.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

4- در حال خواب نیز پوستتان را درمان كنید

ماسک های شبانه صورت به كاهش پف كردگی یا كاهش تغییر رنگ زیر چشم كمك می كند، این ماسک ها را به صورت دستی نیز می توانید تهیه كنید. لیف حمام را با آب سرد مرطوب كنید، لیف را فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود، كمی قبل از خواب روی چشمان بسته قرار دهید این كار ساده در سرعت درمان موثر است. به یك پزشك طب گیاهی مراجعه كنید اگر مشكل اصلی فقر ویتامینی یا مشكل در جذب مواد معدنی باشد حتماً باید درمان شود.

راه‌های از بین بردن حلقه سیاه زیر چشم

5- ناحیه دور چشم را آرام كنید

برای آرام كردن دور چشم، تكه پارچه پنبه ای را مرطوب كنید برای مدت كوتاهی در یخچال قرار دهید و به آرامی در ناحیه حلقه سیاه زیر چشم قرار دهید. چشمانتان را ببندید با انگشت این ناحیه را از روی پارچه مالش دهید. این كار را به دفعات انجام دهید.

6- از كرم های دور چشم محتوی ویتامین K و A استفاده كنید

حلقه سیاه ممكن است به علت كمبود ویتامین K باشد. تحقیقات اخیر نشان داده كه كرم های پوست محتوی این دو ویتامین پف كردگی و تغییر رنگ محسوس در بسیاری بیماران را كاهش داده است.

7- از مالیدن چشم ها خودداری كنید

گاهی مالش و اصطكاک چشمها باعث حساسیت می شود. مالش، پوست دور چشم را آزرده كرده و ممكن است باعث شكنندگی مویرگ های خونی خیلی ریز پوست شود. كه هم پف كردگی و هم تغییر رنگ پوست را به همراه دارد.

8- رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشید

روزانه مكمل های ویتامینی لازم را مصرف كنید و مقدار زیادی آب بنوشید. حلقه سیاه و پف آلودگی اغلب به خاطر كمبود ویتامین K یا ناكافی بودن آنتی اكسیدان هاست. همین طور كمبود ویتامین B12 كه معمولاً به علت كم خونی است باعث ایجاد حلقه سیاه می شود. حتماً مقدار زیادی میوه و سبزیجات سبز رنگ بخصوص كلم بروكلی و اسفناج مصرف كنید.

9- مقدار نمك مصرفی را كاهش دهید

خوردن زیاده از حد نمك باعث می شود بدن آب را در جاهای غیر معمول بدن مثل دور چشم نگه دارد كه سبب پف كردگی چشم می شود. مصرف زیاد نمك به گردش خون زیان رسانده و باعث می شود رگهای پوست آبی تر به نظر برسند.

10- با آرایش ظاهر حلقه را بپوشانید

اگر روش های بالا مؤثر واقع نشد از سایه زرد رنگ برای پوشانیدن عیوب زیر چشم استفاده كنید. رنگ زرد می تواند رنگ بنفش، آبی و قهوه ای زیر چشم را بپوشاند. در مقابل، رنگ صورتی این حلقه را بیشتر نمایان می كند. برای زمینه آرایش بهتر است از كرم پودرهای آرایشی استفاده كنید.

مطالب مرتبط:

1- تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

2- راه های درمان پوست خشک

3-  ماسک جوش شیرین معجزه ای برای پوست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :