نویسنده فقید و تاثیرگذار فرانکا سوزانی

0

نویسندگان مجلات مد نقش مهمی در توسعه مفهوم مد و بسط صحیح آن در جامعه دارند و به همین دلیل باید از بینشی درست نسبت به مد بهره مند باشند تا بتوانند جامعه را به سمتی هدایت کنند که مد از جنبه مصرفی آن فاصله بگیرد و به مفهومی عمیق‌تر تبدیل شود. فرانکا سوزانی نویسنده‌ای بود که از این بینش برخوردار بود و روز گذشته در ۶۶ سالگی درگذشت. این مطلب بزرگداشتی است بر نویسنده فقید و تاثیرگذار فرانکا سوزانی با چی بپوشم همراه باشید. 

بیوگرافی فرانکا سوزانی

فرانکا سوزانی در سال ۱۹۵۰ در لومباردی ایتالیا به دنیا آمد. پدرش مهندس صنایع بود و از ابتدا با علاقه دخترش به مطالعه فیزیک مخالف بود در ننیجه فرانکا تحصیل خود را در رشته ادبیات و فلسفه در دانشگاه میلان ادامه داد. در بیست سالگی ازدواج کرد که این ازدواج تنها سه ماه دوام داشت. او بلافاصله به هندوستان رفت تا خود را بازیابد و روح خلاق خود را تغذیه کند.

نویسنده فقید و تاثیرگذار فرانکا سوزانی

در سال ۱۹۷۳ او به ایتالیا بازگشت و در مجله ووگ بامبینا به عنوان سومین دستیار سردبیر مشغول به کار شد. در سال‌های بعد در مجله‌های مد دیگری به عنوان دستیار مشغول به کار شد که این کار باعث علاقه وی به صنعت مد شد و توانست کارهای مهمی را در عرصه انتشارات مد انجام دهد تا این که در سال ۱۹۸۸ به سمت سردبیری مجله ووگ ایتالیا منصوب شد.

نویسنده فقید و تاثیرگذار فرانکا سوزانی

فرانکا سوزانی مفهوم سوپرمدل را درنوشته‌های خود معرفی کرد و توسعه داد. او به انتقاد از جراحی پلاستیک مدل‌ها، نژادپرستی در مدلینگ و عدم توجه به محیط زیست در صنعت مد پرداخت و فعالیت‌های مهمی در این زمینه انجام داد و در سال ۲۰۱۶ جایزه ویژه سواروسکی برای تغییر در صنعت مد را از آن خود کرد. از فرانکا سوزانی کتاب های متعددی به چاپ رسیده است مانند کتاب قرمز والنتینو در سال ۲۰۰۰، موزه های فشن و هنر در سال ۱۹۹۶ و سی سال ووگ ایتالیا در سال ۱۹۹۴

نویسنده فقید و تاثیرگذار فرانکا سوزانی

مطالب مرتبط:

۱- رازهای استایل کیت ماس

۲- تاثیرگذارترین نویسندگان زن مجلات مد

۳- رازهای استایل اولیویا پالرمو

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :