مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند سلین

نگاهی به برند سلین

سلین یک برند لباس های آماده فرانسوی است که در سال ۱۹۴۵ توسط سلین ویپیانا تاسیس شد و حدود بیست سال است که تحت مالکیت کمپانی LVMH است. این برند در زمینه لباس زنانه و اکسسوری به ویژه کیف فعالیت می کند. در این مطلب نگاهی به برند سلین و تاریخچه آن می اندازیم.

 

تاریخچه برند سلین 

نگاهی به برند سلین

سلین ویپیانا در سال ۱۹۴۵ وقتی سی سال داشت با همکاری همسرش ریچارد یکی از اولین برند های لاکچری آن زمان را تاسیس کردند که تولید کفش های بچگانه بود. در آن زمان لوگوی سلین یک فیل قرمز رنگ بود. در سال ۱۹۶۰کمپانی تصمیم به تغییر فعالیت گرفت و به تولید لباس آماده زنانه با رویکرد لباس ورزشی پرداخت. در ۱۹۶۴ عطر سلین وارد بازار شد و موفقیت بسیاری کسب کرد. نماد برند سلین کت بارانی این برند است که در دهه ۶۰ تولید شد.

نگاهی به برند سلین

در ۱۹۷۳ لوگوی سلین که زمینه ای پوشیده از حرف C بود طراحی شد و این برند شروع به توسعه فروشگاه های در شهر های مختلف جهان کرد. در سال ۱۹۹۶ کمپانی LVMH برند سلین را به ارزش ۲٫۷ میلیارد فرانک فرانسه خریداری کرد اما سلین ویپیانا همچنان طراح اصلی آن بود تا این که در سال ۱۹۹۷ درگذشت. پس از وی مایکل کورس طراح اصلی سلین شد، هدف وی ایجاد زنانگی مدرن با روح لاکچری در محصولات بود.

نگاهی به برند سلین

پس از خروج مایکل کورس از کمپانی و ورود طراحان دیگر برند سلین چند سال نا موفق را گذارند که سر انجام در سال ۲۰۰۸ فیبی فیلو طراحی محصولات سلین را به عهده گرفت که باعث اوج گیری دوباره برند شد. او کیف چمدانی معروف سلین را طراحی کرد که موفقیتی چشم گیر داشت. استایل طراحی وی جذابیت مینیمال است. امروزه برند سلین صد فروشگاه در سراسر جهان دارد و به موفقیت خود ادامه می دهد.

نگاهی به برند سلین

فیبی فایلو در کنار طراحی لباس‌های زیبا و جذاب، در طراحی کیف‌های دستی هم مهارت خاصی دارد، مهارت طراحی او تنها محدود به برند سلین نبوده و در دوره فعالیت خود در کلوئه هم کیف‌های ماندگاری طراحی کرده است. کیف‌های موسوم به پدینگتون، ایدث و بتی کیف‌هایی بودند که او برای برند کلوئه طراحی کرد  و در زمره پرفروش‌ترین مدل کیف قرار دارند.

نگاهی به برند سلین

حقایقی در مورد برند سلین

برند سلین مخالف فروش آنلاین است

بسیاری از برندهای لوکس حوزه مد و لباس تمایلی به فروش آنلاین محصولات خود ندارند. شنل، هرمس، سلین و دیور نمونه‌ای از این برندهای مطرح هستند. فیبی فیلو طراح ارشد این برند مطرح معتقد است که خریداران باید محصولات سلین را حضوری خریداری کنند و پارچه لباس‌ها و محصولات را لمس کنند.

نگاهی به برند سلین

فروشگاه‌های برند سلین ویترین ندارند

اهمیت ویترین فروشگاه برای همه آشکار است، ویترین شیک و زیبا می‌تواند خریداران را به خود جلب کند و باعث فروش بیشتر شود. ولی جالب است بدانید که فروشگاه‌های برند سلین ویترین ندارند. طراح ارشد برند سلین فیبی فایلو معتقد است که برند سلین باید متفاوت از بوتیک‌های دیگر و برندهای دیگر باشد.

نگاهی به برند سلین

کپی شدن طرح‌ها اهمیتی ندارد

در دنیای مد و لباس کپی شدن کارهای طراحان، موضوعی عجیب نیست، ولی برند سلین به کپی شدن طرح‌هایش اهمیتی نمی‌دهد و برروی افزایش کیفیت محصولاتش تمرکز دارد.

نگاهی به برند سلین

نه به لوگوهای فلزی

هم اکنون بسیاری از برندها از طرح‌های لوگو فلزی بر روی کیف‌ها استفاده می‌کنند ولی برند سلین هیچ وقت از این ترند استقبال نکرد و ترجیح داد کیف‌هایش مینیمالیستی و شیک باقی بمانند.

نگاهی به برند سلین

سلین در طراحی کیف‌های دستی زنانه پیشتاز است

برند سلین همیشه طرفداران خود را داشته است، از فشن بلاگرها تا افراد مشهور کیف‌های دستی این برند را خریداری می‌کنند. درست است که بسیاری از طرح‌های کیف دستی این برند مفهومی هستند ولی آمارها نشان می‌دهند فروش برند سلین روز به روز در حال افزایش است.

نگاهی به برند سلین

کیف های سلین در پاریس

طراحی کیف‌های برند سلین در انگلستان انجام می‌شود ولی خط تولید این کیف‌ها در پاریس مستقر شده است. فیبی فیلو در لندن زندگی می‌کند و کار طراحی کیف‌های سلین را با تیمی مجرب در این کشور انجام می‌دهد و فقط چند روز قبل از برگزاری نمایش کلکسیون محصولات این برند به فرانسه سفر می‌کند.

نگاهی به برند سلین

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ورا وانگ

۲- نگاهی به برند بوتگا ونتا

۳- نگاهی به برند بالمین

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

شاهين در تاریخ 17 می 2018

عالی بود عالی

ابراهیم رسولی در تاریخ 28 ژوئن 2022

چون چرم هستن ، پس یعنی عمری طولانی و شیکی و زیباییارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :