نگاهی به برند میو میو

0

برند میو میو یک برند لاکچری ایتالیایی در زمینه پوشاک و اکسسوری زنانه است که تحت مالکیت کامل برند پرادا قرار دارد و میوچیا پرادا طراح ایتالیایی مالک و مدیر اصلی آن است. در این مطلب نگاهی به برند میو میو و چگونگی شکل گیری و تارخچه و طراحی آن می‌اندازیم.

نگاهی به برند میو میو

تاریخچه برند میو میو

برند میو میو (Miu Miu) در سال ۱۹۹۳ توسط میوچیا پرادا تاسیس شد و نام آن از اول اسم میوچیا گرفته شده است که لقب خانوادگی وی است. میوچیا پرادا وارث و طراح برند مشهور و قدیمی ایتالیایی پرادا متولد ۱۹۴۹ است و نوه ماریو پرادا موسس برند پرادا می باشد. او پس از به ارث بردن تجارت خانوادگی در سال ۱۹۷۸ مدیریت طراحی و مالکیت اصلی آن را به عهده داشته است. او از نوجوانی به هنر و به ویژه تئاتر علاقمند بود و در جنبش های برابری زنان شرکت می کرد. او دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه میلان است. او توسط مجله فوربس در سال ۲۰۱۴ به عنوان هفتاد و پنجمین زن قدرتمند جهان انتخاب شد.

نگاهی به برند میو میو

اولین طراحی موفق میوچیا پرادا به سال ۱۹۸۵ باز می گردد که کیف های نایلونی برند پرادا بود. او ۴ سال بعد خط تولید لباس های زنانه را راه اندازی کرد و در سال ۱۹۹۳ تصمیم گرفت که برند شخصی تر خود یعنی میو میو را در زیرمجموعه کار خود تاسیس کند. برند میو میو به دلیل فیلم های هنری صامت کوتاهی که در ارتباط با محصولاتش توسط کارگردان های مشهور سینما تولید کرده است مطرح شد. برخی از این فیلم ها در جشنواره های مهم نیز به نمایش درآمده اند.

نگاهی به برند میو میو

خط تولید عطر میو میو در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و این اولین باری بود که مجموعه پرادا محصولی خارج از لباس و اکسسوری تولید می کرد. برند میو میو صاحب بوتیک های مختلفی در سراسر جهان است از آسیای شرقی تا اروپا و امریکا و استرالیا. مخاطب اصلی این برند زنان جوان هستند.

نگاهی به برند میو میو

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- چگونه در طراحی لباس حرفه ای شویم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :