قوانین ساده شیک پوشی

0

آمار نشان می‌دهد درصد بالایی از افرادی که در اینترنت صفحات مد را بازدید می‌کنند به دنبال توصیه‌های مد هستند، توصیه‌هایی که افراد خوش لباس به بقیه دارند تا دیگران هم بتوانند استایل زیباتری داشته باشند. اما این توصیه‌ها و رازها چیست؟ جالب است بدانید که راز پیچیده‌ای در میان نیست و این توصیه‌ها و قوانین خوش لباسی بسیار ساده هستند. قوانین ساده شیک پوشی را در این مقاله بخوانید.

1- لباس پوشیدن یک روش ارتباطی است

حتما درباره زبان بدن و تاثیر آن در ارتباطات اجتماعی شنیده‌اید. لباس‌های ما نیز چنین اثری دارند و بیان کننده ویژگی‌های شخصیتی ما هستند. تاثیری که یک لباس در برخورد اولیه می‌تواند روی دیگران داشته باشد از هیچ چیز دیگری ساخته نیست.

2- لباس‌ها واکنشی به موقعیت‌های اجتماعی هستند

مشابه مورد قبل لباس‌ها در برخوردهای اجتماعی تاثیرگذارند و باید مناسب با این موقعیت‌های اجتماعی انتخاب شوند به همین دلیل است که ما لباس مخصوص محیط کار، لباس مجلسی و لباس ورزشی و… داریم.

3- اندازه بودن مهم ترین اصل است

اگر گران ترین و شیک ترین و جدیدترین لباس‌های دنیا را هم بپوشید اما اندازه شما نباشند همه هزینه و زحمت شما به هدر رفته است. پس هرگز این اصل را دست کم نگیرید.

قوانین ساده شیک پوشی

4- یک شلوار جین با کیفیت ارزش سرمایه گذاری دارد

شلوارهای جین معمولی اگرچه ارزان هستند اما تاثیری در شیک کردن استایل شما ندارند پس اگر می‌خواهید استثنایی باشید پول چند شلوار ارزان را پس انداز کرده و یک شلوار جین عالی بخرید تا بدرخشید.

5- نیمی از لباس پوشیدن شما باید مربوط به استایل شخصی باشد

لباس پوشیدن شما باید دو جنبه داشته باشد که جنبه اول آن به استایل شخصی شما مربوط می شود یعنی اول استایل شخصی خود را بشناسید و سپس بر اساس آن لباس‌های خود را انتخاب کنید.

6- نیم دیگر آن باید مربوط به مخاطبان شما باشد

جنبه بعدی لباس پوشیدن باید بر اساس مخاطبان، اجتماع و موقعیت‌های مختلف سنجیده شود و تنها نباید به استایل شخصی تکیه کنید.

قوانین ساده شیک پوشی

7-  زمان استفاده از ترندها را بشناسید

شناختن مدل‌ها و ترندهای جدید لازمه هر شیک پوشی است. اما این ترندها را باید در زمان مناسب بشناسید و به کار ببرید نه زمانی که در حال مرگ هستند.

8- هر کسی باید یک استایل امضا شده داشته باشد

منظور از استایل امضا شده نوعی استایل شخصی است که از لباس‌های مشخصی تشکیل شده و این لباس‌ها شناسنامه شما هستند. چنین استایلی نباید بیش از حد جلب توجه کند اما باید خاص و اصیل و فقط مربوط به خود شما باشد.

مطالب مرتبط:

1- استایل شخصی چیست؟

2- توصیه‌هایی از استایلیست‌های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :