راهنمای شروع کسب و کار در دنیای مد

تاسیس برند مد و لباس یا شروع کسب و کار در این حوزه، به نظر کار پرزرق و برق و راحتی است. اما این فقط ظاهر کار است برای ورود به صنعت مد و لباس باید سخت تلاش کنید و از هر فرصتی برای ارتقاء موقعیت شغلی خودتان کمک بگیرید. امروز همراه شما خواهیم بود تا قدم‌به‌قدم با نحوه پیشرفت در صنعت مد و لباس آشنا شویم.

 

برای تاسیس برند مد و لباس باید همه جوانب را بررسی کنید

صنعت مد و لباس کاملاً رقابتی و بی‌رحم است. شروع هر کار و سرمایه‌گذاری نیاز به فداکاری، صبر و استقامت دارد. اما در مورد دنیای مد و لباس ماجرا کمی حادتر است. تقریباً این روزها افراد زیادی را می‌بینید که در این رشته تحصیل کرده‌اند اما درصد اندکی از آن‌ها می‌توانند در دنیای مد پیشرفت کنند. در ابتدای کار، شما در کنار وظایف اصلی که به عنوان طراح و مالک برند دارید، نقش‌های بیشتر و وظیفه مدیریت زمان نیز خواهید داشت. شما نیاز دارید که با برنامه پیش بروید، تولید کننده مناسب پیدا کنید، مشتریان و تأمین‌کنندگان خودتان را حفظ کنید.

برای تاسیس برند مد و لباس باید همه جوانب را بررسی کنید

 

 

در مورد برند و شرکت‌های برتر تحقیق کنید

مقالات و بررسی‌های معتبر در مورد برند و شرکت‌های دلخواهتان را مطالعه کنید. بازدید کردن از فروشگاه‌های پرچم‌دار برندها می‌تواند الگوی خوبی برای شرکت شما و فروشگاهتان باشد. در مورد تاسیس برند مد و لباس ، توزیع کالا و حفظ جایگاه شرکت مطالب زیادی بخوانید چرا که این موارد باعث بقا و پیشرفت شرکت شما خواهد شد. شاید لازم باشد شما یک دوره آموزش آکادمیک تجارت و مدیریت کسب و کار را هم در آموزشگاه یا دانشگاه بگذرانید.

در مورد برند و شرکت‌های برتر تحقیق کنید

 

 

مهارت خودتان را ارزیابی کنید

شما ابرقهرمان داستانی نیستید و نقاط ضعف زیادی دارید. شما قادر نیستید همه نقش‌های موجود در شرکت را بر عهده بگیرید و نیاز دارید افراد دیگری هم در کنارتان باشند. توانایی‌هایتان را بررسی کنید و بر همان اساس، برای استخدام افرادی همانند یک حسابدار، برنامه‌ریزی کنید. لیستی از توانایی خودتان تهیه کنید تا نمایی بهتر از خودتان و نیازهایتان داشته باشید. به مدارک خودتان اتکا نکنید، حتی اگر طراحی مد خوانده باشید، صنعت و دانشگاه تفاوت‌های زیادی با هم دارند و شما نیاز به یک فرد باتجربه خواهید داشت. از توانایی‌های دیگران برای پیشرفت مجموعه استفاده کنید.

تاسیس برند مد و لباس ؛ نکاتی که یک طراح لباس باید قبل از تاسیس برند خود بداند

 

قبل از تاسیس برند مد و لباس ارتباطات خودتان را گسترش دهید

بخش بزرگی از تجارت، میزان شناخت دیگران از شماست. از داشتن مشاور، همکار و حامی ترس نداشته باشد. یک مشاور خوب می‌تواند شروع مناسب برای کسب و کار شما باشد. اگر دوست دارید خودتان تجربه کسب کنید می‌توانید در یک شرکت بزرگ‌تر مدتی کار کنید تا چندوچون راه را یاد بگیرید. همکار و شریک تجاری مطمئن انتخاب کنید. این شریک می‌تواند دوست یا اعضای خانواده باشد مهم این است که با شما در همه حال بماند و باعث شکوفایی و نوآوری مجموعه باشد.

به کسب و کار خودتان جدیت ببخشید

مانند همه شغل‌ها، شروع کردن یک کار در صنعت مد، نیازمند مدیریت قوی و پشتکار است. کاری که شروع کرده‌اید باید با برنامه‌های بلند مدت و کوتاه‌مدت پیشرفت کند. برای ایجاد این حس در دیگر افراد مجموعه، رفتاری واحد و جدی انتخاب کنید. به عنوان صاحب کسب و کار واقع‌بین باشید و کمبودهای خودتان را شناسایی کنید تا روابط بهتر و قوی‌تری با دیگر مجموعه‌ها داشته باشید. کارمندان را با اهرم‌های مالی و ارتباطات نامناسب محدود نکنید و اجازه دهید که موتور پیشرفت مجموعه همیشه روشن باقی بماند.

تاسیس برند مد و لباس ؛ نکاتی که یک طراح لباس باید قبل از تاسیس برند خود بداند

 

جایگاه برند خود را ارزیابی کنید

مهم است که شما کار خودتان را متفاوت شروع کنید. تقلید کردن از یک برند یا سبک‌کاری می‌تواند شرکت و سرمایه را نابود کند. از خودتان هر روز سؤال کنید که چه چیز می‌تواند باعث تمایز شما و دیگران باشد، قیمت پایین، کیفیت بالا، نوآوری در تولید یا طراحی مخصوص.

 

جامعه هدف خودتان را مشخص کنید

دوباره از خودتان سؤال کنید که چه کسی یا چه قشری از جامعه قرار است مخاطب من باشند. دانستن پاسخ این سؤال کمک خواهد کرد شما بازاریابی و تولید محصول دقیق‌تری داشته باشید. برای درک بیشتر روی بازار فروش، بر روی عواملی همانند جنسیت، سن، روانشناسی جامعه و تأثیر لباس روی سبک زندگی تحقیق کنید و نتایج را به عنوان راهنمای تولید استفاده کنید.

 

طراحی‌های اولیه را ترسیم کنید

اگر خودتان به عنوان طراح مجموعه هستید، الگوهای اولیه و مدل‌های لباس را ترسیم کنید. اگر طراح لباس دارید، از او در این مورد کمک بگیرید. این طرح‌های اولیه همانند چراغ‌های باند پرواز هستند و مسیر را به شما نشان خواهند داد. از طرفی مخاطبان شما هم از سردرگمی خارج می‌شوند.

 

تأمین مالی برای تاسیس برند مد و لباس

برنامه اقتصادی، موضوع مهمی برای تاسیس برند مد و لباس است. برنامه اقتصادی باید پویا باشد و با رشد صنعت، به‌روزرسانی شود. شما به عنوان یک نقشه راه از آن می‌توانید استفاده کنید.

کسب و کار

منابع مالی را شناسایی کنید

بانک، دوستان، افراد خانواده و شرکای تجاری مواردی هستند که شما می‌توانید بر اساس شرایط مختلف از آن‌ها سرمایه جذب کنید. در نظر داشته باشید که بازگرداندن به‌موقع سرمایه به طلبکاران می‌تواند اعتبار کسب و کارتان را افزایش دهد.

 

منابع مالی را شناسایی کنید

محصولات اولیه را از منابع مقرون‌به‌صرفه تأمین کنید 

تولیدکنندگان در ابتدای کار رفتار سرسختانه‌ای با شما خواهند داشت. شاید حتی مجبور شوید مقداری هزینه اضافی برای شروع کار و رساندن اجناس به دست مشتری، نیز خرج کنید. اما در گذر زمان رابطه شما و تولید کننده بهبود می‌باید.

تاسیس برند مد و لباس

 

تبلیغ و شناساندن برند

زمانی که شما به این نقطه رسیدید، باید سعی کنید بازاری را که به دست آورده‌اید نگه دارید و آن را روزبه‌روز گسترش دهید. در این مورد می‌توانید از یک مدیر فروش، بازاریاب، تحلیل‌گر بازار یا فروشنده با تجربه استفاده کنید. همچنین در کنار فروش، جذب کردن مشتری‌های جدید را در اولویت قرار دهید. برای این کار از تبلیغات استفاده کنید. هم‌زمان با افزایش محبوبیت خود، سعی کنید نظرات متقابل، پیشنهاد‌ها و انتقادها را پذیرا باشید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ثروتمندترین طراحان لباس را بیشتر بشناسید

۲- بیوگرافی کوکو شنل اسطوره طراحی لباس

۳- بیوگرافی پیر کاردین طراح نام آشنای فرانسویدیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 24 جولای 2018

عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :