لیفت ابرو چیست و هزینه آن چقدر است؟

لیفت پیشانی یکی از روش‌های جوان سازی صورت است. بسیاری از بیماران لیفت پیشانی را برابر با روشی می‌دانند که باعث باز شدن چشم‌ها یا نگاه شگفت زده می‌شود و به برخی از اشخاص اشاره می‌کنند که نمونه‌های پیامد‌های این روش هستند. متاسفانه، این‌ها معمولاً مواردی هستند که ابرو‌ها بیش از حد لیفت شده یا نیاز به این عمل نداشته اند. اما وقتی این عمل به درستی و روی کاندیدای مناسب انجام شود، یک اقدام مهم جهت جوان سازی پیشانی و صورت است.

ad banner

لیفت ابرو چه کار می‌کند؟

با پیر شدن صورت، پوست صورت می‌افتد. این اصل در مورد گردن، گونه‌ها و همچنین ابرو و پیشانی نیز صدق می‌کند. نشانه‌های اصلی پیر شدن ابرو و پیشانی به صورت زیر هستند:

 • چندین چین افقی در پیشانی
 • چندین چین عمودی بین ابرو‌ها
 • ابرو‌هایی که پایین آمده اند و باعث ایجاد ظاهر پوست اضافه روی پلک‌ها می‌شوند.
 • ابرو‌هایی که صاف هستند یا به سمت پایین و بیرون شیب برداشته اند و قوس زیبا ندارند.

هدف لیفت ابرو با اندوسکوپ اصلاح نشانه‌های پیری پیشانی و ابرو و برگرداندن آن‌ها به موقعیت بالاتر و طبیعی‌تر است.

لیفت ابرو

ابرو‌ها و پیشانی ایده آل از نظر زیبایی

پیشانی جوان هیچ نشانه‌ای از پیری پوست یا چروک خوردگی ندارد. در زمان استراحت، پیشانی باید صاف باشد و نباید بین ابرو‌ها اخم باشد. ابرو‌ها باید اندکی بالاتر باشند و دنباله ابرو باید بالاتر از بخش داخلی قرار گیرد.

چه کسی کاندید لیفت ابرو است؟

در زمان مشاوره، دکتر نداف اطمینان می‌دهد که کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو هستید. اگر نشانه‌های زیر را دارید، لیفت پیشانی و ابرو برای شما مناسب است:

 • ابرو‌های افتاده
 • صاف شدن شیب ابرو یا شیب رو به بیرون
 • چندین چین و خط روی پیشانی
 • پوست اضافی منطقه ابرو که روی پلک قرار گرفته

چون افتادگی پیشانی معمولاً در میانسالی روی می‌دهد، معمولا بیماران میانسال یا مسن‌تر هستند. در کل، بیماران باید سلامت خوبی داشته باشند. سیگاری‌ها باید دو هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کنند و نباید ۴ هفته بعد از جراحی شروع کنند.

لیفت ابرو

مسائلی که باید برای جراحی لیفت ابرو درنظر گرفته شود:

 • پیری پلک‌ها معمولا همراه با پیری پیشانی است:

پیری پلک بالایی و ابرو معمولا همزمان با هم روی می‌دهد. این ترکیب معمولا باعث بدتر شدن ظاهر در اطراف چشم می‌شود. لیفت اندوسکوپی پیشانی همراه با بلفاروپلاستی می‌توانند به صورت همزمان جهت نتیجه بهتر انجام شوند.

بهترین روش لیفت ابرو کدام است؟

هریک از روش‌های لیفت ابرو می‌توانند به نوبه خود مفید و بهترین روش باشند، اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید، بهتر است ابتدا مورد معاینه پزشک متخصص قرار گیرید تا متخصص بهترین روش را به شما پیشنهاد دهد. امروزه روش اندوسکوپ برای لیفتینگ ابرو از طرفداران بیشتری برخوردار است زیرا حالتی جذاب و زیبا به ابروهای افراد می‌بخشد. در ادامه بیشتر راجع به این روش‌ها صحبت می‌کنیم.

تصورات اشتباه در مورد عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

بیماران به اشتباه فکر می‌کنند بلفاروپلاستی باعث لیفت ابرو‌ها می‌شود؛ این بیماران در واقع به دنبال نتایجی هستند که فقط لیفت ابرو می‌تواندایجاد کند. در بعضی از موارد، این بیماران از بلفاروپلاستی پلک بالایی و لیفت ابرو به طور همزمان سود می‌برند.

روش اندوسکوپی در مقابل روش باز

روش اندوسکوپی روش پیشرفته‌ای برای لیفت پیشانی است که اجازه حداقل برش را می‌دهد؛ ریسک کمتری دارد و زمان نقاهت نیز کوتاهتر است. در برخی از بیماران، لیفت ابرو به روش باز گزینه مناسب تری است. دکتر نداف در مورد بهترین روش‌های جوانسازی پیشانی در زمان مشاوره با شما صحبت می‌کند.

لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو چیست؟

در روش لیفت آندوسکوپی ابرو در ناحیه خط رویش مو حدود ۵ برش کوچک ایجاد می‌شود. این برش‌ها باید به گونه‌ای ایجاد شوند که از نظر استراتژیک امکان دسترسی به تمام ساختار پیشانی را برای پزشک فراهم کند.

مراحل کار در لیفت اندوسکوپی به گونه‌ای است که ابتدا باید ناحیه پیشانی کاملا بی حس شود، سپس اندوسکوپ بر زیر پوست جایگذاری شود. آندوسکوپ سبب ایجاد تصاویری بر روی مانیتور می‌شود، این تصاویر به پزشک در شناسایی ماهیچه‌ها برای لیفت ابرو کمک می‌کند.

در این روش لیفت، بالا کشیدن و جوانسازی با کمک آندوسکوپ و ابزار‌های مخصوص انجام می‌شود. گاهی در طول لیفت ابرو لازم است تا پوست اضافی پیشانی برداشته شود، در صورت نیاز بعد از حذف پوست اضافی پیشانی بخیه زده می‌شود تا نتیجه کار برای فرد لذت بخش باشد.

لیفت آندوسکوپی ابرو چه مزایایی دارد؟

این روش ظاهر افتاده، خسته و عصبانی پیشانی را اصلاح می‌کند.

هر گونه چین و چروک موجود در پیشانی و حتی گودی مرکزی پیشانی با استفاده از لیفت ابرو برطرف می‌شود.
نتایج جراحی برای بیمار کاملا قابل مشاهده است، بعد از جراحی لیفت ابرو با آندوسکوپی ظاهر چهره جوان‌تر و شادب‌تر به نظر می‌آید.
طول دوره درمان در این روش بسیار کوتاه است، اما اثری ماندگار حتی تا ۱۰ سال و بالاتر از آن دارد.

اقدامات لازم قبل از لیفت ابرو

لیفت ابرو به نسبت سایر جراحی‌ها یک عمل بسیار ساده است، اما کوچکترین اشتباه می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را همراه داشته باشد. پس سعی کنید قبل از انجام لیفت ابرو در این رابطه آگاهی کافی داشته باشید. تایید سلامتی فرد توسط پزشک قبل از جراحی لازم است.

 • مصرف دخانیات و الکل دو هفته قبل و بعد از جراحی ممنوع است.
 • مصرف دارو‌هایی که رقیق کننده خون هستند، قبل از جراحی توصیه نمی‌شود.
 • در صورت داشتن هرگونه سوال، بهتر است قبل از لیفت ابرو با پزشک خود مشاوره کنید.

چه افرادی کاندید خوبی برای لیفت ابرو هستند؟

انجام لیفت ابرو محدودیت ندارد، ولی بیشتر در سنین بالا توصیه می‌شود. اما افراد جوان که به طور ژنتیکی حالت افتاده در پیشانی و ابرو‌های خود دارند می‌توانند با استفاده از لیفت ابرو و همچنین لیفت شقیقه چهره خود را زیباتر و شاد‌تر نشان دهند.
همچنین افرادی که در اطراف ابرو‌های خود خطوط ناهماهنگ دارند و یا ابرو‌ها بر روی پلک‌ها افتاده است نیز کاندید خوبی برای جراحی می‌باشند.

لیفت ابرو

لیفت شقیقه چیست؟

حتما شما هم با دیدن چشم‌های گربه‌ای برخی از سلبریتی‌ها در آینه با انگشت چشم های خود را به سمت شقیقه کشیده‌اید. جراحی لیفت شقیقه با هدف از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و کشیدگی آن‌ها نه صرف به جهت جوانسازی و لیفت ابرو بلکه با هدف فرم‌دهی به چشم‌ها انجام می‌شود. جراحی لیفت شقیقه بسته به عمق چروک‌ها به دو روش SMAS  (مخصوص چروک‌های سطحی) و MACS (مخصوص چروک‌های عمیق) انجام می‌شود. لیفت شقیقه بدون بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی انجام می‌شود و ممکن است بین 1 تا 2 ساعت زمان ببرد.

تفاوت لیفت ابرو با لیفت شقیقه 

جراحی لیفت شقیقه کم تهاجمی‌تر است و برش روی خط رویش مو در ناحیه جانبی پیشانی بوده که موجب کشیدگی دم ابرو، خطی شدن فرم چشم‌ها می گردد و لیفت گونه یا ایجاد خط کانتور واضح‌تری بر چهره فرد می‌شود اما در جراحی لیفت ابرو، برش از خط رویش مو در بالای پیشانی بوده و علاوه بر کشیدگی ابرو و رفع حالت افتادگی چشم‌ها سبب جوانسازی، از بین بردن چروک پیشانی و تا حدودی درشتی و گردی چشم‌ها می‌شود.

مراقبت‌های بعد از لیفت ابرو

 • کبودی و تورم بعد از لفیت ابرو امری طبیعی است، جای نگرانی نیست، این کبودی و تورم کاملا طبیعی است و بعد از مدتی کوتاه هیچگونه آثاری از خود به جای نمی‌گذارد.
 • برای جلوگیری از درد، پزشک استفاده از برخی دارو‌های مسکن را تجویز می‌کند، بهتر است دارو‌های تجویز شده را طبق دستور پزشک خود مصرف کنید.
 • تخصص و تجربه پزشکی که انتخاب می‌کنید در نتیجه لیفت ابرو بسیار تاثیر گذار است، توجه کنید پزشکی که برای لیفت ابرو انتخاب می‌کنید، تخصص کافی داشته باشد.
 • انجام فعالیت‌هایی که سبب ایجاد فشار بر سر می‌شود، توصیه نمی‌شود.
 • کشیدن بخیه یک هفته بعد باید توسط پزشک انجام شود.

دکتر نداف کرمانی برای طولانی کردن ماندگاری لیفت ابرو، به مراجعین خود توصیه‌هایی می‌کند، انجام تمرین‌ها و مراقبت‌های لازم می‌تواند از افتادگی پوست پیشانی شما تا حد قابل توجهی جلوگیری کند.

طریقه خوابیدن بعد از لیفت ابرو

روش خوابیدن بعد از لیفت ابرو تاثیر بسیار بالایی در تورم دارد، تا جای ممکن سعی کنید، به پهلو و متناوب به دو پهلو بخوابید.‌
می‌توانید قبل از خواب دارو‌های ضد درد را مصرف کنید.

بعد از برطرف شدن تورم کامل چشمان مجاز به رانندگی هستید.

توجه به رژیم غذایی خوب و جا دادن سبزیجات و مواد غذایی تازه در سلامت و کوتاه کردن دوران بهبودی شما بسیار تاثیر دارد.

برش برای لیفت ابرو

تمام روش‌های جراحی که شامل برش هستند زخم ایجاد می‌کنند. این نقش جراح پلاستیک است تا برش را در جایی قرار دهد که دیده نشود و بخیه‌ها را با دقت انجام دهد تا ظاهر زخم‌ها را به حداقل برساند. یکی از مزایای مهم رویکرد اندوسکوپی در مقابل رویکرد باز، طول برش هاست. درحالی که در روش کرونال که یک روش باز است برش در بالای سر از گوش تا گوش بود، روش اندوسکوپی نیاز به ۵ برش کوچک دارد که هر کدام فقط ۳ -۲ سانتی متر طول دارند. این زخم‌ها در قسمت رویش مو پنهان می‌شوند. این زخم‌ها به سرعت خوب می‌شوند و با رشد مو‌ها به سختی دیده می‌شوند تا اینکه به کامل خوب شوند. هیچ مویی در زمان جراحی تراشیده نمی‌شود بنابراین طاسی وجود ندارد.

لیفت ابرو

مهم‌ترین روش‌های لیفت ابرو

لیفت ابرو خود به روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد، هر یک از این روش‌ها به نوبه خود دارای مزایا و معایبی هستند. در ادامه به بررسی برخی از این روش‌ها پرداخته‌ایم:

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس سبب می‌شود که عضلات قسمت‌های تزریقی فلج شوند. در این روش بخش‌هایی از پیشانی و ابروها مشخص می‌شوند و تزریق به این قسمت‌ها انجام می‌شود تا در نتیجه آن، ابروهای فرد بالاتر رفته و به اصطلاح لیفت شوند. این روش هزینه کمتری دارد و به نوعی کم دردسرتر از سایر روش‌ها نیز می‌باشد.

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یکی دیگر از روش‌های لیفت ابرو است که در آن سوزن‌های بسیار نازکی به داخل پوست فرو می‌روند و نخ‌های داخل پوست کشیده می‌شوند تا افتادگی پوست را رفع کنند.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از روش‌های لیفت بدون جراحی است. در این روش امواج اولتراساوند به قسمتی از ابرو تابانده می‌شوند و این امواج سبب لیفتینگ ابرو می‌شوند.

لیفت ابرو به روش اندوسکوپی

در روش لیفت اندوسکوپیک ابرو، بیمار به طور کامل بیهوش می‌شود. سپس برش‌هایی در بالای پیشانی ایجاد می‌شود تا وسیله‌ای به نام اندوسکوپ وارد آن شود. این وسیله تصاویری از داخل پوست را مانتیور می‌کند تا روش دقیق جراحی مشخص شود. در نهایت نیز ابروها به سمت بالا کشیده می‌شوند و چین و چروک‌ها نیز رفع می‌شوند.

بهبود بعد از لیفت ابرو

توصیه می‌کنیم در خانه استراحت کنید. می‌توانید فعالیت‌های سبک مانند درست کردن غذا، تماشای تلویزیون یا مطالعه را انجام دهید. دکتر نداف ۲-۱ روز بعد از جراحی شما را ویزیت می‌کند تا پانسمان را بردارد و بهبودی را مشاهده کند. در این روش تورم و کبودی در اطراف چشم دیده می‌شود.

ویزیت بعد از لیفت پیشانی

یک هفته بعد از جراحی دکتر نداف شما را ویزیت می‌کند تا بخیه‌ها را بکشد. بیشتر بیماران ۱۴-۱۰ روز بعد از جراحی به سر کار برمی گردند اگرچه می‌توان این کار را زودتر انجام داد. دکتر نداف محدودیت‌های فعالیتی را به شما اطلاع می‌دهد. ورزش سبک یک هفته بعد از جراحی مجاز است. فعالیت‌های سنگین ۶-۴ هفته بعد از جراحی مجاز هستند.

هزینه لیفت ابرو

هزینه انجام لیفتینگ ابرو می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته و در افراد مختلف، قیمت‌های متفاوتی داشته باشد. به همین خاطر لازم است پیش از اقدام برای انجام این عمل زیبایی، مورد معاینه قرار بگیرید تا پزشک جراح شما، قیمت دقیق و کاملی را با شما در میان بگذارد. لازم به ذکر است که معمولا جراحی‌هایی که از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و جراح آن‌ها تخصص بیشتری دارد، قیمت بالاتری دارند. به همین خاطر پیشنهاد ما به شما این است که در این زمینه قیمت پایین لیفت ابرو را اولویت قرار ندهید و انجام این عمل زیبایی را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید تا نتایج بهتری از آن بگیرید.

منبع: برترین‌ها

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :