مائده قربان زاده در
0

تاریخ انقضای لوازم آرایشی چه موقع است؟

تاریخ انقضای لوازم آرایشی چه موقع است؟

درسته که برای ما خانوما مهمه که همیشه زیبا باشیم اما نه به هر قیمتی! یکی از مواردی که باید بیش از قبل بهش توجه کنیم تاریخ انقضای لوازم آرایشی است. کارشناسان چی بپوشم در زیر لیستی  از مدت زمان استفاده از برخی مواد آرایشی که بیشترین استفاده و کابرد را دارند تهیه نموده اند.

تاریخ انقضای لوازم آرایشی چه موقع است؟

ریمل مژه وابرو: ریمل دارای عمر مفید بسیار کوتاه  تا حدود 3 ماه است، پس اگر ریملی دارید که بیش از 3 ماه از خرید  آن گذشته دیگر فکر استفاده از آن نباشید.

خط چشم مایع: برس خط چشم همانند برس ریمل همواره در معرض آلوده شدن به انواع باکتری ها است پس اگر نمی خواهید که به یک بیماری چشمی  مبتلا شوید حتما بعد از 6 ماه خط چشم خود را عوض کنید.

کرم های آرایشی: به دلیل اینکه پایه کرم  روغن است زودتر از پودر های آرایشی در معرض فاسد شدن قرار دارد. کرم ها تا حدود 6 ماه و پودر ها تا حدود دو سال اگر دور از گرما و نور خورشید قرار بگیرند قابل استفاده هستند.

برق لب:  برق لب برای براق و نرم کردن کردن لب مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه برق لب ها ارزان هستند و تا حدود 1.5 سال می توانند سالم بمانند و مورد استفاده قرار گیرند ولی بهتر است قبل از اینکه تا حد زیادی باعث  باکتریایی شدن سطح لب تان و خشک شدن آن نشدند از  استفاده آن صرف نظر کنید.

لاک ناخن: از اولین باری که در یک لاک را باز می کنید مواد خاصی از آن شروع به تبخیر شدن و جدا شدن می کنند و در نتیجه لاک به تدریج  غلیظ می شود. شما می توانید آن را با مواد مختلف رقیق کنید ولی بعد از 24 ماه دیگه نباید از آن استفاده کنید.

اسپری مو: به خاطر وجود الکل در ترکیبات آن دارای عمر مفید بسیار طولانی 3 سال یا بیشتر از آن است. برای جلوگیری از تبخیر یا خشک شدن درب آن را محکم ببندید.

علاوه بر مطالب ذکر شده دقت به تاریخ انقضای لوازم آرایش در حین خرید نیز اهمیت ویژه ای دارد.

مطالب مرتبط:

1- پیر تر شدن با آرایش نامناسب

2- 9 گام برای داشتن پوستی ایده آل بدون آرایش

3- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :