چگونه در هر سنی شیک پوش و جذاب باشید؟

۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱

توسط ساناز شمس

چگونه در هر سنی شیک پوش و جذاب باشید؟

در این مقاله می‌خواهیم بگوییم چطور متناسب با سن خود لباس بپوشید و هر مرحله از زندگی خود را بدون اینکه جلب توجه کنید پشت سر بگذارید. همه ما در میان اطرافیان خود آقایان میانسالی را می‌شناسیم که گاهی شلوار یا پلیور گشاد و نامتناسب برای اندام خود می‌پوشند. ما این موارد را به خاطر سپردیم چون کاملا جلب توجه می‌کردند و این جلب توجه قطعا به دلیل خوب لباس پوشیدن آن‌ها نبوده است! چگونه در هر سنی شیک پوش و جذاب باشید؟

چگونه در هر سنی شیک پوش و جذاب باشید؟

چرا نحوه پوشش مهم است؟

واقعیت این است که این ضرب المثل که می‌گوید سن شما همان احساسی است که نسبت به خودتان دارید در مورد پوشش و لباس صدق نمی‌کند. به این علت که ممکن است شما خود را بیست ساله تصور کنید ولی اطرافیان با نگاه کردن به موهای جوگندمی شما در کسری از ثانیه می‌توانند سن شما را حدس بزنند! سن موضوعی نیست که بخواهید به خاطر بالا رفتنش شرمنده باشید!

هیچکس هنگامی که به عکس‌های جرج کلونی نگاه می‌کند نمی‌گوید  “وای! موهای جوگندمی فوق العاده بدی دارد!” اما قطعا اگر افراد مشهور نحوه پوشش درستی نداشته باشند مورد نقد قرار خواهند گرفت. متناسب با سن خود لباس بپوشید، ولی فقط در صورتی که لباس اندازه تن‌تان باشد!

زیر بیست سال

اگر سنی که مادرتان برایتان لباس انتخاب می‌کرد را پشت سر گذاشته‌اید، و تازه دوران دبیرستان را سپری می‌کنید و می‌خواهید سبک نوجوانانه خود را حفظ کنید و با این حال متفاوت‌تر از دوستانتان باشید می‌توانید روی لباس پوشیدن لایه‌ای و سبک کژوال و روزمره تمرکز کنید. تا زمانی که لازم نیست به مصاحبه شغلی یا عروسی و مراسم عزاداری بروید لازم نیست کت و شلوار بپوشید و کراوات بزنید. در عوض ما به شما نکاتی را می‌گوییم که خوش تیپ‌ترین فرد مدرسه باشید.

انتخاب لباس‌هایی از جنس کتان به جین و پارچه‌های مخمل کبریتی در پاییز و زمستان ارجحیت دارد. شلوارهای اندازه بدنتان و نه خیلی تنگ دوست شما هستند و استایل شما را از اکثریت مردم متفاوت می‌کنند. زرشکی آبی و طوسی انتخاب‌های خوبی برای شما خواهند بود.

از پیراهن‌های مردانه استفاده کنید. مخصوصا انواع شطرنجی و راه راه. می‌توانید آخرین دکمه پیراهن را باز بگذارید یا اینکه از زیر پیراهن مردانه تی شرت بپوشید. سعی کنید با انتخاب رنگ نادرست باعث جلب توجه نشوید ولی می‌توانید از رنگ‌ها برای جلوه بخشیدن به پوشش خود استفاده کنید.

از پلیور‌های رنگی برای استایل لایه‌ای خود استفاده کنید. پلیور یقه هفت یا هنلی برای پوشیدن بر روی پیراهن مردانه مناسب خواهند بود. رنگ‌هایی مثل سبز زیتونی، سرمه‌ای و زرشکی انتخاب خوبی برای سن شما خواهند بود.

برای انتخاب کفش سعی کنید از کفش های ورزشی مثل نایک و … فاصله گرفته و به مدل‌های ساده‌تر روی‌ بیاورید. این کفش‌ها در عین حال که راحتی کفش‌های ورزشی را دارند شیک‌تر از کفش‌های مخصوص پیاده روی و دویدن هستند.

برای انتخاب ساعت می‌توانید به سراغ برندهایی همچون فسیل و نیکسون بروید ولی دقت داشته باشید که صفحه ساعت به طور غیر معمول بزرگ نباشد. ساعت‌هایی با صفحه‌هایی با قطر زیر ۴۲ میلی‌متر مناسب‌تر هستند.

اگر ساعتی جوان پسند‌تر می‌خواهید انتخاب کنید می‌توانید از انواع کرنوگراف‌دار آن‌ها استفاده کنید.

بیست تا بیست و پنج سال

شما باید مشغول به تحصیل در دانشگاه باشید و تا حدودی شغل آینده خود را انتخاب کرده باشید. هیچ عذری برای نداشتن یک دست کت و شلوار رسمی پذیرفته نیست. حتی اگر در محیط کاری غیر رسمی مانند استودیوی طراحی یا ورکشاپ کار کنید به یک بلیزر خوش دوخت نیاز خواهید داشت. سعی کنید استایل بالغ‌تری را برای خود انتخاب کنید. ولی نه به این معنا که مانند پدر خود لباس بپوشید! در اینجا چند نکته را متذکر می‌شویم:

اولین کت و شلوار مردانه خود را هر چه زودتر خریداری کنید. رنگ مشکی را فراموش کنید به جای آن می‌توانید سرمه‌ای یا طوسی را برای رنگ کت و شلوار خود انتخاب کنید. یک دست کت و  شلوار ساده و بدون طرح! به این دلیل که اگر فقط یک دست کت و شلوار دارید اطرافیان سریع به دیدن آن عادت نمی‌کنند. طرح‌ها به آسانی به خاطر سپرده می‌شوند! اگر کت و شلوار اولین کت و شلوار مردانه‌ای خواهد بود که دارید، کت تک دکمه را انتخاب کنید و برای کت و شلوار دوم و سوم می‌توانید انواع دو دگمه را انتخاب کنید.

برای استایل کژوال جین را فراموش کنید در عوض سعی کنید انتخاب خود را از بین شلوارهای کتان و پارچه‌ای داشته باشید. انواع زیادی از این شلوار‌ها در بازار هست پس سعی کنید خلاقیت به خرج دهید و روی اندازه بودن و کیفیت آن تمرکز داشته باشید.

حالا وقتش است که یک کیف پول با کیفیت که عمری همراه شما باشد برای خود تهیه کنید. یک ساعت خوب انتخاب کنید لزومی ندارد برند ساعتتان رولکس باشد ولی فسیل و نیکسون را برای دوران مدرسه خود باقی بگذارید. روی انتخاب یک ساعت کلاسیک تمرکز کنید. بند ساعت بهتر است چرمی باشد و به صورت پیش فرض رنگ قهوه‌ای یا مشکی بهترین است.

اگر از تی شرت‌های راحت خود نمی‌توانید دل بکنید، سعی کنید آن‌ها را با جین یا شلوار کتان رنگ متضاد ست کنید. برای تکمیل استایل خود از یک پلیور زیپ‌دار بدون کلاه استفاده کنید.

حالا نوبت به انتخاب کفش رسیده! هر چه سریع‌تر یک جفت کفش رسمی خریداری کنید. برای کفش‌های راحتی دقت بیشتری داشته باشید انتخاب‌های زیادی دارید فقط برندهای کانورس و اسکچر را کنار بگذارید شما دیگر نوجوان دوره دبیرستان نیستید!

بیست و پنج تا چهل سال

خلق و خوی شما کم کم آرام می‎شود و شخصیت ثبات یافته‌ای پیدا کرده‌اید. برای این سن، پیراهن مردانه هنوز هم بهترین انتخاب است. برای مهمانی‌های دوستانه لباس رسمی انتخاب کنید. از پوشیدن رنگ‌های تند اجتناب کنید و سعی کنید تفاوت را با ایجاد تغییر در بافت لباس یا انتخاب یک کراوات مناسب ایجاد کنید. پوشیدن کت تک به سویشرت ارجحیت دارد و کت و شلوار شما بهترین دوست شما برای محل کار خواهد بود.

سعی کنید مجموعه کفش‌های خود را کامل کنید. وقتی سه جفت کفش رسمی خریداری کردید می‌توانید کفش‌های متفاوت‌تری مانند چرم‌های رنگ شده را به این مجموعه اضافه کنید.

پلیورهای قبلی شما هنوز هم کاربرد دارند ولی الان زمان آن است که کت مخمل کبریتی و یا پلیورهای خاکستری رنگ را به کمد لباستان اضافه کنید.

برای استایل کژوال هم از پایپون می‌توانید استفاده کنید و هم کراوات. هر دو مورد با با پلیورهای یقه هفت و بافتنی همخوانی دارد.

برای تابستان می‌توانید پیراهن راه راه و کفش قایقی خود را با هم ست کنید.

چگونه در هر سنی شیک پوش و جذاب باشید؟

چهل سال تا شصت سال

شما هنوز جوان هستید هیچ کس نمیتواند این مسئله را انکار کند. هر روز صبح آماده می‌شوید و به محل کار خود می‌روید شما در یکی از بهترین مراحل زندگی خود هستید، تشکیل خانواده داده‌اید و به بسیاری از اهداف خود رسیده‌اید. نحوه پوشش شما در این محدوده سنی تغییر خیلی زیادی نخواهد کرد.

از رنگ‌های تند مثل صورتی و سبز روشن اجتناب کنید به جای آن از رنگ‌های کلاسیک سرمه‌ای و خاکستری استفاده کنید. به جای بازی با رنگ‌ها از طرح‌های مختلف استفاده کنید تا به استایل خود جذابیت ببخشید.

اگر می‌خواهید کمی متفاوت باشید به جای شلوار طوسی می‌توانید از شلوار آبی تیره یا سرمه‌ای استفاده کنید.

پارچه‌های تویید را به لباس‌های خود اضافه کنید. استفاده از یک کت طرح تویید نشان دهنده بلوغ و آگاهی شما نسبت به سنتان خواهد بود.

تیپ‌های لایه‌ای و استفاده از پلیورها را کنار بگذارید این استایل برای سن‌های پایین‌تر مناسب است.

می‌توانید از رنگ‌های روشن در طرح پوشت یا کراوات خود استفاده کنید فقط دقت داشته باشید در این کار زیاده روی نکنید!

برای استایل راحتی هم سعی در انتخاب رنگ‌های کلاسیک داشته باشید، زرشکی، سرمه‌ای یا حتی سفید خیلی بهتر از پولوشرت‌های طرح‌دار است.

اگر دوست دارید رنگ‌ها را به تیپ خود اضافه کنید سعی کنید طیف رنگ‌های نارنجی تیره، بنفش تیره و سبز زیتونی را استفاده کنید.

برای انتخاب کفش راحتی به سراغ مدل‌های لوفر بروید کفش‌های قایقی را برای تابستان کنار بگذارید و کفش‌های ورزشی را فقط برای باشگاه استفاده کنید.

 

شصت و پنج سال و بالاتر

شما در این سن یا بازنشسته شده‌اید و یا به زودی بازنشسته خواهید شد و وقت بیشتری برای پرداختن به تیپ و ظاهر خود خواهید داشت.

حالا وقت این است دوباره پلیور‌ها را به همراه کت خود بپوشید. این پلیورها کاملا مناسب سن شما هستند و در سرمای زمستان هم بدن شما را گرم نگه خواهند داشت. یک پلیور یقه هفت سبز تیره در زیر کت تویید فوق العاده خواهد بود!

شلوار‌های رسمی پارچه‌ای راحت‌تر و بهتر از شلوار‌های کتان و مخمل کبریتی خواهند بود.

پیراهن‌های مردانه با راه راه‌های عمودی را برای کشیده‌تر نشان دادن بالا تنه خود استفاده کنید.

اکسسوری‌های خود را از انواع ساده‌تر و تطبیق پذیرتر انتخاب کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- چند ترکیب ساده لباس زمستانی مردانه

۲- جدیدترین مدلهای لباس زمستانی مردانه

۳- ۴ راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

 

 • با سلام و خسته نباشید فراوان بنده از وقتی که با سایتتون اشنا شدم حدود یک سال میگذزه و استایل و تیپ شخصیتی خیلی خوبی پیدا کردم
  بنده زیر ۲۰ سال هستم
  و یه یقه ۷ طوسی با شلوار ذغالی رنگ رانگلر و یک پیراهن چهار خونه سفید و مشکی گرفتم
  و با تک کت دو دکمه مشکی
  و الان روی انتخاب کفش مناسب با این استایل موندم لطفا میگید چه نوع کفشی و چه رنگی بپوشم

 • سلام، واقعا سطح مطالب و نحوه ارائه اونها خیلی مناسبه.
  فقط ترجمه صرف نیست و خیلی اوقات به فرهنگ کشورمون هم توجه میشه.
  بعد از مدتها، استایلم رو تغییر دادم و خیلی احساس بهتری دارم

 • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است