هنگام پرو لباس حتما و حتما این نکات مهم را در نطر بگیرید!

خرید لباس مهارتی است که با تمرین می‌توانید به آن مسلط شوید و یکی از این تمرین‌ها و مهارت‌ها داستن رازهای اتاق پرو است. این موضوع وقتی که آدم حساس و سخت سلیقه و بی‌حوصله باشیم حسابی سخت می‌شود اما سخت‌تر از این زمانی است که مجبور می‌شویم تنهایی به خرید برویم و تنها خودمان و آیینه روبروی‌مان هستیم که باید درباره لباسی که به تن پوشیده‌ایم نظر بدهیم.

نکات پرو لباس

شاید بارها این موقعیت را تجربه کرده اید. خسته و کلافه شده‌اید و با اینکه سعی کردید نهایت دقت را داشته باشید اما بازهم لباسی که گرفته اید، همانی که می‌خواستید و در آن اتاق لعنتی به نظرتان آمده، نبوده است. زیاد سخت نگیرید چون تنها با چند ترفند ساده می‌توانید کمتر در تله خرید ناموفق بیافتید و از اتاق پرو زنده و موفق بیرون بیایید.

نکات پرو لباس

به خودتان برسید

خیلی از ما وقتی به خرید می‌رویم اولا که زمان مناسبی را انتخاب نمی‌کنیم. اگر کارمند باشیم و یا به هر حال کار کنیم، بعد ساعت کاری برای خرید می‌رویم. زمانی که خستگی رنگ از روی ما برده. این در واقع کار اشتباهی است و لازم و ضروری است که در هنگام پرو لباس، در یکی از شاداب‌ترین حالت‌های خود باشید.

نکات پرو لباس

پس قبل از اینکه به خرید بروید؛ خود را آراسته کنید؛ به موهایتان برسید و آرایش کنید. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما واقعیت این است که اگر ظاهر بهتری داشته باشید، احساس بهتری هم خواهید داشت و با نگرش مثبت‌تری وارد اتاق شده و از آن خارج می‌شوید.

نکات پرو لباس

اگر لباس مهمانی انتخاب می‌کنید، لازم است به مدل مویی هم که برای آن در نظر گرفته‌اید فکر کنید و یا در خانه و یا در هنگام پرو، موهای‌تان را به مدلی نزدیک به آنچه در نظر دارید، شبیه سازید.

نکات پرو لباس

این کار به شما ایده مناسبی برای انتخاب لباس می‌دهد و نمی‌گذارد در روز امتحان- جشن و مهمانی- ببینید مورد مهمی را از قلم انداخته اید.

لباس زیر مناسب بپوشید

کلا یکی از بخش‌های خرید درست و نکته مهم در پرو لباس این است که اگر همراه آن لباس قرار است، لباس دیگری هم بپوشید، به این موضوع هم فکر کنید.

نکات پرو لباس

حالا به نظرتان مهمترین لباس چیست؟ لباس زیر. اگر در زمان پرو لباس این موضوع را در نظر داشته باشید یقین بدانید که انتخاب خوبی در انتظار شما نیست و شکل درست لباس را هم نمی‌بینید.لباس زیر مناسب به شما کمک می‌کند تا ظاهرِ کامل خود را تصور کنید و مناسب‌ترین تناسب را داشته باشید.

کفش مناسب بپوشید

اگر به دنبال لباسی هستید که با کفش پاشنه بلند باید ست شود و یا برعکس با کفش اسپرت و تخت، حتما آن کفش و یا مشابه آن را بپوشید و یا همراه خود ببرید.

نکات پرو لباس

کفش در انتخاب لباس بسیار بسیار مهم است. چه بسا یک لباس زیبا با یک کفش نامناسب شما را به یکی از بد تیپ ترین‌های جمع تبدیل کند اما انتخاب لباس با کفش مناسب به شما کمک می‌کند تا طول و تناسب مناسب خود را بدست بیاورید.

دور خود نچرخید، حرکت کنید

یکی از اشتباه‌های اساسی در اتاق پرو، چرخیدن‌های کوچک به دور خود است در صورتیکه باید قدم بزنید، حرکت کنید، بنشینید، پاهای خود را روی هم قرار دهید و… تا ببینید لباس واقعا چگونه در لباس شما قرار می‌گیرد.

نکات پرو لباس

از اتاق بیرون بروید

فقط آینه داخل اتاق رختکن را امتحان نکنید. بیرون بروید، قدم بزنید و از آینه‌ای که اصولا در انتهای راهروی رخت کن و یا روی در اتاق در بوتیک‌های کوچک هست؛ خود را ببینید.

با این ترفند زاویه‌های مختلفی از لباس را در تن خود می‌بینید.

نورهای مختلف را امتحان کنید

علاوه بر اینکه یک آینه متفاوت پیدا می‌کنید؛ در صورت امکان، آینه‌ای باشد که از نظر نورپردازی متفاوت با اتاق پرو باشد و رنگ اصلی لباس را به شما نشان بدهد.

گاهی رنگی که انتخاب می‌کنیم و یا لباسی که کنار می‌گذاریم؛ خوب و بدش به خاطر نور اتاق است. پس گول نخورید!

عکس بگیرید اما نه سلفی

دیدن زوایای مختلف لباس به شما کمک می‌کند تا ظاهر کامل و واقعی خود را ببینید. اما وقتی کسی در کنار ما نیست و یا اصلا هست و ما به خودمان اطمینان بیشتری داریم، بهتر است عکس بگیریم. کاری که بسیاری از ما انجام می‌دهیم اما به اشتباه.

نکات پرو لباس

شما نبایید از خودتان سلفی بگیرید بلکه از یک دوست یا فروشنده بخواهید که از شما عکس بگیرد تا ظاهر واقعی خود را ببینید.

اتاق پُرو هوشمند

به عنوان نکته آخر بد نیست به تکنولوژی انتخاب لباس هم سری بزنیم. در حال حاضر آینه‌های طراحی شده‌اند که لباس مورد نظرتان را روی تن شما نشان می‌دهد.

رنگ‌های مختلف آن و حتی مدل‌های دیگر را به شما پیشنهاد می‌کنند و خلاصه اگر کمی منتظر باشید دیگر هم در خرید حضوری و هم در خریدهای آنلاین می‌توانید در کوتاهترین زمان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :