خانم‌های قد بلند چطور لباس بپوشند؟

می‌توان گفت پیدا کردن یک لباس مناسب برای خانم‌های قد بلند سخت است. شلوار، آستین لباس، و دامن‌ها اغلب بیش از حد کوتاه است، و پیدا کردن یک کفش زیبا و مناسب یک کابوس است. اما داشتن قد بلند خود یک موهبت فوق العاده است. فقط باید یاد بگیرید بهترین استفاده را از قد بلند و پاهای کشیده خود ببرید و تناسب اندام خود را حفظ کنید. خانم‌های قد بلند چطور لباس بپوشند؟

ad banner

 

نسبت‌ها را تعیین کنید. ممکن است پاها و بالاتنه دارای طول برابر باشند، و یا ممکن است پاهایتان کوتاهتر از بالا تنه، و یا قسمت بالای بدن کوتاه‌تر از پاهای شما باشد. این نسبت‌ها می‌تواند در انتخاب لباس‌هایتان موثر باشد.

 

صاف بایستید

اگر وضعیت ایستادن شما بد باشد، خوب به نظر نمی‌رسید، و در این حالت مهم نیست که شما چگونه لباس می‌پوشید. زنان بلند قد تمایل به خمیده راه رفتن و یا قوز کردن دارند، شاید این به خاطر این است که تلاش می‌کنند کوتاه‌تر به نظر برسند. اما واقعیت این است که، خمیده راه رفتن فقط باعث می‌شود، نامرتب و شلخته به نظر برسید. شانه‌های خود را به عقب بکشید و صاف بایستید. طوری که انگار یک طناب به شما متصل است و از بالای سر شما را به سمت سقف می‌کشد.

 

فروشگاه‌ها را بشناسید

مارک‌های خاصی وجود دارد که مخصوص خانم‌های قدبلند است. حتی با خرید آنلاین، شما گزینه‌های بیشتری از این فروشگاه‌ها را در دسترس دارید. این فروشگاه‌ها را پیدا کنید که به طور انحصاری بر روی لباس افراد قد بلند تمرکز می‌کنند، به این صورت شما می‌توانید با صرف زمان بسیار کمی لباس اندازه خود را پیدا کنید.

 

انتخاب بهترین لباس‌ها برای افراد قد بلند

شلوار

شلوار جین تنگ بپوشید. شلوار جین تنگ کاملا مناسب اندام خانم‌های قد بلند است. حتی اگر شلوار شما کمی کوتاه باشد، می‌توانید از آن به عنوان یک فرصت برای نشان دادن کفشهایتان استفاده کنید.
خانم‌های قد بلند می‌توانند از شلوارهای دمپا گشاد و رنگ روشن هم استفاده کنند. فقط مطمئن شوید که بلندی شلوار مناسب اندام شما باشد.

خانم‌های قد بلند چطور لباس بپوشند؟

کفش

از پوشیدن کفش پاشنه بلند نترسید. حقیقت این است که، پوشیدن کفش تخت این واقعیت که شما قد بلند هستید را پنهان نمی‌کند. اگر شما کفش پاشنه بلند را دوست دارید، پس مانعی برای انتخاب یک جفت از این کفش‌ها وجود ندارد! برای شروع با کفش‌های پاشنه گربه‌ای مناسب است، تا کم کم احساس راحتی در تمام کفش‌های پاشنه بلند را داشته باشید.

 

پیراهن و لباس مجلسی

سعی کنید از لباس‌هایی با کمرهای بلند یا یک کمربند پهن استفاده کنید. این سبک اندام شما را به شکل ساعت شنی در می‌آورد و تقسیم بندی اندام‌تان را متعادل‌تر نشان می‌دهد. گذاشتن پیراهن داخل شلوار هم همین تاثیر را دارد

 

اکسسوری

استفاده از کیف بزرگ اگرچه برای خانم‌های کوتاه قد مناسب نیست ولی خانم‌های قد بلند می‌توانند از کیف‌های بزرگ و اکسسوری‌های درشت‌تر استفاده کنند.

 

بازی با رنگ‌ها و طرح‌ها

داشتن قد بلند به شما این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از لباس‌های طرح‌دار استفاده کنید. و در نظر داشته باشید تک رنگ پوشیدن شما را بلندتر نشان خواهد داد.

خانم‌های قد بلند چطور لباس بپوشند؟

آستین‌ها

هنگامی که لباس می‌خرید به طول آستین‌ها و لباس توجه کنید. آستین‌های کوتاه دست‌هایتان را لاغرتر و بلند‌تر نشان می‌دهد. بلندی پیراهن‌هایتان باید حداقل تا روی باسن برسد و یا کمی بلندتر باشد. برای این خانم‌ها آستین‌های سه ربع بهترین گزینه است.

از پوشیدن لباس‌های بیش از حد کوتاه اجتناب کنید. دامن‌های مدادی باعث کشیده‌تر به نظر رسیدن شما می‌شوند، اگر بالاتنه شما نسبت به پاهایتان کشیده‌تر است می‌توانید از این مدل دامن‌ها استفاده کنید در غیر این صورت دامن مدادی را با یک تاپ رنگ متضاد آن ست کنید تا اندامتان متناسب‌تر به نظر برسد.

 

مطالب مرتبط:

1- راهنمای انتخاب لباس برای خانم های قد کوتاه

2- با این شلوار قد بلند می‌شوید

3- لباس‌های مناسب خانم‌های میانسال

 

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

rahele در تاریخ 16 مارس 2017

لباس مجلسی مدل ماهی مناسب خانمهای قد بلند هست؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :