چرا شستن روزانه موی سر مضر است؟

بسیاری افراد عادت دارند که هر روز دوش بگیرند که البته برای پاکیزگی بدن و نظافت روزانه کار پسندیده‌ای به شمار می‌رود. اما اگر این دوش گرفتن روزانه با شستن و شامپو زدن موها هم همراه باشد بدون آنکه بدانید به موهای خود آسیب جدی وارد می‌کنید. موها برای سالم ماندن به ترشحات طبیعی چربی ریشه خود نیاز دارند و اگر این ترشحات را به اندازه کافی دریافت نکنند به مرور زمان آسیب دیده و شکننده می‌شوند. چرا شستن روزانه موی سر مضر است؟

رنگ کردن، شانه زدن، حالت دادن با حرارت و کشش و قرار دادن موها تحت فشار به اندازه کافی ساقه موها را تحت فشار و آسیب قرار می‌دهد، حال اگر شستن روزانه موی سر و شامپو زدن نیز به این کارها اضافه شود پس از مدتی موهایی به شدت آسیب دیده خواهید داشت که چاره‌ای جز کوتاه کردن برای شما باقی نمی‌گذارد. چون شامپوها چربی طبیعی مو و پوست سر را خنثی کرده و آن را بی دفاع باقی می‌گذارند. هر شامپویی با هر مارک و نوعی که استفاده کنید چنین اثری روی موها خواهد داشت.

چرا شستن روزانه موی سر مضر است؟

پس برای متوقف کردن این آسیب باید شستشوی روزانه موها را کنار بگذارید. حداکثر هفته‌ای سه بار (اگر موهای چربی دارید) و هفته‌ای دوبار (اگر موهای خشک یا معمولی دارید) برای شامپو زدن موها کافی است. حتما از شامپوهایی استفاده کنید که فاقد سولفات باشند و از حالت دهنده فقط برای انتهای موها و نه ریشه موها استفاده کنید. هنگام شستشو کف سر را چنگ نزنید و از خود موها برای ماساژ سر استفاده کنید. اگر چربی موهای شما بیش از حد است می‌توانید از شامپوی خشک استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

1- 5 مدل موی آسان برای خانم‌های تنبل

2- راه‌هایی برای ماندگاری مدل مو

3- بهترین مدل موی زنانه با توجه به جنس و فرم مو

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :