برنامه روزانه آرایشی درباره شخصیت شما چه می‌گوید؟

0

آرایش و رسیدگی به چهره به اندازه مناسب، ملایم و به اندازه تاثیر بسیار زیادی روی زیباتر شدن چهره خانم‌‌ها دارد و بیشتر خانم‌‌ها معمولا به مقداری آرایش برای شاداب‌تر و جوان‌‌تر نشان دادن چهره خود نیاز دارند. هر خانمی یک برنامه روتین روزانه برای آرایش چهره خود دارد که این برنامه می‌تواند چیزهای زیادی رو درباره شخصیت او نشان دهد. شرکت سلامت یاهو در یک برنامه با بررسی برنامه روتین آرایشی تعدادی از زنان به اطلاعات جالبی دست یافته است. برنامه روزانه آرایشی درباره شخصیت شما چه می‌گوید؟

برنامه روزانه آرایشی درباره شخصیت شما چه می‌گوید؟

در سال 2016 مطالعه‌ای برای آشکار شدن رابطه بین اعتماد به نفس زنان و مقدار زمانی که روزانه صرف آرایش کردن می‌کنند انجام شد. در این مطالعه با بررسی زندگی 1993 زن 13 تا 64 ساله و زمانی که صبح‌ها صرف آرایش می‌کنند مشخص شد که میان این دو فاکتور ارتباط مستقیم و معکوسی وجود دارد. در این مطالعه زنان به چند دسته تقسیم می‌شوند: زنان با دید مثبت به ظاهر، با دید منفی به ظاهر، دید بی تفاوت به ظاهر (یعنی نه مثبت و نه منفی) و زنان دمدمی مزاج که دیدگاه ثابتی در این زمینه ندارند.

برنامه روزانه آرایشی درباره شخصیت شما چه می‌گوید؟

بر اساس نتایج مطالعه یک زن به طور متوسط روزانه 22 دقیقه صرف رسیدگی به ظاهر چهره و موهای خود می‌کند. نتایج مطالعه نشان داد زنان با دید بی‌تفاوت به ظاهر خود روزانه 22.6 دقیقه زمان صرف آراستن چهره و موی خود می‌کنند. اما زنان با دید مثبت به خود 18.7 دقیقه را روزانه صرف این کار می‌کنند. اما زنان با دید منفی به خود روزانه 26 دقیقه را صرف آرایش چهره و مو می‌کنند. اگرچه نتایج این مطالعه می‌تواند در نژادها و کشورهای مختلف متفاوت باشد اما شما با بررسی زمانی که روزانه صرف رسیدگی به ظاهر خود می‌کنید می‌توانید دریابید که چه دیدگاهی نسبت به خود دارید. برنامه روزانه آرایشی درباره شخصیت شما چه می‌گوید؟

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم‌ها را آرایش کنیم؟

2- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

3- چشم‌های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :