رازهایی درباره لباس پرنسس‌های دیزنی که قطعا نمی‌دانید!

شاید اگر وجه اشتراکی بین همه بچه‌های دنیا- البته آن‌هایی که به اندازه کافی در رفاه و خوشبختی بوده اند- باشد؛ دیدن کارتون‌های دیزنی است.

استایل پرنسس‌های دیزنی

نمی‌دانم تجربه کرده‌اید و یا نه؛ حتی کسانی که ادعا می‌کنند اصلا اهل دیدن انیمیشن نیستند؛ کافی است کمی وقت بگذارند و پاگیر دیدن یکی از انیمیشن‌های دیزنی شوند. گذشته از داستان؛ ساختار، موسیقی، تدوین و دیگر جذابیت‌های آشکار و پنهان؛ لباس‌های پرنسس‌های دیزنی هم خصوصا برای دخترها همیشه رنگ و بویی از رویا و جذابیت داشته است.

استایل پرنسس‌های دیزنی

سال‌های سال است که لباس‌های پرنسسی حسابی بازار دارد و به قیمت‌های گرانی فروخته می‌شود. اما مسئله به این سادگی‌ها نیست و پشت طراحی و انتخاب رنگ این لباس‌ها و جزییاتی که دارند؛ داستان‌ها و مفاهیم زیادی پنهان است.

پرنسس‌هایی که همه آبی هستند

اگر دقت کنید می‌بینید که لباس بسیاری از پرنسس‌های دیزنی رنگ آبی آسمانی داشته و دارد.

استایل پرنسس‌های دیزنی

بر اساس تئوری رنگ، آبی، یکی از سه رنگ اصلی است و نه تنها به عنوان رنگ نمایانگر آسمان و دریا شناخته می‌شود، بلکه نشانی از روحیه و رفتار آدم‌ها هم هست.

استایل پرنسس‌های دیزنی

به عنوان مثال، آبی انعکاس دهنده شخصیت عمیق و با ثبات است و در طول دهه‌ها نماد اعتماد، وفاداری، خرد، اطمینان، هوش، ایمان، حقیقت و حتی بهشت بوده است.

استایل پرنسس‌های دیزنی

همچنین باور ا بر این است که آبی اثر آرام بخش برای ذهن و بدن دارد و نمادی از صداقت نیز هست. به اینها اضافه کنید احساس پاکیزگی؛ سلامتی، شفا، درک، نرمی و… البته «قدرت» که پرنسس‌های دیزنی هر کدام به نوعی آن را داشته اند.

استایل پرنسس‌های دیزنی

حالا با این حساب، نباید تعجب کرد که چرا تقریباً همه پرنسس‌های دیزنی آبی می‌پوشند. از سفید برفی، سیندرلا، گرفته تا السا، آلیس در سرزمین عجایب و موارد دیگر.

پرنسس‌هایی که دامن می‌پوشند

بیشتر شاهزاده خانم‌های دیزنی سال‌های سال پیراهن یا دامن می‌پوشیدند اما در سال ۱۹۹۲، پرنسس جاسمین اولین پرنسس دیزنی بود.

استایل پرنسس‌های دیزنی

بعد از او مولان بود که سال ۱۹۹۸ خلق شد و شلوار هم در میان لباس های‌اش بود.

استایل پرنسس‌های دیزنی

لباس‌هایی برای پرنسس‌های همیشه لاغر

تا به امروز که ۹۹ سال از عمر دیزنی گذشته است همه پرنسس‌ها لاغر بوده‌اند و در لباس‌هایی که برای اندام آن‌ها طراحی شده درخشیده اند.

استایل پرنسس‌های دیزنی

البته سازندگان داستان هاتوضیح بسیار منطقی برای هیکل شیک پرنسس‌ها داشته اند. آن‌ها گفته‌اند بیشتر داستان‌های دیزنی در دوره زمانی اتفاق می‌افتاده که مردم- زن و مرد- در کل لاغرتر بودند.

استایل پرنسس‌های دیزنی

پرنسس‌های رسمی دیزنی هم به استثنای پرنسس تیانا، همگی قبل از قرن نوزدهم زندگی می‌کردند و برای همین دلایل سازنده‌ها معقول است.

بهترین لباس دیزنی: سیندرلا

اگر دوست دارید بدانید بهترین لباسی که دیزنی به انتخاب طراحان لباس؛ طراحی کرده است؛ لباس کدام شخصیت است؟ لباس سیندرلا است.

استایل پرنسس‌های دیزنی

این لباس بی‌عیب و نقص که هنوز بعد از سال‌های سال مورد توجه است؛ در مراسم مت گالا ۲۰۰۹ (یک مراسم سالانه برای هنرمندان و طراحان دنیای مد) توسط زندایا پوشیده شد.

استایل پرنسس‌های دیزنی

زندایا یک کیف دستی هم به شکل کالسکه سیندرلا با خودش داشت.

استایل پرنسس‌های دیزنی

البته زندیا تنها سلبریتی نبود که لباس پرنسس‌های دیزنی را پوشید و این موضوع بارها و بارها تکرار شده که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :