دامن شلواری را مثل بازیگران ایرانی بپوشید؛ 6 ایده ناب برای ست کردن دامن شلواری

دامن شلواری، هم شیک بودن دامن را دارد و هم راحتی شلوار را خصوصا برای خانم‌هایی که می‌خواهند شیک باشند اما اسپورت هم باشند و بتوانند در محیط شهری به کارهایشان برسند. قبلا به دامن شلواری و نکات مثبت و منفی‌اش خیلی مفصل پرداخته‌ایم که می‌توانید با جست و جوی کلمه «دامن شلواری» در سایت آن‌ها را پیدا کنید. این مطلب اختصاصا مربوط به خانم‌های بازیگری است که این مدل دامن (و شاید شلوار) را امتحان کرده اند.

استایل بازیگران با دامن شلواری

السا فیروز آذر رعایت اصول دامن شلواری

استایل بازیگران با دامن شلواری

السا از بازیگرانی است که تیپ‌های خیلی خاص و یا عجیب و غریب نمی‌زند اما نکته‌ای که رعایت می‌کند ست کردن لباس های‌اش باهم است. دامن شلواری بهتر است با بلوز فیت و کوتاه و البته کتی که کمی آزاد است پوشیده شود. در غیر این صورت می‌تواند شما را چاق نشان دهد. این نکته و رعایت‌اش خصوصا برای کسانی که قد متوسط رو به پایین دارند مهم است و نمی‌خواهند کفش پاشنه بلند و ارتفاع دار بپوشند.

السا نه تنها این مورد را رعایت کرده که با بستن کمربند مدل کشباف ساده بالا تنه‌ای ساده برای نیمه دیگر ساخته. با این مدل شاید قد او بلند نشده باشد؛ خصوصا اینکه کفش اسپرت به پا دارد اما کشیده به نظر می‌رسد.

رنگ‌هایی در یک تنالیته آبی- سرمه ای- خاکستری هم به پوشش او هماهنگی دوست داشتنی داده است.

ترانه علیدوستی، سادگی و راحتی با دامن شلواری و صندل

استایل بازیگران با دامن شلواری

ترانه در سفری که برای نمایش فیلم فروشنده چند سال پیش به ژاپن داشت؛ تیپ بسیار ساده‌ای زده بود. از دوست داشتنی بود و مهربانی در صورتش که می‌تواند با هر پوششی، حسی خوب در بیننده به جا بگذارد؛ اگر بگذریم، می‌بینید ترانه بسیار ساده ما در این مراسم یک دامن شلواری خردلی رنگ بلند پوشیده است و به کت کوتاه و شال مشکی‌اش رنگ و لعاب داده است.

اگر دقت کنید می‌بینید هیچ نشانی در حالت ایستاده از کفش‌های ترانه پیدا نیست و این دامن شلواری می‌تواند دقیقا همین کار را کند، کفش پاشنه بلند شما را مخفی کند و این تصور را به وجود بیاورد که در همین ارتفاع زندگی می‌کنید.

البته ترانه در این مراسم همین کار را هم نکرده و یک صندل مشکی ساده و بی‌دردسر پوشیده است.

شیلا خداداد، مسافری با دامن شلواری و کت پله‌ای

استایل بازیگران با دامن شلواری

شیلا هم در جشنواره فیلم فجر چند سال پیش، یک کت جلو باز و دامن شلواری سبز شویدی پوشیده بود. او هم قانون این سبک شلوار را رعایت کرده بود: بالاتنه ساده و با رنگ تیزه بلوز و کیف کمری مشکی.

کت شیلا مانند کت السا ساده نبود و برش پله‌ای زیبایی هم داشت اما هوشمندی طراح لباس را هم نشان می‌داد که دامن شلواری که برای او انتخاب کرده بود؛ خیلی گشاد نبود و شاید اصلا بعضی‌ها شاکی شوند که این دامن شلواری نیست و یک شلوار آزاد است.

سارا بهرامی و شلوارهای دامنی

استایل بازیگران با دامن شلواری

در خوش لباس بودن و هدفمند لباس پوشیدن سارا بهرامی شکی نیست. چه دوست دارش باشیم و چه نه. سارا به شلوارهای گشاد به سمت دامن شلواری و دامن‌های جمع و جور و دوخت دار که به سمت شلوار شدن می‌روند، علاقه زیادی نشان داده است و اتفاقا در این نوع پوشش قواعدش را هم شکسته است.

ولی چون بازیگری استخوانی و لاغر است، می‌توانسته این ویراژها را در کنار پوشش انتخابی‌اش داشته باشد.

سارا در یکی از عکس های‌اش کتی جلو بسته (یا مانتوی جلو بسته) پشت بلند زرد پوشیده بود یا یک دامن شلواری تا سر زانو و کفش‌هایی پاشنه بلند مشکی. پلیسه‌های بلند روی کت و با خط دامن شلواری سارا را بلند‌تر هم نشان می‌داد.

این مدل دامن شلواری را می‌تواند هم با کفش پاشنه بلند مثل سارا پوشید و هم می‌تواند با کفش اسپرت هماهنگ کرد که هر دوی‌شان هم ظاهری دوست داشتنی را ایجاد می‌کنند اما به شرطی که در انتخاب کت؛ بلوز و یا هر پوششی که در نیمه بالایی دارید، حساسیت و دقت به خرج دهید.

استایل بازیگران با دامن شلواری

سارا در جشنواره فجر زمستان پیش هم یک شلوار گشاد و رو به دامن شلواری شدن، پوشیده بود.

رسمی یا اسپرت؟ مسئله این است!

اما نکته مهم اینجاست که در مورد دامن شلواری اگر به سمت پارچه‌های آهار دار مانند کتان می‌روید، تیپ و استایل شما ناخوداگاه اسپرت و غیر رسمی می‌شود و اگر جنس دامن شلواری و به طور کلی دامن و شلوار شما از پارچه‌های نرم و لَخت باشد، شما رسمی‌تر می‌شود. این مورد ۱۰۰ در ض۱۰۰ نیست اما ۸۰ درصد درست از آب در می‌آید.

حالا یک امتحان! به تظرتان لیندا اینجا دامن شلواری پوشیده یا دامن سمبادی؟

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :