با خشکی پوست در زمستان مبارزه کنید

0

پوست‌ها انواع مختلفی دارند و عوامل متعددی مثل ژنتیک، محیط و نوع تغذیه و روش زندگی روی این مساله تاثیرگذار است. داشتن پوست خشک از جهات زیادی فرد را دچار مشکل می‌کند که شاید مهم‌ترین آن ایجاد چین و چروک روی پوست و پیری زودرس باشد. اما نگران نباشید، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید با اجرای آن‌ها و تغییر در سبک زندگی و تعذیه با خشکی پوست در زمستان مبارزه کنید.

یک دستگاه بخور بخرید

فرقی نمی‌کند از چه سیستم گرمایشی استفاده می‌کنید، بخاری، پکیج یا گرمایش مرکزی، این سیستم در فصل سرد باعث خشک شدن هوای خانه می‌شود و این خشکی روی پوست شما نیز اثر می‌گذارد. برای جلوگیری از این وضعیت باید از بخور خانگی استفاده کنید.

خشکی پوست در زمستان مبارزه کنید

از مرطوب کننده استفاده کنید

اگر پوست خشکی دارید برای رفع این خشکی باید آن را مرطوب کنید. استفاده از مرطوب کننده‌های قوی شاید در ماه‌های گرم نتیجه جالبی نداشته باشد اما در فصل سرد شما به دفعات زیاد به آن نیاز دارید.

کمتر کافئین مصرف کنید

یک فنجان قهوه یا نسکافه ممکن است کمک کند گرم شوید یا خواب از سرتان بپرد اما کافئین موجود در آن باعث خشکی پوست شما می‌شود. پس برای حفظ سلامت پوست خود کمتر کافئین مصرف کنید و به جای آن از نوشیدنی‌های گرم مفید مثل چای سبز استفاده کنید.

خشکی پوست در زمستان مبارزه کنید

آب بیشتری بنوشید

شاید تصور کنید که در فصل زمستان احتیاج زیادی به آب نوشیدن ندارید اما کم آبی بدن باعث خشکی بیشتر پوست شما می‌شود. پس تا جایی که ممکن است آب مصرف کنید تا پوست سالم‌تری داشته باشید.

خشکی پوست در زمستان مبارزه کنید

زمان استحمام خود را محدود کنید

حمام طولانی در فصل سرما لذت بخش و گرم کننده است و شاید تصور کنید که بخار موجود در محیط پوست شما را نرم خواهد کرد. اما بخار داغ و آب داغ اثر معکوسی روی پوست دارد و آن را خشک‌تر می‌کند پس تا جای ممکن از آب داغ پرهیز کنید و مدت حمام کردن خود را کاهش دهید تا پوستتان خشک نشود.

مطالب مرتبط:

1- تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

2- راه های درمان پوست خشک

3-  ماسک جوش شیرین معجزه ای برای پوست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :