با پوشیدن این رنگ‌ها، دو سایز لاغرتر می‌شوید!

لاغر می‌شوید اگر… نگران نباشید اصلا خیال نداریم از باید‌ونبایدهای رژیم‌های غذایی برای‌تان بگوییم یا حتی اهمیت تمرین‌های ورزشی. اتفاقا این بار می‌خواهیم بگویم هرچه‌که میخواهید بخورید و بی‌آشامید اما مراقب رنگ‌هایی که برای لباس‌های‌تان انتخاب میکنید باشید. ناگفته پیداست که این بار قرار است از رنگ‌هایی بگوییم که شما را  در نگاه دیگران باریک، ظریف و خوش‌اندام نشان می‌دهند. پس تا پایان گزارش با ما باشید.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

بهای به‌چشم آمدن

اگر بخواهیم روراست باشیم باید اعتراف کنیم اصل ماجرا در یک خط یا دست‌کم یک پاراگراف خلاصه می‌شود آن هم اینکه «رنگ‌های روشن و گرم به‌ مراتب بیشتر از رنگ‌های تیره و سرد به چشم می‌آیند.» بهای این به چشم‌آمدن هم درشت‌تر به‌نطر آمدن اندام است پس اگر می‌خواهید ظریف‌تر باشید رنگ‌های روشن را فراموش کنید. در چرخه رنگ منظور از رنگ‌ها روشن این رنگ‌هاست: قرمز، نارنجی،زرد،سبز و رنگ‌های زرد_نارنجی، قرمز_بنفش و  زرد_سبز و باقی رنگ‌ها هم از دو حالت خارج نیستند: خنثی یا تیره. بنابراین باید تمام سلیقه‌تان را نگه دارید برای گروه دوم و لباس‌هایی با  رنگ‌های خنثی، تیره و مات بپوشید.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

یک سایز کوچک‌تر

تیره‌ها همیشه اولین‌ و راحت‌ترین انتخابند تا ناموزونی‌ اندام‌ را پشت تیرگی‌شان پنهان کنید و خیال‌نان راحت باشد که با انتخاب‌شان دست‌کم یک سایز کوچک‌تر به نظر‌ می‌آیید. سردم‌دار تیره‌ها مشکی است اما در کنار مشکی میتوانید به طوسی، قهوه‌ای و سرمه‌ای  هم فکر کنید. انتخاب طیف‌هایی ‌از این رنگ‌ها از ذغالی گرفته تا شکلات، آبی‌سرمه‌ای و رنگ‌های خنثی  را هم حتما در دستور کار بگذارید. حق با شماست اینکه در روزهای گرم تابستان به رنگ‌هایی چنین تیره فکر کنید اصلا خوشایند نیست اما در عوض میتوانید به این فکر کنید که تیره‌ها اقتدار، خونسردی و راز و رمز شما را بیشتر به تصویر می‌کشند تا روشن‌ها.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

یک‌رنگ بپوشید

یکی از فوت‌های کوزه‌گری لاغرتر به نظر آمدن یک‌دست‌پوشی است. پرتمطراق‌ترش هم میشود استایل منوکروم. خلاصه کلام اینکه یک‌رنگ را انتخاب کنید و تمام.  ماجرا هم صرفا خطای دید در بازی رنگ‌هاست. هرچقدر هم  هارمونی را رعایت کنید خطای دید اندام‌تان را کوتاه‌تر و درشت‌تر نشان میدهد اما وقتی همه چیز را می‌گذارید به عهده یک رنگ، آن وقت خطای دید را کاملا به نفع خودتان تغییر میدهید. از طرف دیگر با انتخاب این ترفند می‌توانید در انتخاب رنگ کمی جسورتر باشید و به طیف‌هایی نه‌چندان روشن از سبز گرفته تا بنفش و حتی نارنجی فکر کنید. این دقیقا همان ترفندی است که بیشتر ستاره‌های هالیوودی به کار میگیرند؛ آنها لباس‌های تک‌رنگ می‌پوشوند تا اندام‌شان بلندتر و ظریف‌تر به چشم بیاید.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

یک توصیه سختگیرانه

منصافانه نیست اگر بگوییم این روزها که رنگ‌های براق حسابی ترند شده‌اند سراغ‌شان نروید اما ناگزیرید. اگر خوش‌اندام به‌نظر آمدن برای‌تان مهم است آن‌ هم از نوع بی‌دردسرش، رنگ‌های براق را انتخاب نکنید. برای این توصیه  سختگیرانه هم دلیل داریم رنگ‌های براق به خاطر انعکاس نور  موج ایجاد می‌کنند و  همین موج هم برای چاق‌تر به نظر آمدن کافی است. در عوض تا دلتان می‌خواهد به رنگ‌های خنثی فکر کنید. غیر از رنگ‌های براق بهتر است سراغ رنگ‌های نود با بیس کرم هم نروید چون نتیجه جز درشت‌تر به نظر آمدن نیست البته درمیان نودها طوسی یک استثناست و با خیال راحت میتوانید انتخابش کنید.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

ماکسیمال بپوشید

گاهی شما چاق نیستید اما اختلاف سایز دارید. مثلا بالاتنه بزرگ با پاهای ظریف یا برعکس. حتی در این صورت هم اصلا جای نگرانی نیست جادوی رنگ‌ها دقیقا همینجا به کارتان می‌آید. فرمولش هم بسیار ساده‌است: رنگ‌های تیره‌‌ یا طیف‌های تیره‌تر از رنگ انتخابی‌تان را بگذارید برای اندام‌های درشت‌تر با چربی‌ بیشتر و روشن‌ترها را بگذارید برای اندام ظریف‌تر. مثلا اگر بالاتنه درشتی‌دارید بلوز،کت و … به رنگ تیره انتخاب کنید و شلوار و دامن و… را تا دلتان می‌خواهد روشن. خلاصه اینکه هرگز یک‌رنگ یا همان مونوکروم نپوشید. اگر بخواهیم به زبان امروزی بگویم ماکسیمال پوشیدن برای شما بهترین انتخاب است آن هم به این دلیل که استفاده از رنگ‌های روشن در هر قسمت از اندام  می‌تواند تاکید بر آن نقطه را بیشترکند و توجه از دیگر قسمت‌های اندام را کمتر.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

از همه رنگ

اگر اندام درشت یا حتی چاقی ندارید اما برجستگی‌های موضوعی در ناحیه شکم، ران، بازو و… اعتماد به نفس‌تان را کم میکند هم راه‌کار داریم. یک راه‌کار ساده و کارآمد. یک‌راست بروید سراغ لباس‌های چندتکه یا به عبارتی چندرنگ. رنگ‌های تیره ‌را به قسمت‌های برجسته اختصاص دهید و رنگ‌های روشن را به قسمت‌های ظریف‌تر. در این روش از آنجا که رنگ‌های روشن بیشترین توجه‌ را جلب میکنند ناخودآگاه روی اندام‌هایی که ظریف‌ترند تمرکز بیشتری ایجاد می‌کنید. لازم به یادآوری نیست که این روش برای قدبلندها کارآمد است و اگر قدتان کوتاه است فقط یک رنگ بپوشید.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

رنگ‌ ممنوعه!

خبر بد اینکه برای خوش‌اندام و ظریف به‌نظر آمدن باید رنگ‌های سفید و کرم و البته نودها را از فهرست‌تان حذف کنید. این رنگ‌ها با همه تابستانی بودنشان حتی بیشتر از یک سایز چاق‌تان می‌کنند؛ اما نگران نباشید یک تبصره در مورد این رنگ‌ها وجود دارد آن هم اینکه انواع راه‌راه البته از نوع راه‌راه‌های باریک و ظریف‌شان را انتخاب کنید. اما خبر خوب؛ در میان رنگ‌های ترند تابستان 2022 رنگ‌هایی وجود دارد که کاملا به کارتان می‌آید این رنگ‌ها هم نشاط تابستان را دارند هم آن حد از تیرگی که لازمش دارید. البته یادتان باشد برای انتخابشان باید به یک ترفند ساده به کار ببندید آن هم اینکه حتما یک پرده تیره‌تر از رنگ اصلی را درنظر بگیرید. رنگ‌هایی مثل صورتی ارکیده، سبز زیتونی،‌ آبی اقیانوسی، نارنجی و قهوه‌ای رنگ‌هایی هستند که در انتخاب‌شان آزادید.

این رنگ ها لاغر نشان می‌دهند

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :