با هر رنگ پوستی چی بپوشیم؟

انسان‌ها با رنگ‌های پوست متنوعی آفریده شده‌اند که این تنوع از زیبایی‌های خلقت است. اما هر فردی با هر رنگ پوستی باید ابتدا رنگ پوست خود را به درستی بشناسد، آن را بپذیرد و سعی در تغییر آن نداشته باشد سپس بر اساس آن لباس‌های مناسب خود را انتخاب کند تا زیباتر شود. اما با هر رنگ پوستی چی بپوشیم؟

ad banner

انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست

۱- با رنگ پوست روشن سرد چی بپوشیم

افرادی که مانند اما استون پوست روشن با ته رنگ سرد دارند بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنند که سرد و روشن هستند مانند آبی روشن که می‌تواند به پوست رنگ پریده شما جلوه زیبایی بدهد.

emma-stone-spiderman-premiere

۲- با رنگ پوست روشن گرم چی بپوشیم

اگر مانند ریچل مک آدامز پوست روشنی دارید اما تن آن گرم است و رنگ پریده نیست می‌توانید از رنگ‌های خانواده قرمز مثل نارنجی و گلبهی استفاده کنید چون با پوست شما بیشترین همخوانی را دارند.

با هر رنگ پوستی چی بپوشیم؟

۳- با رنگ پوست متوسط سرد چی بپوشیم

اگر پوست شما نه خیلی روشن و نه تیره است اما ته رنگ سردی دارد مانند امریکا فررا بهترین رنگ برای لباس‌های شما خاکستری روشن است تا بدون این که شبیه ارواح شوید پوست خود را روشن‌تر کنید.

با هر رنگ پوستی چی بپوشیم؟

۴- با رنگ پوست متوسط گرم چی بپوشیم

جیمی چانگ پوست متوسط با تن گرم دارد که به خاطر نژاد شرقی او است. اگر شما نیز چنین پوستی دارید می‌توانید از رنگ‌های طیف سبز روشن مثل سبز لجنی یا سبز مایل به زرد استفاده کنید. و همچنین سفید استفاده کنید.

با هر رنگ پوستی چی بپوشیم؟

۵- با رنگ پوست تیره سرد چی بپوشیم

اگر مانند لوپیتا نیونگو پوست تیره زیبایی دارید که ته رنگ سردی دارد می‌توانید از رنگ‌های تیره دامنه آبی مثل آبی لاجوردی استفاده کنید و بدرخشید.

با هر رنگ پوستی چی بپوشیم؟

۶- با رنگ پوست تیره گرم چی بپوشیم

اگر مثل بیانسه پوست یره با تن گرم گندمی دارید می‌توانید از بیشتر رنگ‌ها استفاده کنید اما رنگ‌های روشن مثل سفید بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

با هر رنگ پوستی چی بپوشیم؟

نکاتی کلی انتخاب رنگ لباس برای پوست سبزه

۱- پوست سبزه روشن

ویژگی‌ پوست سبزه روشن: این گروه پوست برنزه‌ گرمی داشته، چشمانی فندقی یا قهوه‌ای و مویی از قهوه‌‌ای تا مشکی دارند.

رنگ لباس مناسب: افراد این گروه تقریباً با تمامی رنگ‌های گـرم در خالص‌ترین حالت رنگی‌شان هماهنگی دارد. قرمز، نارنجی، زرد، سبز برنزه شده و آبی- سبز با شدت رنگی متوسط، برای پوشش این گروه مناسب به نظر می‌رسند. رنگ کرم بهتر از سفید خالص و بژ بهتر از خاکستری می‌باشد، مشکی نیز اگر خیلی نزدیک به صورت پوشیده نشود، رنگ مناسبی است.

۲- پوست سبزه زیتونی

ویژگی‌ پوست سبزه زیتونی: این گروه که نژادشان لاتین، شرقی و یا سیاه می‌باشد، بازه‌ی رنگی پوستشان از برنزه تا خرماییِ تیره متغیر است.

رنگ لباس مناسب: رنگ‌های گرم و سرد خنثی هر دو برای این دسته مناسب هستند. رنگ‌های دیگری نظیر کرم، بژ، قرمز، صدفی، زردهای ملایم و برخی از زرد- سبزهای خنثی نیز در زمره‌ی رنگ‌های مطلوب برای این گروه قرار می‌گیرند. رنگ مشکی نیز مناسب است، به شرطی که در لباس‌هایی به کار رود که فاصله‌ی یقه با چهره زیاد بوده و در نزدیکی گردن با کرم یا رنگ دیگری مخلوط گردد. رنگ‌هایی چون انواع زرد، آبی و سبز، تنها در زیر نور مصنوعی خوب هستند و از پوشیدن آن‌ها در نور روز باید اجتناب نمایند.

مطالب مرتبط:

۱-  اصول رنگ بندی لباس ها

۲-  ست کردن رنگ لباس

۳- رنگ هایی که بعد از برنزه کردن باید بپوشید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :