محمد رضا اهوارکی در
0

اشتباهات رایج در تنظیم رنگ صورت که نمی دانستید!

جدیدا در آرایش موضوعی با نام تنظیم رنگ صورت مطرح شده است که با عناوین تنظیم سایه ی چشم و یا رژ لب به عنوان خط جشم در اینستاگرام هشتگ می شود. در این پست قصد داریم تا اشتباهات رایج در زمینه ی این نوع آرایش را به شما بگوییم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

اشتباهات رایج در تنظیم رنگ صورت که نمی دانستید!

اولین چیزی که در این زمینه مهم است بدانید همه ی پلت های تنظیم رنگ صورت مثل هم نیستند. با اینکه برخی پلت های رنگ پاستلی خیلی زیبا و جذاب هستند ولی برای هر رنگ صورتی مناسب نیستند. جاکوی هوچینسون آرایشگر 30 ساله می گوید ” خیلی از کمپانی ها از دی اکسید تیتانیوم یا اکسید زینک برای ساخت رنگ ها استفاده می کنند و هر دوی این ها رنگ سفید زیبایی است و وقتی شما آن را به صورت خود میمالید آن را روشن تر می کند ولی کمی حالت سیاهی و تیرگی (سوختگی ) نیز به آن می دهد.”

به افرادی با پوست های تیره تر هم پیشنهاد می شود برای دور ماندن از خاکستری شدن چهره از رنگ دانه ها به جای رنگ های پاستلی استفاده کنند.

چهره ی غیر طبیعی

مشکل دیگر آرایشگرانی که از این روش استفاده می کنند انجام بیش از حد آن است و نتیجه ی آن واضخ است. راه حل این است که روی کلیت صورت تمرکز کنید نه روی تک تک نقاط صورت. جاکوی می گوید:  “من ابتدا از مردم می خواهم که چالش بزرگ خودشان را حل کنند و مشکل بزرگ اکثر آن ها این است که اگر روی صورتتان لکه های تیره دارید ابتدا آن ها را بپوشانید و شاید که دیگر نیازی به این نوع آرایش نبود. و یا اگر گونه های شما قرمز است از تنظیم کننده های رنگ سفید دوری کنید “

اشتباهات رایج در تنظیم رنگ صورت که نمی دانستید!

جاکوی می گوید: “رنگ سفید در این زمینه اشتباه استفاده می شود. چراکه رنگ سفید قرار است تنها که یک رنگ مات مانکنی به صورت بدهد. این رنگ همه چیز را خنثی می کند و صورت شما را مثل یک بوم نقاشی آماده می کند که غیر طبیعی است. رنگ سفید فقط را بازیگران تئاتر یا طرح های نمایشی استفاده می شود زیرا رنگ سفید روی صورت یک خانم معمولی در خیابان می تواند ترسناک باشد. اگر به دنبال صورتی پورسلین هستید رنگ های تنظیمی بنفش را استفاده کنید که حالت زنده بودن را روی صورت خود داشته باشید. “

به یاد داشته باشید تنظیم رنگ تنها یک مورد اضافه شده به آرایش هرروز شماست و برای کسانی که فرصت و تحمل و مهارت کافی ندارند ضروری نیست و می توانند ابتدا آن را بیاموزند.

مطالب مرتبط:

1- چگونه صورتی زیبا داشته باشیم؟

2- آیا خانم ها باید صورت خود را بتراشند؟

3- 7 ماده ی غذایی که جوش صورت را تشدید می کنددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :