کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟

پوشیدن چندین و چند لباس روی هم یک اشتباه بزرگ است! علت این امر نیست کاملا واضح است بسیاری از افراد برای اینکه خود را در مقابل سرمای هوا بیمه کنند چند لباس مختلف روی هم میپوشند. اما اگر جنس لباس مناسب برای پاییز و زمستان انتخاب کنید دیگر نیازی به پوشیدن این همه لباس روی هم نیست. اما کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟ در ادامه همراه ما باشید. 

۱- لباس مردانه تهیه شده از پشم

مزایا

 • جنسی طبیعی و با کیفیت است: پشم از آن دسته جنس‌هایی است که بدون نیاز به ایزوله کننده ها، گرما تولید می‌کند. در ساخت بافت‌ها از آن زیاد استفاده می‌شود و جنس لباس محبوبی است. ضد باد و ضد آب نیز هست.

 

 • جنسی سخت است: لباس‌هایی که از پشم‌های قدیمی ساخته شده‌اند پوشیدن‌شان واقعا کار دشواری است و در عوض دیرتر از جنس‌های صنعتی امروزی مانند نایلون پاره می‌شوند. با اینکه بیش از ۷۰ سال از جنگ جهانی دوم می‌گذرد اما مشاهده می‌کنیم که هنوز اورکت‌ها و ژاکت‌های جنگ سالم مانده‌اند!

معایب 

 • سنگین است (مخصوصا وقتی خیس می شود): جنس لباس هایی که گرم تر هستند نشان از نزدیک بودن تارو پود بافت هایشان بهم دارند و همین موضوع باعث می شود که خاصیت ضد آب بودن پشم هنگام باران های شدید موجب مرطوب شدن آن شود و در نتیجه آن را سنگین تر کند.
 • دیر به آن عادت می کنید : سخت پوشیده شدن پشم باعث می شود که انعطاف پذیری آن به شدت کم شود. عادت کردن به پوشیدن آن نیز دشوار است.البته بافت های نازک تر پشمی زودتر روی بدن شما تنظیم می شوند و به آن ها عادت می کنید.

کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟

کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟

۲- لباس مردانه تهیه شده از مخمل

مزایا

 • راحت و نرم است: شدیدا با پوشیدن آن احساس راحتی می‌کنید و جنس نرمی دارد. از طرفی در صورت اصل بودن نوعی جنس لباس لاکچری نیز شمرده می شود.
 • جایگزین مناسبی برای جین است: مخمل‌ها در واقع نقش کتان را برای فصل زمستان بازی می‌کند و می‌توانند جایگزین جین باشند. تقریبا در هر رنگی یافت می‌شوند و با همه لباس‌های شما قابل ست شدن هستند. به دلیل جنس زیبایی که دارد می‌توانید ایده‌های جالبی برای ست کردن آن با بقیه لباس‌ها داشته باشید.

معایب

 • مانند پشم سنگین است: مخمل به درد بسته بندی کردن برای سفر نمی‌خورد. به دلیل وزن زیادش قادر به حمل کردن آن در مسافت‌های طولانی نخواهید بود.
 • برای یک فصل مناسب است: از آنجایی که این جنس لباس گرمای خوبی حین پوشیدن ایجاد می کند مناسب همه فصول نیست و فقط در فصل پاییز قابل پوشیدن است و نهایتا زمستان. مطمئنا قادر نخواهید بود در بهار یا تابستان آن را به تن کنید.

کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟ کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟

 ۳- لباس مردانه تهیه شده از چرم

مزایا

 • ماندگاری آن بالاست: چرم تنها جنس طبیعی است که شما را در باد و باران حفظ می‌کند. یک بادشکن طبیعی است و خاصیت ضد آب بودن آن را نیز همه می‌شناسیم. از طرفی چرم جنسی است که هر چه بیشتر پوشیده شود ظاهر آن زیباتر و شیک تر دیده می‌شود.
 • مراقبت از آن سخت است: مراقبت کردن از این جنس شیک و زیبا کمی سخت است ولی اگر آن را با علاقه به تن کنید از پس این کار هم بر می آید.

معایب

 • وقتی خیس می شود آب می‌رود: مولکول های روغن در چرم به محض خیس شدن و نفوذ آب به درون آن جایشان را به مولکول های آب می‌دهند و پروتئین ها و فیبر آن در معرض هوا قرار می‌گیرند و خشک می‌شوند و احساس می‌کنید که آب رفته است. از این رو بعد از باران های شدید و خیس شدن لباس های چرمی‌تان باید بلافاصله آن‌ها را خشک کنید. سعی کنید از خشک کننده‌های با تنظیم pH مناسب استفاده کنید.
 • مناسب افراد گیاه خوار نیست: سخت بودن چرم به دلیل آن است که این جنس از پوست حیواناتی مثل گاو، گوسفند اسب و خوک و .. گرفته می‌شود. با اینکه کمپانی های سازنده آن سعی می کنند به مشتریان این ضمانت را بدهند که حیواناتی که از پوست آن ها استفاده می‌شود زنده هستند و صرفا از پوست‌شان برای این کار استفاده شده است ولی بازهم امکان این وجود دارد که برای تولید این اجناس حیواناتی قربانی شوند. از این رو کسانی که اهل محافظت از محیط زیست و حیوانات هستند نمی‌توانند طرفداران این جنس باشند.

کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟ کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟

۴- لباس مردانه تهیه شده از خز

مزایا

 • گرما را در خود نگاه می دارد: شدیدا گرما را در خود نگاه می‌دارند و شما در فصل پاییز و زمستان از پوشیدن آن‌ها از سرما در امان هستید. در این جنس جیب‌های کوچکی در قسمت های پدهای آن تعبیه می‌شود که گرما را به خوبی مهار کند. تنوع محصولات ساخته شده از خز زیاد است و از این جنس مناسب هر آب و هوایی لباس وجود دارد.
 • شدیدا سبک است: به دلیل ساخته شدن پرهای درون این جنس از پرز و کرک، این مدل لباس‌ها شدیدا سبک هستند. این موضوع باعث می‌شود که پوشیدن این لباس در تیپ‌های لایه ای کار سختی نباشد و شما قادر باشید تا چند لایه دیگر برای محافظت از سرما و ضد آب بودن در باران های شدید به تیپتان اضافه کنید.

معایب

 • خشک شدن آن طول می کشد: این جنس لباس به هیچ وجه مناسب پوشیده شدن در هوای بارانی نیست. ضد آب نبودن آن باعث می شود که پرهای درون آن بهم بچسبند و فضای داخلی آن را ایزوله کنند و گرمایی به آن وارد نشود. از این رو خشک شدن آن مخصوصا در جنس های سبک ترش زمان بر خواهد بود.
 • گران است: لباس های ساخته شده از جنس پر شتر مرغ یا اردک قیمت بالاتری دارند مخصوصا در قیاس با جنس های صنعتی ارزان قیمت تر. ولی در عوض جنس های صنعتی آن ایزوله سازی و تولید گرمای کمتری دارند و ماندگاری آن‌ها نیز از جنس های طبیعی خز و پر کمتر است.

کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟ کدام جنس لباس برای زمستان مناسب است؟

مطالب مرتبط:

۱- پاییز امسال چه اورکت هایی مد هستند؟

۲- امسال پاییز کدام رنگ مد است؟

۳- مدل موی مردانه مناسب پاییز

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :