المیرا فلاحیان در
4,977

بازیگران زن ایرانی در دوره‌های مختلف تاریخ، با این لباس‌های زیبا ظاهر شدند!

بازیگران زن ایرانی در دوره‌های مختلف تاریخ، با این لباس‌های زیبا ظاهر شدند!

طراحی لباس سریال‌های تاریخی معمولا زمان و دقت بیشتری را نیاز دارد. از همین رو لباس‌ها در این سریال‌ها نیز معمولا منحصر به فردتر از دیگر از سریال‌ها طراحی می‌شوند. محبوب‌ترین سریال تاریخی از نظر شما کدام بوده است؟ در ادامه سعی کرده‌ایم لباس بازیگران زن در سریال های تاریخی ایرانی را بررسی کنیم. کاراکترهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، محبوب‌ترین کاراکترهای زن در سریال‌های تاریخی بوده‌اند. در ادامه با چی بپوشم همراه باشید.

زنان در سریال‌های تاریخی

لیلا حاتمی – کیف انگلیسی

لباس لیلا حاتمی در کیف انگلیسی

لیلا حاتمی در سریال تاریخی کیف انگلیسی برای اولین بار در قاب تلویزیون جای گرفت و استایل او نیز در این سریال با استقبال بسیاری مواجه شد. داستان این سریال در دهه 1320 ایران رخ می‌دهد و کلاه‌ها، کت و دامن‌های لیلا حاتمی در این سریال کاملا مشابه پوشش زنان در دوره رضا شاه بود.

الهام حمیدی – یوسف پیامبر

لباس الهام حمیدی در یوسف پیامبر

الهام حمیدی را بارها در نقش کاراکترهای مثبت فیلم‌ها و سریال‌ها دیده‌ایم، اما بازی در نقش همسر یوسف پیامبر، نقطه پرتابی برای او به حساب می‌آمد. لباس‌های رنگ روشن این کاراکتر نشان از معصومیت او دارد و به خوبی توانسته آ؛ن حس خوب را به مخاطب منتقل کند.

پریناز ایزدیار – جیران

زنان در سریال‌های تاریخی

یکی از نکات قابل توجه در سریال جیران، روسری بانوان است. روسری زنان مختلف در این سریال مدل مختلفی داشت. مثلا گفته میشد که زنان متاهل در آن یک طرف روسری خود را عقب می‌انداختند و زنان بیوه دو طرف آن را. در تصویر بالا از جیران هم میبینید که شخصیت جیران با بازی پریناز ایزدیار روسری مخصوص زنان متاهل را به سر کرده است.

نسرین مقانلو – مختارنامه

لباس نسرین مقانلو در مختارنامه

کاراکتر ناریه در سریال مختارنامه، در عین منفی بودن، نقاط مثبتی نیز داشت. او به عنوان همسر اول مختار و فردی که زبان تند و تیزی دارد، لباس‌های جسورانه‌ای بر تن می‌کند. نوع پوشش و آرایش صورت او متفاوت از همسر دوم مختار است و طرف شیطانی شخصیت او را نشان می‌دهد.

ترانه علیدوستی- شهرزاد

لباس ترانه علیدوستی در سریال شهرزاد

سریال شهرزاد از طراحی لباس فوق‌العاده‌ای برخوردار بود. لباس‌های کاراکتر شهرزاد، با بازی ترانه علیدوستی، در زمان پخش بارها توسط مردم الگوبرداری شد. لباسی که در تصویر می‌بینید یکی از زیباترین لباس‌های این کاراکتر در سریال بوده. کلاه‌های زیبا و گردنبندهای خاص او، امضای شخصی او به حساب می‌آمدند.

نگار جواهریان – خاتون

زنان در سریال‌های تاریخی

نگار جواهریان؛ در قسمت‌های اول این سریال سبک پوشش یک زن مدرن زمانه‌اش را دارد که لباس‌هایی با الگوهای فرانسوی می‌پوشد.یکی از لباس‌های نگار جواهریان در این فیلم کت یقه انگلیسی، کوتاه و دو دکمه به همراه دامن است. البته که بسیاری از لباس‌ها در این سریال همان کت و دامن با یقه‌های مختلف و به خصوص یقه انگلیسی است.

کتایون ریاحی – یوسف پیامبر

لباس کتایون ریاحی در یوسف پیامبر

بدون شک کاراکتر زلیخا را می‌توانیم یکی از ماندگارترین و محبوب‌ترین کاراکترها در سریال‌های تاریخی ایرانی بدانیم. گریم و پوشش او به خوبی به پوشش زنان مصری نزدیک شده بود و حس اشرافی بودن را نیز به مخاطبان القا می‌نمود. لباس‌های زلیخا معمولا کرم رنگ با نوارهای کار شده بودند.

مهتاب کرامتی – مردان آنجلس

لباس مهتاب کرامتی در مردان آنجلس

مهتاب کرامتی را کمتر در قاب تلویزیون و در فضایی تاریخی دیده‌ایم.بازی در نقش هلن در سریال مردان آنجلس، اولین تجربه بازی او به حساب می‌آمد که به خوبی از پس آن برآمد. داستان فیلم درباره اصحاب کهف است و گریم و لباس‌های کرامتی متناسب با لباس‌های محلی روم باستان بوده است.

پریناز ایزدیار – شهرزاد

لباس پریناز ایزدیار در شهرزاد

کاراکتر شیرین، با بازی پریناز ایزدیار، به عنوان دختری وابسته که سعی دارد ضعف خود را در پوشش و آرایش خود پنهان کند، معمولا لباس‌هایی شیک و جذاب می‌پوشد و نسبت به کاراکترهای دیگر سریال بسیار تجملاتی است. از طلا و جواهرات گرفته تا کلاه‌های گران قیمت، نشان از ثروتمندی او داشتند.

پانته‌آ پناهی‌ها – بانوی عمارت

لباس پانته‌آ پناهی ها در بانوی عمارت

اولین حضور پانته‌آ پناهی‌ها در یک سریال تلویزیونی، نظرات مثبتی را با خود به همراه داشت. این بازیگر در این سریال ایفاگر کاراکتر افسرالملوک است و طراح لباس فیلم به خوبی توانسته لباس‌هایی متناسب با دوران قاجار طراحی کرده و بر تن بازیگران این سریال کند.

شقایق فراهانی – کلاه پهلوی

لباس شقایق فراهانی در کلاه پهلوی

آخرین نفر در لیست لباس بازیگران زن در سریال های تاریخی ایرانی، شقایق فراهانی در سریال کلاه پهلوی است. او در این سریال ایفاگر نقش زنی به نام مه‌لقا، از طبقه مرفه جامعه است که مورد ظلم همسر خود قرار می‌گیرد. لباس‌های او به عنوان زنی با این ویژگی‌ها در دوران پهلوی، به خوبی طراحی شده است. تجملات و رنگ‌ها در لباس‌های این کاراکتر حرف اول را می‌زنند.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 23 آگوست 2022

عالی بود

مونا در تاریخ 30 آگوست 2022

درود بر بانوان هنرمند ایران زمین❤❤??ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :