با لباس پوشیدن مناسب اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

عده‌ای فکر می‌کنند کلید اعتماد به نفس تفکر مثبت است، عده‌ای آن را با ثروت و موقعیت اجتماعی مرتبط می‌دانند و عده‌ای آن را چیزی ذاتی می‌پندارند. اگر چه همه این موارد موثر هستند اما ظاهر و وضعیت لباس پوشیدن شما نیز تاثیر مهمی در اعتماد به نفس شما خواهد داشت. احساسی که شما نسبت به خودتان دارید به شدت تحت تاثیر ظاهر و زیبایی شماست پس با لباس پوشیدن مناسب اعتماد به نفس را افزایش دهید.

ad banner

روی زیبایی‌های خود و ویژگی های مثبت ظاهر خود تاکید کنید

هر کسی نقطه قوتی در اندام و چهره خود دارد، سعی کنید طوری لباس بپوشید که روی این نقطه قوت و زیبایی تاکید کنید تا اعتماد به نفس شما افزایش یابد اما قوانین لباس پوشیدن و اصل پوشیدگی را فراموش نکنید. شما بهتر از هرکسی می‌دانید چه لباسی مناسب اندام شماست، چه رنگ پارچه‌ای چهره شما را جذاب‌تر می‌کند. طول دامن مناسب اندام شما چقدر است. چه شما ریزه اندام باشید چه چاق، می‌توانید با انتخاب درست لباس، و به کارگیری اصولی ساده در پوشش روزمره اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. 

با لباس پوشیدن مناسب اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

خطر کنید و چیزهای تازه را امتحان کنید

گاهی امتحان چیزهای تازه و پوشیدن لباس‌هایی که قبلا امتحان نکرده‌اید کمک می‌کند چیزهای تازه‌ای درباره خود کشف کنید و با تغییر و تنوع زندگی خود را بهتر کنید. مهمترین رمز برای داشتن اعتماد به نفس، در انتخاب‌های شما نهفته است. به جای تلاش برای تقلید از سبک‌های مرسوم یا استایل یک شخص دیگر، ببینید خودتان چه چیزی در خود و دیگران دوست دارید. سبک لباس پوشیدن، مثل امضا یک امر کاملا شخصی است و در میزان اعتماد به نفس شما تاثیر زیادی دارد.

طرح‌های چشمگیر و زیبا بپوشید

سادگی بیش از حد را کنار بگذارید و با پوشیدن لباس‌های طرح‌دار و متنوع به تیپ و ظاهر خود روح تازه‌ای بدهید و با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه ظاهر شوید.

از رنگ‌ها نترسید

اگر پیش از این رنگ‌های لباس‌های شما از محدوده مشکی و طوسی و قهوه‌ای فراتر نمی‌رفت وقت آن رسیده است که رنگ‌های تازه را امتحان کنید مثل یک پالتوی قرمز یا یک کیف صورتی. رنگ‌ مناسب می‌تواند ظاهر و چهره شما را سرزنده و شاداب نشان دهد. ممکن است سوال کنید رنگ کدام لباس مناسب رنگ پوست من است؟ این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

لباس راحت بپوشید

اصل اساسی در مد ولباس راحتی در لباس است. تا زمانی که در لباسی راحت نباشید احساس اعتماد به نفس هم نخواهید داشت.

با لباس پوشیدن مناسب اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

وضعیت بدنی شما اهمیت دارد

شکل راه رفتن، روش ایستادن و فرم گردن و شانه‌های شما در تصوری که مردم از شما خواهند داشت تاثیر عمیقی دارد و بیشتر مردم به این نکته توجه نمی‌کنند و متعجبند که چرا عوض کردن لباس‌ها آن‌ها را شیک‌تر نمی‌کند در حالی که همه چیز از درون نشات می‌گیرد.

موقعیت و زمان را بشناسید

برای چه موقعیت و چه زمانی باید لباس انتخاب کنید؟ انتخاب لباس به نقش شما در آن موقعیت بستگی دارد. واضح است که لباس رئیس‌ بانک، کارمند، یک مکانیک خودرو و کسی که برای رفتن به مهمانی آماده می‌شود، با هم فرق دارد. تناسب لباس با موقعیتی که در آن هستید، اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد.

بر اساس نتایج یک تحقیق، دانشجویان پزشکی که در محل کار لباس سفید می‌پوشند نسبت به کسانی که لباس معمولی و کت به تن دارند، موفق‌تر هستند. فکر می‌کنید دلیل این امر چیست؟ این اساس روانشناختی لباس متناسب با موقعیت است و اهمیت افزایش اعتماد به نفس با انتخاب لباس مناسب با موقعیت را بیان می‌کند.

 

مطالب مرتبط:

۱- اهمیت عینک زدن برای خانم های خجالتی

۲- رابطه خوش تیپ بودن و اعتماد به نفس

 

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :