مهفام میرزایی در
0

لباس گران یا ارزان؟ کدام را بخریم؟ قسمت دوم

لباس گران یا ارزان؟ کدام را بخریم؟ قسمت دوم

خرید لباس یکی از مهم ترین و بزرگ ترین بخش هزینه های ماهانه یا سالانه هر فرد است. هر شخصی بسته به سن، جنسیت و شکل و موقعیت اجتماعی و … به انواع مختلفی لباس احتیاج دارد اما برای کاهش هزینه ها چه باید کرد؟ در قسمت قبلی لباس هایی مثل تیشرت، شلوار جین و لباس های ورزشی را بررسی کردیم در این قسمت سراغ لباس های مهمانی و مجلسی می رویم و همین طور بارانی و پالتو. لباس گران یا ارزان؟ کدام را بخریم؟ قسمت دوم

لباس مجلسی: گران

کارشناسان می گویند یک لباس مجلسی باید نشان دهنده شخصیت و سطح بالای شما باشد. پس لازم به ذکر نیست که خریدن لباس مجلسی گران بر لباس ارزان ارجحیت دارد. بهتر است لباس گران مجلسی خود را با استایل کلاسیک و از رنگ های تیره به خصوص مشکی انتخاب کنید چون هماهنگ کردن آن با لباس های دیگر ساده تر است و از طرف دیگر اگر برای دو مهمانی یک لباس بپوشید کسی متوجه نخواهد شد!

کت و شلوار مشکی: گران

کارشناسان می گویند یک دست کت و شلوار مشکی جزء ضروری کمد هر خانم شیک پوش است و برای موقعیت های مختلفی می تواند استفاده شود. پس اگر گران و با کیفیت باشد با دو سه بار خشک شویی خراب نخواهد شد و سال ها قابل استفاده است. دقت کنید که جنس آن از پارچه های عالی باشد و استایل آن کلاسیک باشد و خیلی مد روز نباشد تا با گذر زمان از مد نیفتد. علاوه بر آن بهتر است سایز آن هم به گونه ای باشد که با دو سه کیلو چاق شدن قابل استفاده باشد.

کفش های رسمی: گران

کارشناسان می گویند اگر استطاعت مالی آن را دارید که یک جفت کفش رسمی عالی بخرید حتما این کار را بکنید. کفش مرغوب می تواند روزانه استفاده شود و برای سال ها خراب نشود چون در آن از چرم با کیفیت و قابل تنفس استفاده شده است و کارهای زیادی برای مرغوب شدن آن انجام شده است پس ارزش تمام پولی را که بابت آن می دهید دارد. پای شما عضو بسیار مهمی است و ارزش خرج کردن را دارد. سعی کنید از استایل های کلاسیک با پاشنه نه چندان بلند انتخاب کنید.

لباس گران یا ارزان؟ کدام را بخریم؟ قسمت دوم

کفش مهمانی: ارزان

کارشناسان می گویند این کفش ها چون قرار نیست مدت زیادی استفاده شوند و به رنگ ها و مدل های مختلف آن ها برای هماهنگ کردن با بقیه لباس ها نیاز دارید و از طرفی امکان خراب شدن آن ها بالا است پس بهتر است از انواع ارزان تر استفاده کنید تا در صورت خراب شدن و دور انداختن آن ها قلبتان نشکند!

لباس گران یا ارزان؟ کدام را بخریم؟ قسمت دوم

لباس مهمانی: ارزان

کارشناسان می گویند لباس مهمانی را از حراجی ها بخرید و چون ارزش تمام قیمت خود را ندارند. برای مهمانی های چند ساعته خودمانی پوشیدن لباس های گران لزومی ندارد و توصیه هم نمی شود از طرفی بهتر است از این لباس ها در رنگ ها و مدل های مختلف داشته باشید پس ارزان بخرید.

کیف مهمانی: ارزان

کارشناسان می گویند منطقی نیست که پول زیادی بابت خرید یک کیف مهمانی که قرار نیست هر روز استفاده کنید بپردازید. مانند لباس و کفش مهمانی خرید از حراجی ها گزینه مناسبی است و بهتر است دنبال رنگ هایی مثل مشکی و طلایی باشید تا نگران ست کردن نباشید.

بارانی: ارزان

کارشناسان می گویند بسته به محلی که در آن زندگی می کنید ممکن است به بارانی نیاز داشته باشید. بارانی هایی با کیفیت خوب در قیمت های مناسب توسط برندهای مختلفی تولید و عرضه می شود که می توانید از آن ها خرید کنید. پس پول زیادی بابت آن ها نپردازید.

پالتو و کاپشن: گران

کارشناسان می گویند اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید خرید یک کاپشن و پالتوی مرغوب نیازی به فکر کردن ندارد. یک پالتوی زیبا می تواند استایل شما را بهبود ببخشد. پس باید اندازه باشد جنس مناسب داشته باشد و چروک نشود. نشانه یک کت و پالتوی مناسب این است که باید در آن به راحتی توانایی حرکت داشته باشید پس برای خریدن یک کاپشن یا پالتوی مناسب (بسته به استایلتان) هزینه کنید.

لباس گران یا ارزان؟ کدام را بخریم؟ قسمت دوم

مطالب مرتبط

1- چگونه خرید احساسی را برای همیشه متوقف کنیم

2- گران یا ارزان؟ کدام را بخریم؟ قسمت اول

3- چگونه با بودجه ای که دارم بهینه خرید کنم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :