تصاویری که اثبات می‌کنند لباس‌ها هیچ‌وقت جنسیت نداشته‌اند!

اگر نگاهی به مجلات مد و پوشاک بزنید یا تصاویر سلبریتی‌ها در مراسم مختلف را ببینید، متوجه می‌شوید که در این دوره و زمانه دیگر مد هیچ حد و مرزی ندارد. این روزها اگر سلبریتی‌های خانم را با لباس‌های مردانه ببینید یا آقایانی را ببینید که دامن یا پیراهن زنانه پوشیدند، تعجب نکنید.

این یکی از ترفندهای مد و پوشاک است که باعث جلب توجه بیشتر استایل سلبریتی‌ها شده و آن‌ها هم از این ترفند برای بیشتر دیده شدن در مراسم و فرش‌ قرمز‌ها استفاده می‌کنند.

لباس بدون جنسیت

درست است که عده‌ی زیادی از سلبریتی‌ها علاقه دارند که لباس مخصوص جنسیت خود را بپوشند و اگر هم لازم شد با زرق و برق دادن به آن جلب توجه کنند، اما عده‌ای دیگر نظری کاملا متفاوت دارند و بارها دیده شده که در استایل‌های خیابانی یا حتی مراسم کاملا رسمی، لباس‌های مخصوص جنس مخالف را به تن می‌کنند.

در این مطلب از چی بپوشم تعدادی از این استایل‌ها را با هم می‌بینیم تا مطمئن شوید که مد و پوشاک در این روزها هیچ محدوده و مرزی ندارد!

برد پیت

شاید برایتان جالب باشد که برد پیت، ستاره‌ی هالیوود هم گاهی استایل بدون جنسیت می‌زند. این بازیگر معروف در مراسم فرش قرمز فیلم Bullet Train در برلین، با پوشیدن دامن، طرفدارانش را شگفت‌زده کرد. البته اجزای دیگر استایل برد پیت معمولی و مردانه بود و فقط دامن در بین آن‌ها جلب توجه می‌کرد. این استایل او در رسانه‌ها بسیار سروصدا کرد اما منتقدان مد به دلیل عادی جلوه دادن و ترویج سبک «مد بدون جنسیت» او را تحسین کردند.

لباس بدون جنسیت

کریستن استورات

کریستن استوارت از جمله سلبریتی‌هایی است که بسیار زیاد از سبک بدون جنسیت در پوشش خود استفاده می‌کند و می‌توان گفت به نوعی از اولین افراد مشهوری محسوب می‌شود که این سبک را امتحان کرده است. او اکثرا کت و شلوار و کفش‌های مردانه می‌پوشد اما گاهی با انتخاب پارچه‌های زرق و برق‌دار یا طرح‌های گل‌گلی، جلوه‌ی استایلش را بیشتر می‌کند.

این استایل او مربوط به نمایشگاه برند معروف شنل است که در تابستان 2019 در پاریس برگزار شد.

لباس بدون جنسیت

بیلی پورتر

اگر کریستن استوارت را در بین سلبریتی‌های زن، طرفدار این سبک بدانیم، بیلی پورتر در بین سلبریتی‌های مرد، به استفاده از این سبک معروف است. کمتر اتفاق می‌افتد که بیلی با لباسی ساده و مردانه در مراسم رسمی دیده شود و اکثرا با پیراهن‌های پرنسسی و زنانه و حتی آرایش در این گونه مراسم حاضر می‌شود.

این لباس مجلسی او در نود و یکمین مراسم جوایز سالانه اسکار در سال 2019 جزء لباس‌هایی بود که بسیار جلب توجه کرد.

لباس بدون جنسیت

بیلی در مراسم انتخاب بازیگر در سال 2020 هم پیراهن ساتن دکلته‌ای را انتخاب کرد که در قسمت دامنش دنباله‌ای با رنگ تیره‌تر داشت.

لباس بدون جنسیت

زندایا

زندایا را در دنیای مد و لباس به نام ملکه‌ی کت و شلوار می‌شناسند. این ستاره‌ی محبوب هم در اکثر موقعیت‌ها با کت‌وشلوارهای مجلسی و زیبا دیده می‌شود. این استایل کت و شلوار مشکی با کراوات ست شده با آن مربوط به حضورش در مراسم اسکار 2022 است.

لباس بدون جنسیت

زندایا در سال 2019 در یکی از نمایشگاه‌های برند کارتیه هم کت و شلوار خاکستری زیبایی پوشید که بسیار به تنش مناسب بود.

لباس بدون جنسیت

جرد لتو

این بازیگر معروف هالیوود، همیشه قصد دارد با انتخاب‌هایش در سبک لباس پوشیدن، همه را شگفت‌زده و متعجب کند. مثلا او در مراسم مت‌گالای 2019 با پوشیدن این پیراهن مجلل از برند گوچی حسابی سر و صدا کرد. البته عجیب‌تر از لباسش، ماکت سر خودش بود که در مراسم به دست گرفته بود!

لباس بدون جنسیت

این بازیگر معروف در مراسم اکران فیلم Morbius در مارس 2022 یک کت و شلوار ساتن سفید از برند گوچی به تن کرد که با یک تور بلند پوشیده شده بود و بیشتر شبیه لباس‌خواب‌های زنانه به نظر می‌رسید.

لباس بدون جنسیت

پیت دیویدسون

این کمدین معروف آمریکایی هم در مراسم مت‌گالا 2021 موانع مد جنسیت را شکست. او در این مراسم سارافون مشکی تا زیر زانو از برند تام براون به تن داشت که روی آن یک کت سفید و مشکی بلند پوشیده بود. او درباره‌ی این استایلش به مجله ووگ گفته بود که دوست داشت به سبک راهبه‌ها تیپ بزند!

لباس بدون جنسیت

تیلدا سوینتون

این بازیگر موفق بریتانیایی، سال‌ها است که برای استایلش در مراسم رسمی و فرش قرمزها از کت‌وشلوارهای رنگی استفاده کرده و مدل موهایش همیشه کوتاه و صاف است. او در سال 2011 در یکی از مصاحبه‌هایش گفت که سبک لباس پوشیدنش را از دیوید بویی و پدرش الهام گرفته است.

لباس بدون جنسیت

هری استایلز

هری هم از جمله سلبریتی‌هایی است که اکثر مواقع با انتخاب لباس‌های بدون جنسیت و زرق و برق‌دار در مراسم جلب توجه می‌کند. او در این استایلش که مربوط به مراسم گرمی سال 2021 است، از یک بوآپر بنفش دور گردنش استفاده کرده که خیلی مردانه به نظر نمی‌رسد.

لباس بدون جنسیت

او همچنین در مراسم مت گالا 2019 با پوشیدن این اورال توری از برند گوچی و استفاده از اکسسوری‌های زنانه، مرزهای مد را جابه‌جا کرد.

لباس بدون جنسیت

ریحانا

با این که این خواننده‌ی معروف همیشه به خاطر استایلش تحسین می‌شود اما چند سالی است که در مراسم فرش قرمز، ریسک می‌کند. این ستاره‌ی موسیقی پاپ در مراسم مت گالا 2009 با کت و شلوار آستین پفی و پاپیون مشکی و موهای کوتاه حاضر شد.

لباس بدون جنسیت

این استایل‌ها فقط گزیده‌ای از استایل‌های بدون جنسیت سلبریتی‌ها بود که برایتان آوردیم. همانطور که دیدید در این زمانه، سلبریتی‌ها خودشان را مقید به جنسیت نکرده و هر لباسی که مورد پسندشان است را انتخاب می‌کنند.

رعنا شریعتی
نویسنده: رعنا شریعتی


دیدگاه شما

حسین در تاریخ 10 اکتبر 2022

حالا الگوی جهانیان شده اند ، خدا به خیر کند

ایرانی در تاریخ 14 اکتبر 2022

خدا شفاتون بده????ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :