تحریریه چی بپوشم در
35,827

این شما و این خوشگل‌ترین مادربزرگ‌های دنیا که دنیای فشن را زیر و رو کرده‌اند!

این شما و این خوشگل‌ترین مادربزرگ‌های دنیا که دنیای فشن را زیر و رو کرده‌اند!

مدل‌های سالمند مد را جادو می‌کنند. آخرین عرض‌اندام زنان میان‌سال و سالمند را روی سکوی مد در نمایش لورآل هفته مد پاریس دیدیم و مبهوت ماندیم. از مگی اسمیت گرفته تا مارتا استوارت، چهره‌های مسن‌تر در دوران پساکرونا دوباره به صحنه‌ها باز گشته‌اند.

مدل‌های پیر دنیای مد

مدل‌هایی با ظاهری خیره‌کننده در کارزارهای تبلیغاتی اخیر مد حضور دارند که در دهه ۸۰ سالگی‌اند. به‌تازگی، خانه مد اسپانیایی لوئه‌وه از دیم مگی اسمیت، بازیگر ۸۸ ساله و استاد گریم در سری فیلم‌های تخیلی هری پاتر، به‌عنوان چهره جدید کارزار پیش‌مجموعه بهار/تابستان ۲۰۲۴ رونمایی کرد.

مدل‌های پیر دنیای مد

برای بسیاری از طرفداران هری پاتر دیدن «پروفسور مینروا مک گوناگال» با کت قهوه‌ای پشمی، که باعث می‌شد هاگرید حساب کار دستش بیاید، جادویی بود. یکی از علاقه‌مندان او زیر عکسی در حساب اینستاگرام لوئه‌وه نوشت: «پروفسور مد فاخر». دیگری نوشت: «۱۰۰ امتیاز برای گریفیندور».

مدل‌های پیر دنیای مد

ربکا ولنتاین، مدیر عامل «آژانس مدل گری»، تنها آژانس بریتانیایی که به مدل‌های ۳۵ ساله و بالاتر و حتی بالای ۱۰۰ سال اختصاص داده شده است، به گاردین می‌گوید اینکه لوئه‌وه اسمیت را به کار گرفته «بسیار پیشگامانه» است. ولنتاین می‌گوید :«این بازیگر در جلوی دوربین یورگن تلر «مثل مادربزرگی بسیار باشکوه» به نظر می‌رسد که از این لحاظ نیز شایان توجه است، زیرا او [عکاس] کسی است که معمولا با مدل‌های جوان کار می‌کند.» اسمیت راه زنان دیگری را دنبال می‌کند که در حالی که بیش از ۷۰ سال دارند، در کارزارهای تبلیغاتی، آگهی‌ها، یا مجلات مد حضور دارند.

مدل‌های پیر دنیای مد

مدل‌های پیر دنیای مد

شارلوت رمپلینگ، ۷۷ ساله، در کارزار جدید ماسیمو دوتی، عینک آفتابی بزرگی به چشم می‌زند. ملکه کیک‌ها، مری بری ۸۸ ساله، ماه گذشته با بربری کار کرد، در حالی که مارتا استوارت، مرشد سبک زندگی با ۸۸ سال سن، با حضور روی جلد شماره امسال Sports Illustrated مسن‌ترین مدل لباس شنا در تاریخ شد.

مدل‌های پیر دنیای مد

در سال ۲۰۲۱، کاترین دونو، بازیگری که در آن زمان ۷۷ سال داشت، در آگهی سن لورن یک کت بارانی وینیل پوشید. امسال، از سِر ایان مک‌کلن، بازیگر ۸۴ ساله، خواسته شد که در نمایش طراح ۲۶ ساله اس اس دیلی در لندن شرکت کند.

مدل‌های پیر دنیای مد

احتمالا فیبی فیلو در سال ۲۰۱۵، زمانی که جوآن دیدیون، نویسنده ۸۰ ساله، را چهره شاخص کمپین عینک آفتابی سلین کرد، این جنبش را تقویت کرد.

مدل‌های پیر دنیای مد

این واقعیت که زنان بالای پنجاه سال در حال حاضر در مقایسه با مادرها و مادربزرگ‌هایشان درآمد و سرمایه بیشتری دارند نیز در این چرخش بی‌تاثیر نیست. با اینکه زنان در این مقطع از زندگی متحمل شکاف و نابرابری بیشتری نسبت به مردان‌اند و ۲۴ درصد کمتر از مردان همسن و رده خود مزد می‌گیرند (این نابرابری در میانه قرن بیستم بین ۴۰ تا ۵۰ درصد بود)، این روزها برای خودشان بیشتر خرید می‌کنند. به گزارش فوربس، زنان بالای پنجاه سال ۱۵ تریلیون دلار در این تجارت پول خرج کرده‌اند، در حالی‌ که یک نظرسنجی نشان داد ۹۱ درصد این زنان احساس می‌کنند کاملا نادیده گرفته‌شده‌اند. این احساس مبنای درستی دارد، چون طبق آمار، کسب‌وکار مد در بهترین حالت ۱۰ درصد بودجه بازاریابی را برای جلب نظر این گروه خرج می‌کند.

مدل‌های پیر دنیای مد

مدل‌های پیر دنیای مد

زنان مسن‌تر می‌خواهند خودشان، علاقه‌شان، اولویت‌هایشان در مد، و پوشش و ظاهری که دوست دارند در آن دیده شوند نیز مانند کیف پولشان جدی گرفته شود.

مدل‌های پیر دنیای مد

مدل‌های پیر دنیای مد

مدل‌های مسن‌تر، حتی آن‌هایی که مشهور نیستند، نقطه تقابل جالبی در برابر تمایل به جوان‌گرایی‌اند که معمولا بر گفتمان مد و، در قاب گسترده‌تر، در فرهنگ جامعه حاکم است، هرچند برای برخی از خانه‌های مد ممکن است استفاده از مدل‌های سالمند هنوز حرکتی سطحی و ظاهری به نظر بیاید.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :