کیت بلانشت اسکار امسال هم با لباسش، کل دنیا را دیوانه خودش کرد!

کیت بلانشت بازیگر زیبا و دوست‌داشتنی است. او کاربلد و حرفه‌ای هم هست  و از نام‌های مهم دنیای سینما است که حضورش در هر فیلمی می‌تواند نقش پررنگی در موفقیت آن داشته باشد. یکی از شاخصه‌های این هنرپیشه قدیمی و مطرح، استایل خوب و سلیقه مطلوبش در ارائه یک شخصیت پوششی دل‌نشین است. به بهانه حضورش در مراسم آخرین اسکار، نگاهی به تمام لباس‌های او در دوران مختلف این مراسم خواهیم داشت. با ما همراه هستید؟

ad banner

کیت بلانشت در مراسم اسکار

باشکوه و باوقار؛ اسکار ۲۰۲۳

امسال هم مانند همیشه، بلانشت تصویری دلربا و توأم با وقاری همیشگی از خود در مراسم اسکار به جای گذاشت. او از آن دسته هنرپیشه‌هایی است که از استایل‌های عجیب‌وغریب دوری می‌کند و بیشتر از هرچیز به توازن رنگ‌ها و هارمونی میان استایل و اندامش دقت دارد. لباس بلانشت مخملی آبی در بخش بالاتنه دارد و با دامنی که روی زمین کشیده می‌شود، به‌خوبی برای مراسمی به‌ بزرگی اسکار طراحی شده است. بخش شانه‌های لباس با آن حالت استوار هم متناسب با شخصیت مستقل و اعتمادبه‌نفس زیاد کیت بلانشت است. در واقع، آنچه این لباس را متمایز و دیدنی می‌کند، تناسب میان مدل آن با اندام این هنرپیشه و از سوی دیگر شخصیت آن است. در موقعیت‌های دیگر هم چنین نکته بارز و برجسته‌ای در تیپ این هنرپیشه پرافتخار دیده می‌شود.  کیت بلانشت که با فیلم تحسین‌شده تار (tar) در اسکار حضور داشت، امسال استایلش را با همکاری برند لویی‌ویتون انتخاب کرده بود.

کیت بلانشت در مراسم اسکار

ساده و در عین‌حال چشم‌نواز؛ اسکار ۲۰۱۵

در تصویر بالا هم یکی از استایل‌های دیدنی و چشم‌نواز کیت بلانشت را مشاهده می‌کنید. او با ماکسی مشکی ساده‌ای دیده می‌شود که اکسسوری‌ خوش‌رنگ فیروزه‌ای به جذابیتش کمک شایانی کرده است. تنوع استایل بلانشت هم از نکات شاخص تیپ و استایل او است. با این حال، همیشه شاخصه‌هایی یکسان را در ابراز شخصیت پوششی‌اش حفظ می‌کند. برای افراد مشهور، داشتن شاخصه‌هایی که حضورشان را معرفی می‌کند، بخشی از تکمیل چهره‌شان در رسیدن به فردی مؤلف و اثرگذار است. هنرپیشه‌ای را در نظر بگیرید که استایل‌های کپی زیادی از او دیده می‌شود یا آنچه به تن می‌کند، آنچنان متناسب با شخصیتی نیست که ابراز می‌نماید. چنین فردی نمی‌تواند برندی صاحب‌سبک در هنر داشته باشد. کیت بلانشت اصلا این‌طور نیست. او واقعا مؤلف است و با انعکاس ویژگی‌هایی مانند وقار، شکوه، آرامش و اعتمادبه‌نفس، همیشه نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند. نوع ژست‌هایی که هر فرد از خود ابراز می‌کند هم در زیباترشدن استایل نقش پررنگی دارند.

کیت بلانشت در مراسم اسکار

ظریف و هوشمندانه؛ اسکار ۲۰۱۴

یکی دیگر از استایل‌های دیدنی کیت بلانشت در مراسم اسکار ۲۰۱۴ دیده شد. او پیراهنی ماکسی با پارچه‌ای تلفیق از تور و تزئینات مختلف به تن داشت و در آن هم به‌زیبایی می‌درخشید. بلانشت در آن سال، جایزه بهترین بازیگر زن را هم از آن خود کرد و با اسکاری در دست مراسم را به پایان رساند. انتخاب این پیراهن با رنگی مناسب، سرشار از ظرافت و دقت‌نظر در دوخت بود. رنگ‌های نود و خنثی از بهترین گزینه‌ها برای لباس‌های مجلسی هستند. ریسک و خطری در انتخاب چنین رنگ‌هایی نیست و با پوست بیشتر افراد هم در سازگاری زیاد هستند. گل، رنگ کرم شامپاینی، موهای بلوند کیت بلانشت و اکسسوری‌های مناسبی که در حاشیه استایل به کار گرفته شده، در تناسب کامل با قدوقامت ستاره‌ای است که ظاهراً تا سال‌های زیاد قصد خاموشی ندارد. از میان آثار برتر بلانشت باید به «جازمین غمگین»، «تار» و «مورد عجیب بنجامین باتن» اشاره کنیم. طیف وسیعی از شخصیت‌های زن در سیما و بازی کیت به نمایش گذاشته شده‌اند. موفقیت او در ایفای آنها ستودنی است.

کیت بلانشت در مراسم اسکار

متنوع و خوش‌دوخت؛ مراسم اسکار ۲۰۱۱

در مراسم اسکار سال ۲۰۱۱ هم شاهد یکی دیگر از استایل‌های جذاب بلانشت بودیم. او با لباسی سفید که طرحی ساده داشت، ظاهر شد و جایزه‌ای را از آن خود نکرد. شاید نگاه به این استایل باعث شود که فکر کنید، با لباسی ساده روبه‌رو هستید که نکته خاصی در اجرا و دوختش وجود ندارد. باید بگوییم که اگر این‌طور فکر می‌کنید در اشتباه هستید. واقعیت این است که گاهی پیاده‌سازی طرح‌های ساده دوخت بسیار دشوارتر از مدل‌های دیگر است. این لباس هم خروجی زحمات زیاد دوزندگانی است که وفاداری‌شان به طراحی اصلی مشهود است. جزئیات لباس هم به رقم‌زدن نوعی سادگی کمک کرده‌اند که در دید و نگاه مخاطب دلنشین است اما رازهای زیادی از پیچیدگی در طراحی و فرایند دوخت را نمایش می‌دهد. برای خوش‌پوشی می‌توانید دو انتخاب داشته باشید. یا طرحی پیچیده را برای استایل انتخاب کنید یا مدلی ساده را با کیفیت فراوان. این دو نقطه‌نظر از سوی بسیاری از طراحان مد هم به‌کار گرفته می‌شود. به نظر می‌رسد که کیت بلانشت بیشتر طرفدار ایده دوم است.

کیت بلانشت در مراسم اسکار

چشمگیر و خاص؛ اسکار ۲۰۰۵

به بلانشت ملکه فرش قرمزها می‌گویند. این موضوع فقط به‌واسطه انتخاب‌های خوبش در زمینه استایل و لباس نیست. او به آنچه پوشیده اعتقاد هم دارد. این اصل مهمی در خوش‌پوشی است. بسیاری از افراد هستند که لباس‌های جذاب و زیبایی به تن می‌کنند اما از آنجا که اعتمادبه‌نفس کافی در منش و پُزهای ظاهری خود ندارند، لباس آنطور که باید و شاید روی تنشان جلوه نمی‌کند. اعتقادداشتن به انتخاب در پوشش را فراموش نکنید. منظور از این موضوع چیست؟ یعنی سعی کنید که بهترین لباس با مشخصه‌هایی متناسب با اندام و البته سلیقه و شخصیتتان را بپوشید. این دو در کنار هم به شما اعتمادبه‌نفسی می‌دهد که به زیباترشدن تیپ و استایلتان کمک شایانی می‌کند. کیت بلانشت با رعایت همین موضوع بدل به ملکه فرش قرمزها می‌شود. او خوب می‌داند که چطور و با چه ژست‌هایی به بازتاب زیبایی لباس و استایلش کمک کند. در تصویر بالا هم لباس او را در اسکار سال ۲۰۰۵ می‌بینید (با کمی اصلاحات به دلایل واضح). این رنگ نباتی، جنس تافته لباس و کمربند زرشکی از آن ترکیب‌های ایدئالی هستند که روی تن هنرپیشه خوش‌سیمایی مانند کیت، بیشتر هم به‌چشم می‌آیند.

کیت بلانشت در مراسم اسکار

 

شاداب و دلبرانه؛ اسکار ۲۰۰۰

در سال ۲۰۰۰ هم حضور بلانشت در مراسم اسکار مانند همیشه نمره خوبی از دنیای مدوفشن می‌گیرد. او در استایلی ظاهر شد که در تصویر بالا می‌بینید. این ماکسی زیبا با پشت باز از جمله تیپ‌های پوششی خاص کیت بود. او که معمولا لباس‌های پوشیده را ترجیح می‌دهد، در انتخاب این لباس باز هم به ظرافت‌های زیادی موجود بوده است. استفاده از صندل، اکسسوری‌های طلایی با طرح و شمایل ویژه و مدل اندامی این پیراهن ماسکی از نقاط قوتش هستند. بلانشت در آرایش موهای معمولا بلوند خود هم خلاقیت و تنوع را در نظر می‌گیرد. او از آن هنرپیشه‌هایی نیست که به بهای تنوع، متعارف‌بودن استایل را زیر سوال ببرد. در واقع، کمتر پیش می‌آید که شکل عجیبی از ظاهر را از او ببینیم. این می‌تواند یکی از دلایل وجود وقار در تیپ شخصیتی‌اش باشد.

کیت بلانشت در مراسم اسکار

در آخر

کیت بلانشت از زنان الهام‌بخش دنیا است. او در عرصه مهمی مانند بازیگری با تلفیق توانایی‌های هنری، هوش و وام‌گرفتن از اندام، چهره و صدایی خوب توانسته موفقیت‌های زیادی کسب کند. او با رعایت قواعد ستاره‌بودن توانسته سال‌های طولانی در سینما از بازیگران موردتوجه باشد و چندین و چند اثر به‌یادماندنی از خود به جای گذاشته است. تقریبا در تمام مدت حضور بلانشت در تصویر، او را در مجموعه‌ای از فیلم‌های موفق و ماندگار دیده‌ایم. استایل او هم الهام‌بخش است و می‌تواند الگویی برای درس‌گرفتن از نکات مهم تیپ و شخصیت پوششی باشد. شما تیپ و استایل او را دوست دارید؟ به نظرتان چه نمره‌ای می‌گیرد؟

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :