مصی روشن در
1,679

این سلبریتی‌های مشهور را بارها با لباس‌های تکراری دیده‌اید

این سلبریتی‌های مشهور را بارها با لباس‌های تکراری دیده‌اید

سلبریتی‌ها چه بخواهند و چه نخواهند- که البته شاید یک در هزارشان باشد که نخواهند- اینفلوئنسرهای اصلی بر زندگی بسیاری از آدم‌ها هستند. نوجوان‌ها و جوان‌های زیادی دائما در آرزوی شبیه شدن به آن‌ها سعی دارند که استایل‌شان را کپی کنند، موهای‌شان شبیه آن‌ها درست کنند و در خیال به جایی برسند که آن‌ها ایستاده اند: صحنه نمایش، دیده شدن و مورد تمجید قرار گرفتن.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

حالا در این میان بسیاری از عادت‌های بد و نادرست هم در در جامعه می‌تواند به واسطه الگوبرداری از آن‌ها به وجود آید. یکی از بدترین‌های آن‌ها می‌دانید چیست؟ تغییر لباس و هر بار در یک ظاهر و شکل بودن! آن هم در روزگاری که بسیاری از ما می‌دانیم تولید این لباس‌ها چه هزینه‌ای بر می‌دارد و چه نیروی انسانی برای‌اش مصرف می‌شود و در نهایت هم تا چه اندازه باعث به وجود آمدن زباله و آلودگی محیط زیستی می‌شویم.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

اصلاح آداب سلبریتی بودن

شاید ندانید اما خوشبختانه ورق در حال برگشتن است و سلبریتی‌هایی هستند- و البته در قبل هم کمابیش بوده اند- که خلاف این جریان حرکت می‌کنند. آن‌ها اسیر خواسته برندها، رسانه ها، مدیر برنامه‌ها و حتی مخاطبان و شهوت لباس تازه داشتن خودشان نمی‌شوند و هر کدام بنا به باوری که دارند، یک لباس را در چندین مورد استفاده می‌کنند و حتی در گفت و گوهایشان به وضوح در این مورد حرف می‌زنند.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

در حال حاضر جنبش پایداری مد در تلاش است تا با ذهنیت «یک بار بپوشید و آن را دور بریزید» مبارزه کند آن هم وقتی که مطالعه‌ها نشان داده از هر ۶ جوان، ۱ نفر هست که هیچ وقت در رسانه‌های اجتماعی دو بار با یک لباس دیده نمی‌شود.با این حساب جای امیدواری برای فعالان محیط زیست و طرفداران مد پایدار باز شده است و آن‌ها روزی را انتظار می‌کشند که نه لباس‌های جور واجور و به عبارتی یکبار مصرف مورد تشویق قرار گیرند که حتی با نقدهای منفی روبرو شوند.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

کیت بلانشت: یکبار پوشیدن مسخره است

لباس تکراری سلبریتی‌ها

کیت بلانشت یکی از افرادی است که از پوشیدن لباس تکراری ترسی ندارد. او اثبات کرده حتی بهترین‌های هالیوود هم می‌توانند لباس‌هایی را که روی فرش قرمز و در مقابل دید صدها دوربین و ثبت شده در هزاران عکس پوشیده اند، بازهم برای مراسمی دیگر به تن کنند و بدرخشند. بلانشت در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۸ با هالیوود ریپورتر گفته بود «در شرایط آب و هوای امروزی، خیلی مسخره و مضحک است که این لباس‌های زیبا را تنها یکبار در عمرمان بپوشیم!»

واکین فینیکس: قول می‌دهم تکراری بپوشم

هرچند بسیاری از مردان رسم لباس تکراری پوشیدن را خیلی زودتر و عمل‌گراتر از زنان شروع کردند اما این طور نیست که آن‌ها دیوانه لباس و مارک‌های جدید کت و شلوار خصوصا نباشند. واکین فینیکس، بازیگر ستاره جوکر اما سال گذشته قدمی فراتر گذاشت و قول داد که برای تمام فصل جوایز لباس‌های تکراری از برند استلا مک‌کارتنی را بپوشد تا سهم خودش را برای کاهش ضایعات و ترویج مد پایدار اداکند.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

استلا طراح مد و فعال حقوق حیوانات و دختر پُل مک‌کارتنی خواننده و آهنگساز موسیقی راک و عضو گروه بیتلز و لیندا مک کارتنی موزیسین امریکایی است.واکین فینیکس هم  همان طور که در عکس‌های می‌بینید؛ به قول خود عمل کرد!

تیفانی هدیش: پول لباس من اندازه پیش پرداخت یک ماشین است!

تیفانی کمدین و هنرپیشه امریکایی لباس یقه‌دارش با برند الکساندر مک‌کوئین را چهار بار در مراسم مختلف پوشید و تیتر خبرها شد. وقتی از هادیش درباره این موضوع پرسیدند او جواب جالبی داد: «لباس ۴۱۲۲ دلاری من معادل پیش پرداخت یک ماشین یا صورتحساب پزشکی است و حتی اگر همه عالم بگویند من نباید دوباره این لباس را در مکان و جشن‌های عمومی بپوشم، گوش به حرفشان نمی‌دهم و بازهم همین لباس را می‌پوشم.»

جاستین بیبر: آنچه می‌توانیم درباره تکرار لباس یاد بگیریم

جاستین بیبر خواننده، ترانه‌نویس و نوازنده کانادایی هم یکی از کسانی است که نشان داده اهمیتی به حرف دیگران و برندها نمی‌دهد و لباسی که دوست داشته باشد را چندین بار به تن می‌کند. بیبر بعد از مراسم ازدواجش با هیلی بالدوین که یک مدل امریکایی است؛ در استراحتگاهی در کارولینای شمالی تیشرت یک تیشرت بنفش به تن کرد که در مجله ووگ عکس آن کار شد و درباره‌اش با این تیتر که «آنچه همه ما می‌توانیم درباره تکرار لباس جاستین بیبر یاد بگیریم» نوشتند: «تکرار لباس بیبر باید مورد تشویق قرار گیرد. حتی یک تشویق ایستاده!»

لباس تکراری سلبریتی‌ها

شریک تکراری پوش بیبر؛ هیلی

البته این میان نباید همراه و شریک زندگی جاستین را هم از یاد برد؛ چون هیلی بیبر هم از جمله افراد مشهوری است که لباس‌های تکراری می‌پوشد با اینکه این کار برای مدل‌ها خیلی روال نیست. مثلا او بیش از یک بار در لباس ورزشی قهوه‌ای Yeezy خود دیده شده است و تنها تغییری که داشته لوازم جانبی بوده که با این تیپ خود ست کرده؛ مثل کیف و کفش و کلاه.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

کیت میدلتون: زیبا با لباس‌های تکراری

بارها از این دست خبرها در روزنامه‌ها چاپ شده است: «کیت میدلتون برای چهارمین بار، کت آبی الکساندر مک‌کوئین خود را پوشید.» اینها تنها خبر نیست و دوشس کمبریج بارها لباس‌های تکراری را پوشیده است و با این کار احتمالا هم در مسیر برداشتن گامی فرهنگی بوده است.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

کیت میدلتون به طور مثال لباس بژِ مارک الکساندر مک‌کوئین را در سال ۲۰۱۲ با کمر روبانی و همراه کیف کلاچ از جنس ساتن پوشید و دو سال بعد همان را با کمی تغییر بدون روبان و با یک کیف کلاچ متفاوت ست کرد.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

میدلتون در یک مراسم شام در سال ۲۰۱۷ یک لباس توری مشکی پوشیده بود که قبلا هم آن را در The Royal Variety Performance در سال ۲۰۱۴ به تن کرده بود.

کارینا کاپور: تیشرت قابل بازیافت

کارینا بازیگر معروف سینمای بالیوود هند هم بیشتر وقت‌ها با تیشرت‌های قابل بازیافت Gucci x Coco Captain دیده می‌شود. این تیشرت‌ها البته در تعداد محدودی تولید می‌شوند.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

هلن میرن: یکبار بخر، شش بار بپوش

همان میلر بازیگر انگلیسی ۷۶ساله هم بارها با پیراهن‌های تکراری در مراسم حاضر شده است. او مثلا لباس گلدار دولچه و گابانایش را در شش مراسم پوشید؛ اولین بار در نمایش هیچکاک در سال ۲۰۱۲، دومین بار در جوایز فیلم امپایر در سال ۲۰۱۳، سومین بار در نمایشگاه گل RHS چلسی در سال ۲۰۱۳، چهارمین بار در بهار ۲۰۱۳؛ پنجمین بار برایPrince’s Trust Celebrat Success Awards و ششمین بار هم در جشن نامزدی تونی استفن دالدری! که همه‌شان مراسم مهمی بودند.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

مریل استریپ: بخر و بپوش قدیمی!

مریل استریپ هم که همیشه با افکار و عقایدش بسیاری را تحت تاثر قرار داده از بازیگرانی است که هیچ ابایی از پوشیدن لباس‌های تکراری ندارد.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

مثلا او در سال ۲۰۰۹ لباسی با طرح پرچم از کاترین مالاندرینو را برای یک مراسم فتوکال پوشید و با وجود انتشار عکس‌های بسیار زیاد، چند سال بعد دوباره آن را برای کنوانسیونی سیاسی به تن کرد.

ریکی کج: مد می‌تواند دو بار مد شود

ریکی کج آهنگساز هندی و برنده چندین جایزه گرمی و در عین حال یک فعال محیط زیست است. او در بیش از ۳۰ کشور از جمله در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و ژنو اجرا داشته است.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

ریکی در زمان جایزه مهم گرمی لباسی را پوشید که روی فرش قرمز کن هم با آن رفته بود. او در یک پست از رسانه‌های اجتماعی نوشت: «برای دهه‌ها، تکرار یک لباس برای جشن‌ها و رویدادها یک اشتباه از نظر مد تلقی می‌شد اما زمان آن رسیده که با تشویق مردم به تغییر ندادن لباس برای هر رویدادی، دست از لباس‌های «تک‌استفاده» برداریم و به سیاره خودنان زمین فکر کنیم.

سوزان ساراندون: گرافیک زیبا و تکراری

لباس تکراری سلبریتی‌ها

سوزان ساراندون که چندین باز نامزد جایزه اسکار شده هم از بازیگرانی است که تن به پوشیدن یک لباس در چند بار داده است! مثلا او با این لباس مشکی و طرح‌های کوچک گرافیکی، جسورانه در اولین روز نمایش «آخرین رابین هود» و در دومین روز جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در سال ۲۰۱۳ ظاهر شد. او حتی کمتر از ۲ سال بعد، با همین لباس در اولین نمایش موزیکال همیلتون در برادوی نیویورک دیده شد.

جسیکا آلبا: بی‌تکرار و تکراری

لباس تکراری سلبریتی‌ها

این بازیگر و کارآفرین امریکایی که از زمان کودکی روی صحنه رفته است؛ به خاطر استایل ساده و بی‌دردسرش هم معروف است. او هم بارها تیپ‌های تکراری زده با شلوار سفید معمولی‌اش، کتانی سفید، ژاکت جین آبی و کلاه لبه‌دار.

 

سلنا گومز و ورود تکراری با رنگ آبی

لباس تکراری سلبریتی‌ها

در سپتامبر ۲۰۱۷، سلنا گومز با این لباس چای آبی کمرنگ شیرین با عینک آفتابی بزرگ، آرایش کم‌رنگ و کفش‌های کتانی سفید معمولی وارد نیویورک شد.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

او در همان سال، در ماه اکتبر دوباره با همان ظاهر شد، اما این بار با رژ قرمز و کیف مشکی درخشش بیشتری را برای خودش ساخته بود.

جین فوندا: بازیگری با ردیف جوایز و لباس یک جور

لباس تکراری سلبریتی‌ها

فوندا هنرپیشه، نویسنده، فعال سیاسی و مانکن، معلم بدنسازی سابق آمریکایی است که دو جایزه اسکار، دو جایزه آکادمی فیلم بریتانیا، هفت جایزه گلدن گلوب و یک جایزه امی گرفته است.

لباس تکراری سلبریتی‌ها

این بازیگر درخشان هم بارها با لباس تکراری و تنها در تغییرات کم در جزییات در مراسم ظاهر شده است. مثلا همین کت و شلوار خیره‌کننده YSL، که می‌بینید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :