با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم؟

بسیاری از افراد با تصور اینکه قهوه‌ای رنگ میانسالان است آن را کسل کننده می‌دانند و به همین دلیل درمیان جوانان و نوجوانان طرفدار زیادی ندارد، اما اگر طیف‌های گوناگون این رنگ گرم را بشناسید و بدانید که بهترین هارمونی را با چه رنگ‌هایی دارد قطعا نظرتان درمورد رنگ صمیمانه قهوه‌ای تغییر می‌کند. با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم؟

ad banner

چطور می‌توان عاشق قهوه و شکلات نبود یا تصور کنید که کسی در دنیا از چوب و رنگ و بوی آن لذت نبرد. قهوه‌ای رنگ خودمان است، پوست برخی از ما، چشم‌ها و موهای اغلب مان به این رنگ هستند. رنگ قهوه‌ای طیف‌های بسیار گوناگونی دارد و در ترکیب انواع رنگ‌ها با یکدیگر در نقطه‌ای می‌توان به نوعی از قهوه‌ای رسید اما معروف‌ترین قهوه‌ای‌ها در دو طیف با ته رنگ قرمز و ته رنگ خاکستری هستند. طیف قرمز سنتی گرم و طیف خاکستری مدرن و خنثی محسوب می‌شوند.

قهوه‌ای را بیش از هرچیز نماد دوستی، وفاداری، اعتماد و رابطه‌ای پایدار می‌دانند، همچنین آن را رنگ آسایش و آرامش معرفی می‌کنند. این رنگ همواره نماد جدیت و سخت کوشی بوده، رنگ قهوه‌ای نماد عقلانیت و بلوغ فکری و البته تداعی‌گر سلامتی، امنیت خانواده، مسئولیت و واقع گرایی است.

بسیاری از تولید کنندگان رنگ بسته بندی محصولاتشان را قهوه‌ای تک رنگ یا به صورت ترکیبی با سبز انتخاب می‌کنند و معتقدند به خاطر همرنگی با زمین حس ارگانیک و طبیعی بودن محصولات را به خوبی منتقل خواهد کرد.

در هر حال قهوه‌ای طیف بسیار گسترده ای را دربرمی‌گیرد که ممکن است در هر تنالیته تعریفی متفاوت و تاثیری خاص بگذارد اما همیشه به خاطر داشته باشید که این رنگ گرم بسیار کاربردی و چند منظوره قابل ترکیب است.

قهوه ای و نارنجی، شکلات پرتقالی

یکی از راحت‌ترین و البته جذاب‌ترین ترکیب‌ها قرار دادن یک تکه لباس نارنجی روشن و پرانرژی در کنار تیره‌ترین طیف شکلاتی است که تعادل هارمونیک فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای و زرد، قهوه با طعم لیمو

تاثیری که ترکیب زرد و قهوه‌ای برجای می‌گذارد به هیچ وجه کمتر از تاثیر نارنجی و قهوه‌ای نیست، ضمن اینکه قهوه‌ای با تمام رنگمایه‌های طیف گسترده زرد از رنگ پریده‌ترین زردها گرفته تا زرد پررنگ خورشیدی سازگار است و قهوه‌ای همچون آرامبخشی طبیعی برای رنگمایه‌های جاذب زرد خواهد بود.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای و بژ ترکیبی با طعم کارامل

این ترکیب قطعا کاربردی‌ترین انتخاب و البته ترکیبی بدون تاریخ انقضا تعریف می‌شود. علاوه بر اینکه قهوه‌ای و بژ بسیار همه پسند و چند منظوره است هارمونی لوکسی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود شما بارها و بارها این ترکیب را در موقعیت‌های متفاوت تکرار کنید. به طور کلی بژ رنگ شیکی است که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و همین دلیل محبوبیت این ترکیب جادویی است.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای وسفید، به شیرینی خامه و شکلات

اگر به دنبال آراستگی هستید قهوه‌ای در کنار سفید خالص می‌تواند به خوبی این حس را منتقل کند، ترکیبی که استایلی شیک و درجه یک برای شما می‌سازد.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای و قرمز به گرمی پاییز

قهوه‌ای و قرمز یکی از گزینه‌های شجاعانه و جسورانه‌ای است که می‌تواند به سبک شخصی لباس پوشیدن شما ذائقه و جهت بدهد. هر طیفی از قرمز و قهوه‌ای جذاب خواهد بود، البته قطعا نه برای یک جلسه مهم کاری، اما پس از مدتی به محبوب ترین ترکیب غیررسمی شما تبدیل خواهد شد.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای و آبی، زمین و آسمان درکنارهم

برای داشتن ظاهری با نشاط و خلاقانه بد نیست سراغ قهوه ای و آبی بروید. آبی‌های روشنی مثل آسمانی در کنار طیف شکلاتی و قهوه‌ای مدرن ترکیب بی‌نظیری خواهد ساخت و مطمئنا هیچ‌گاه از این فرمول خوشایند پشیمان نخواهید شد، برای مثال جین آبی را بهترین همراه قهوه ای شناخته می شود.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای و سبز، زمینی سرسبز

ترکیبی طبیعی که تداعی کننده دشت و چمن‌زار است. قهوه‌ای کاپوچینویی و سبز زیتونی یکی از بهترین طیف‌های هر دو رنگ برای این ترکیب هستند. قهوه ای در کنار رنگ سبز احساس ثبات و تعادل را منتقل می‌کند و همچنین حس باروری و حاصلخیزی را یادآور می‌شود.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای و صورتی ترکیبی گرم و فانتزی

برای طرفداران یک استایل ذلپذیر و بی سرو صدا صورتی دخترانه مات و ملایم در کنار رنگمایه‌های روشنی از قهوه‌ای بسیار کارساز خواهد بود. قهوه‌ای به طور شگفت انگیزی در کنار صورتی صادقانه است و در عین حال نمیگذارد صورتی این ترکیب هارمونی کودکانه‌ای پیدا کند.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

قهوه‌ای و قهوه‌ای شکلاتی‌ترین ترکیب

در نهایت اینکه قهوه‌ای با انواع رنگمایه‌های متفاوت خودش ترکیب‌هایی جذاب و عالی درست می‌کند. فقط دقت کنید که این با استفاده بیش از حد از یک رنگ متفاوت است شما باید طیف‌های متفاوتی از قهوه‌ای را کنار هم بگذارید و کنتراستی حرفه‌ای ایجاد کنید حتی اگر لازم شد کمی مشکی در جزئیات به این ترکیب بیافزایید.

با لباس قهوه‌ای چه رنگی بپوشیم

حالا با توجه به این پیشنهادهای عالی قهوه‌ای کمدتان را پیدا کنید و چندین هارمونی بی‌نظیر با این رنگ گرم و دوست‌داشتنی بسازید.

مطالب مرتبط:

1-با قهوه ای چه رنگ لباسی بپوشم؟

2-چه رنگ‌هایی را می‌توان با قهوه‌ای ست کرد؟

3-چرا به رنگ‌های زمین در لباس‌ها نیاز داریم؟

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :