راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

0

انتخاب جواهرات عروس از کارهایی است که همه عروس خانم‌ها باید قبل از این مراسم مهم انجام دهند. جواهرات شما بیان‌گر سبک و سلیقه شما هستند و اگر می‌خواهید عروس زیبایی باشید حتما باید در انتخاب جواهرات خود دقت کافی به خرج دهید و برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. عروس خانم‌ها به دلیل نداشتن وقت کافی برای خرید سرویس عروسی ممکن است دچار اشتباهاتی شوند اما با داشتن یک راهنمای مناسب امکان اشتباه به حداقل می‌رسد. راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی را در این مطلب بخوانید.

سرویس طلا عروس به طور معمول از یک گردنبند، یک جفت گوشواره و دستبند و در برخی مواقع انگشتر تشکیل شده است. در سالهای قبل رنگ‌های معمول در جواهرسازی دو رنگ طلایی و سفید بود ولی در چند سال اخیر جواهرات رزگلد نیز محبوبیت بالایی پیدا کرده اند.

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

نکاتی که در هنگام خرید سرویس طلا عروس باید به آن‌ها توجه کنید:

۱- اگر عروس خانم فیزیک بدنی ظریفی دارد استفاده از جواهرات ظریف را توصیه می‌کنیم و به یاد داشته باشید که نباید از جواهرات درشت‌تر استفاده کنید. اما اگر جثه بزرگتری دارید، توصیه می‌شود که از جواهراتی که نگین‌های بزرگتری دارند، استفاده کنید.

۲- توجه داشته باشید که گردنبند و دستبند کاملا اندازه گردن و دست شما باشد تا جلوه جواهرات شما را دوچندان کند.

۳- دستبند سرویس طلای شما اگر برایتان کوچک باشد، دستتان را چاق نشان می‌دهد و اگر بزرگ باشد هم نمای نامناسبی دارد و هم ممکن است از دستتان بیفتد!

۴- گزینه های پیشِ روی شما، زرد، سفید و رزگلد است و توصیه می‌شود که ویژگی‌های ظاهری خود را به خوبی شناسایی کنید و سرویس جواهرات خود را با رنگ پوستتان تطبیق دهید.

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

انگشتر 

انگشتر سرویس عروسی شما باید ظریف و کوچک باشد. استفاده از چند حلقه در مدل‌های نازک با نگین کوچک که در کنار هم قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند حلقه نامزدی شما بزرگتر و زیباتر به نظر برسد بهترین انتخاب برای انگشتر سرویس عروسی شماست. مدل‌های بزرگ با نگین درشت اصلا توصیه نمی‌شود.

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

انگشتر – سرویس طلا عروس

گوشواره

گوشواره از جواهراتی است که در آن می‌توانید به خوبی استایل و سلیقه خود را به رخ بکشید. پیشنهاد ما برای گوشواره استفاده از مدل‌های مدرن و ساده است و مدل‌هایی که بزرگ و سنتی و دارای نگین‌های درشت باشند توصیه نمی‌شوند. فرم و بلندی گوشواره را با تناسب فرم گردن و یقه لباس عروسی خود انتخاب کنید.

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

گوشواره – سرویس جواهرات عروسی

تاج و جواهرات و اکسسوری مو

در کشور ما بیشتر عروس‌ها از تاج عروس استفاده می‌کنند اما به تناسب مدل انتخابی برای مو استفاده از جواهرات دیگری که روی موها قرار می‌گیرد نیز رایج است. اکسسوری‌های مو باید ساده و دارای تزئینات ظریف باشد مثلا مروارید. استفاده از تاج‌های گل‌دار کامل و بزرگ اصلا مد روز نیست و توصیه نمی‌شود.

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

تاج و اکسسوری مو – سرویس طلا عروس

گردنبند

گردنبند‌های درشت و بزرگ که بیشتر گردن شما را فرا بگیرد قطعا انتخاب درستی برای روز عروسی نیست چون توجه‌ها را از صورت و لباس زیبای شما منحرف خواهد کرد. زنجیرهای ساده و ظریف با جزئیات زیبا انتخاب مناسب‌تری هسند چون هم بسیار شیک و زیبا هستند و هم مد روز.

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

گردنبند – سرویس طلا عروس

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

راهنمای خرید سرویس جواهرات عروسی

عکس سرویس طلای عروس

 سرویس طلای عروس

مطالب مرتبط:

۱- هر لباسی را با چه جواهراتی بپوشید؟

۲- چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

۳- ۵ برند جواهرات که شاید آن ها را نمی شناسید

۴- ۵ طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 07 ژانویه 2018

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :