مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند بوتگا ونتا

نگاهی به برند بوتگا ونتا

بوتگا ونتا شرکت تولید و طراحی محصولات لوکس ایتالیایی است که در زمینه طراحی و تولید محصولات چرمی، ساعت مچی، انواع لباس و کیف‌های دستی فعالیت می‌کند. این شرکت هم اکنون مالک شبکه‌ای از ۱۴۰ فروشگاه در کشورهای مختلف است. شرکت بوتگاونتا در سال ۱۹۶۶ راه اندازی شد و پس از صعود و نزول در چند دهه در سال ۲۰۰۱ توسط گوچی خریداری شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ویچنزا، ایتالیا قرار دارد. در این مقاله نگاهی به برند بوتگا ونتا و تاریخچه و محصولات آن می‌اندازیم.

بوتگا ونتا

تاریخچه برند بوتگا ونتا

بوتگا ونتا (Bottega Veneta) در ۱۹۶۶ در ویچنزای ایتالیا توسط مایکل تادی و رنزو زنگیارو تاسیس شد. هدف این کمپانی تولید صنعتی محصولات چرمی بود و طراحی خاصی را که اینترچیاتو نام گرفت ابداع کرد، روش بافت چرم که به نماد این کمپانی بدل شد و مورد استقبال قرار گرفت. در دهه هفتاد بوتگاونتا از محبوب‌ترین برندها در زمینه محصولات چرم بود و مشتریانی مثل ژاکلین کندی از آن‌ها خرید می‌کردند.

بوتگا ونتا

کیف زنانه بوتگا ونتا

بوتگا ونتا

اندی وارهول مستندی برای کمپانی ساخت و در اواخر دهه ۷۰ زنگیارو و تادی کمپانی را ترک کردند و ویتوریو و لارا مولتدو اداره کمپانی را به دست گرفتند. با آغاز دهه هشتاد موفقیت کمپانی رو به افول رفت. چون مدیران جدید تصویر قدیمی محصولات را با یک لوگوی BV جایگزین کردند که برای مشتریان جدید جالب نبود و همین مساله باعث شکست محصولات آن در بازار شد.  در سال ۲۰۰۱ شرکت گوچی کمپانی بوتگاونتا را به ارزش ۱۵۶ میلیون دلار خریداری کرد و مدیران طراحی جدیدی را در آن گماشت.

بوتگا ونتا

کیف چرم بوتگا ونتا

بوتگا ونتا

توماس مایر طراح جدید، دوباره طرح اینترچیاتو را به محصولات بوتگا ونتا بازگرداند. پس از آن موفقیت به کمپانی بازگشت و امروزه در سراسر جهان دارای فروشگاه و شعبه است و در زمینه دکوراسیون منزل نیز فعالیت می کند.

بوتگا ونتا

عطر از برند بوتگا ونتا

بوتگا ونتا

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند لویی ویتون

۲- نگاهی به برند بالمین

۳- نگاهی به برند بالنسیاگا

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 18 آگوست 2017

برند بوتگا ونتا خیلی گرانقیمت و لوکس هستشارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :