تحریریه چی بپوشم در
14,467

5 مدل لباس حریر گلدار مجلسی که برای تابستان 1403 بهترین انتخابند؛ با این لباس‌ها شیک و تابستانی می‌شوید!

5 مدل لباس حریر گلدار مجلسی که برای تابستان 1403 بهترین انتخابند؛ با این لباس‌ها شیک و تابستانی می‌شوید!

پارچه حریر گلدار یکی از جذاب ترین پارچه های مجلسی موجود در بازار است. این پارچه بسیار سبک و شفاف است. بنابراین می توان از آن برای دوخت لباس های فانتزی و ظریف استفاده کرد. معمولا برای تولید این پارچه مجلسی از الیاف ابریشم یا ترکیب آن با الیاف مصنوعی مثل پلی استر استفاده می شود. ظرافت نخ های به کار رفته در بافت پارچه حریر گلدار باعث شده که این پارچه بسیار نازک باشد. بنابراین مدل های مختلف لباس حریر گلدار مجلسی، از جمله مناسب ترین لباس ها برای فصل تابستان به حساب می آیند.

شما می توانید با استفاده از پارچه حریر گلدار مجلسی لباس های جذاب با مدل های مختلف را بدوزید. این پارچه نازک و تا حدی بدن نما است. بنابراین برای دوخت لباس با آن باید از یک لایه آستر در زیر استفاده کنید. این پارچه یک متریال مناسب برای دوخت انواع پیراهن های کوتاه و بلند مجلسی، انواع تاپ و شومیز، دامن و همچنین رویه های مجلسی است. در این مطلب قصد داریم 5 مدل لباس جذاب با پارچه حریر گلدار مجلسی برای تابستان 1403 را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

معرفی پارچه حریر گلدار مجلسی

قبل از این که مدل های مختلف لباس حریر گلدار مجلسی را معرفی کنیم، بهتر است درباره ماهیت این پارچه صحبت کنیم. پارچه حریر گلدار مجلسی، از چاپ طرح های مختلف روی پارچه حریر به دست می آید. بنابراین این پارچه خصوصیاتی بسیار مشابه پارچه حریر دارد. در گذشته های دور برای بافت این پارچه فقط از الیاف ابریشم استفاده می شد. اما با گذشت زمان و پیشرفت صنعت نساجی از پلی استر برای بافت آن استفاده شد. استفاده از پلی استر سبب مقرون بصرفه تر شدن و دوام و استحکام بالاتر آن شد. همچنین حضور این مواد در ساختار پارچه حریر گلدار باعث راحت تر شدن فرآیند چاپ روی آن شد.

معرفی پارچه حریر گلدار مجلسی

طرح بافت پارچه حریر گلدار مجلسی ساده است. تراکم این پارچه معمولی است و بین نخ های تار و پود آن فاصله ای وجود ندارد. در حقیقت، شفافیت این پارچه به ظرافت نخ های به کار رفته در ساختمان پارچه نسبت داده می شود. پارچه حریر گلدار مجلسی ریزش بسیار خوبی دارد. بنابراین استفاده از آن در پیراهن های بلند و دامن های مجلسی که به ریزش نیاز دارند بسیار متداول است. شفافیت این پارچه باعث می شود که از آن به صورت یک لایه رویی برای جلوه دادن به لباس استفاده شود. همچنین می توان از این پارچه همراه با یک لایه آستر رنگ خودش برای دوخت لباس های مجلسی خاص استفاده کرد.

مدل های لباس حریر گلدار مجلسی

با استفاده از پارچه حریر گلدار می توان لباس های مجلسی جذابی را با مدل های متنوع طراحی کرد. این پارچه به دلیل ویژگی های مثبت از جمله زیر دست نرم و لطیف، ریزش زیاد، ظرافت و دوام و استحکام بالا در طیف گسترده ای از لباس های مجلسی زنانه قابل استفاده است. در ادامه 5 مدل لباس حریر گلدار مجلسی محبوب بین خانم های خوش سلیقه را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه پارچه نگار، به طرح ها و رنگ های متنوع این پارچه مجلسی جذاب دسترسی داشته باشید.

پیراهن بلند مجلسی

یکی از کاربردهای اصلی پارچه حریر گلدار مجلسی، دوخت پیراهن های بلند مجلسی است. پیراهن های ماکسی گلدار یکی از پرطرفدارترین آیتم ها برای حضور در مجالسی هستند که در تابستان برگزار می شوند. نقش گل های مختلف روی این لباس ها باعث می شود که استایل شما زیبا و چشم نواز باشد. این پیراهن ها را می توان به صورت آستین بلند یا آستین کوتاه طراحی کرد. همچنین به دلیل ظرافت پارچه می توان از تزئینات ظریف مثل جواهر دوزی و یا چین و پلیسه های ریز روی پارچه استفاده کرد و زیبایی آن را چندین برابر کرد.

پیراهن بلند مجلسی

شما می توانید یک پیراهن با استفاده از پارچه های مجلسی مثل کرپ حریر یا ساتن که بدن نما نیستند بدوزید و سپس از پارچه حریر گلدار در بعضی از بخش های آن استفاده کنید. این حالت باعث می شود که لباس شما جلوه ای بسیار شیک و فانتزی داشته باشد. همچنین می توانید با استفاده از یک لایه آستر کل لباس خود را با پارچه حریر گلدار بدوزید. برای تکمیل استایل مجلسی خود از کفش های پاشنه بلند و کیف های کلاچ ساده استفاده کنید. این کار باعث می شود که لباس گلدار شما به عنوان آیتم اصلی استایلتان به چشم بیاید.

پیراهن مجلسی کوتاه

یکی دیگر از لباس های مجلسی تابستانه متداول که با پارچه حریر گلدار دوخته می شود، پیراهن مجلسی کوتاه است. پیراهن های کوتاهی که با پارچه حریر گلدار دوخته می شوند، اغلب چین دار و فانتزی هستند. شما می توانید در قسمت کمر این لباس ها از تزئیناتی مثل کمربند استفاده کنید. این کار باعث می شود که لباس مجلسی شما جلوه بیشتری داشته باشد.

پیراهن مجلسی کوتاه

پیراهن های کوتاه حریر گلدار را می توان به صورت آستین بلند یا آستین کوتاه طراحی کرد. همچنین می توانید قد آن ها را به دلخواه خود کوتاه تر یا بلندتر کنید. استایل مجلسی تابستانه شما با استفاده از صندل و کیف های حصیری فانتزی و خاص به زیبایی تکمیل می شود.

مدل های مختلف دامن

دامن یکی از آیتم های جدانشدنی از کمد خانم های شیک پوش است. برای داشتن یک استایل مجلسی تابستانه، می توانید مدل های مختلف دامن گلدار را با انواع تاپ و شومیز ساده ست کنید. پارچه حریر گلدار مجلسی یکی از بهترین گزینه ها برای دوخت دامن به شمار می رود. توجه داشته باشید که برای دوخت دامن با این پارچه حتما به یک لایه آستر همرنگ آن نیاز دارید.

مدل های مختلف دامن

تاپ حریر گلدار مجلسی

تاپ گلدار یکی از پرطرفداترین آیتم های مجلسی تابستانی است. این تاپ ها را می توان با دامن های کوتاه و بلند ساده ست کرد. همچنین می توان آن ها را با مدل های مختلف شلوار پارچه ای ست کرد و یک استایل مجلسی خاص داشت. از ترکیب تاپ حریر گلدار با دامن یا شلوار ساده می توانید برای مراسم هایی مثل تولد یا مهمانی های خانوادگی استفاده کنید.

تاپ حریر گلدار مجلسی

برای دوخت تاپ حریر گلدار مجلسی می توان از تزئینات مختلفی مثل تور یا جواهردوزی استفاده کرد. همچنین می توانید در قسمت های مختلف این لباس از چین و پلیسه های ریز استفاده کنید. این کار باعث می شود که تاپ شما جلوه مجلسی تری داشته باشد.

شومیز گلدار مجلسی

شومیز حریر گلدار یکی از راحت ترین لباس های مجلسی تابستانه است. شما می توانید این شومیزها را با مدل های مختلف دامن  و شلوار ست کنید. شومیزهای حریر را می توان با آستین های بلند یا کوتاه طراحی کرد. همچنین می توان در قسمت آستین ها و بالای یقه از لایه آستری استفاده نکرد تا جذاب تر به نظر برسد.

شومیز گلدار

برای استایل کردن شومیزهای حریر گلدار مجلسی، از آیتم های ساده استفاده کنید. به عنوان مثال، یک دامن کرپ کوتاه، بهترین گزینه برای ست کردن این شومیزها است. سعی کنید رنگ دامن شما با طرح گل های شومیز همخوانی داشته باشد. همچنین برای کامل کردن استایلتان از کیف و کفش ساده و کلاسیک استفاده کنید. این کار باعث می شد که شومیز مجلسی شما و تزئیناتی که روی آن به کار رفته است، نقطه کانونی استایلتان باشند.

چگونه از پارچه حریر مراقبت کنیم؟

پارچه حریر گلدار مجلسی یکی از پارچه های متداول برای دوخت مدل لباس های شیک است. با توجه به اینکه در فرآیند تولید این پارچه اغلب از الیاف پلی استر استفاده می شود، دوام و استحکام بالایی دارد. اما ظرافت زیاد آن باعث می شود که در زمان شستشو، نگهداری و استفاده به مراقبت نیاز داشته باشد. برخی از نکات مربوط به مراقبت و نگهداری از این پارچه ها عبارتند از:

  • سعی کنید شستشوی لباس های مجلسی حریر گلدار را به خشک شویی بسپارید.
  • اگر می خواهید در منزل و با استفاده از ماشین لباس شویی این لباس ها را بشویید، از سرعت کم و آب با دمای کمتر از 30 درجه استفاده کنید.
  • برای شستن این لباس ها از شوینده های ملایم استفاده کنید. همچنین از به کار بردن سفید کننده ها خودداری کنید.

چگونه از پارچه کرپ گلدار مجلسی مراقبت کنیم؟

  • اگر قصد دارید لباس مجلسی حریر خود را با دست بشویید، آن را زیاد چنگ نزنید. چنگ زدن، فشار دادن و کشیدن زیاد باعث تغییر شکل این پارچه ظریف می شود.
  • برای خشک کردن این لباس ها، آن ها را طوری آویزان کنید که چروک نشوند.
  • این لباس ها نیاز به اتو کشی زیادی ندارند. در صورت ایجاد چروک های ریز روی آن ها از دمای پایین اتو استفاده کنید. همچنین با استفاده از یک پارچه نخی از تماس مستقیم اتو روی سطح آن ها جلوگیری کنید.

سخن پایانی

همان طور که دیدید، در این مطلب درباره مدل های مختلف لباس حریر گلدار مجلسی صحبت کردیم. به طور کلی، پارچه حریر گلدار مجلسی از چاپ طرح گل های مختلف روی پارچه حریر به دست می آید. این پارچه با استفاده از نخ های ظریف پلی استر تهیه می شود. طرح گل های مختلف روی این پارچه با تکنیک سابلیمیشن چاپ می شود. پارچه حریر گلدار بسیار شفاف و ظریف و در عین حال بادوام است. برای دوخت لباس های مجلسی مختلف با استفاده از این پارچه باید از آستر همرنگ آن استفاده کنید.

منبع: پارچه نگار

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :