در زیباترین روز عمرتان، این لباس‌ها را بپوشید!

حتما تمام کسانی‌که ازدواج کرده‌اند اعتراف می‌کنند یکی از موقعیت‌های مربوط به ازدواج‌شان که استرس و نگرانی زیادی به همراه داشته، مربوط به همان اولین قدم‌ها و مراسم خواستگاری بوده است. آنها نگران این بودند که چطور لباس بپوشند اما خیلی وقت‌ها جدا از نگرانی خودشان، پدر و مادر و سایر اعضای خانواده هم استرس مضاعفی ایجاد کرده و آنها را تحت فشار گذاشته‌اند که چه پوششی برای آنها مناسب‌تر است.ما در این مطلب چند توصیه کلی برای شما داریم تا بتوانید کمی از این بار ذهنی کم کنید.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

شب استرس‌زا، لباس مهم

همه ما این واقعیت را پذیرفته‌ایم که انتخاب لباس برای روز مهم خواستگاری می‌تواند استرس‌زا و یا حتی خسته‌کننده باشد. در واقع فشار عصبی زیادی بر شما وارد خواهد شد چون حالا دیگر هر کسی می‌داند که لباس‌ها اولین تصور را درباره ما به وجود می‌آورند و حتی قبل از شروع صحبت، این لباس‌ها هستند که ما را معرفی می‌کنند و هر کسی برای یک روز مهم مثل دیدار با همسر احتمالی و خانواده‌اش نیاز به یک لباس عالی دارد.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

پیشنهاد می‌کنیم آرامش داشته باشید. در دیدارهای به این مهمی شخصیت، مثبت‌اندیشی و ترجیحات ما باید در لباس پوشیدن‌مان منعکس شود. بی‌تردید ظاهر فقط ما را به‌عنوان یک شخص مشخص نمی‌کند بلکه نگرش و انتخاب‌های ما را مشخص می‌کند.

قبول کنید معذب هستید

تصور کنید عروسی هستید که بالاخره یک پیراهن بر اساس مجموع سلیقه خودتان، دوستان و خانواده انتخاب کرده‌اید و آن را کمی معذب در مراسم خواستگاری پوشیده‌اید و آهسته با یک سینی پر از فنجان چای قدم برمی‌دارید و توی دلتان امیدوار هستید که ظاهرتان خوب باشد.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

در نگاه داماد و خانواده‌اش خوب باشید، در مورد دامادها هم نگرانی در مورد ظاهری که انتخاب کرده‌اند وجود دارد در حالی‌که هر دو دسته نباید فراموش کنند که اصلی‌ترین قانون در مراسم خواستگاری این است که:

خودتان باشید

خودتان باشید و لباسی را بپوشید که نشان دهنده بهترین شماست. به این معنی که لباسی را انتخاب کنید که واقعاً شما را نشان دهد. شما همیشه می‌توانید انتخاب‌های خودتان را آزمایش کنید. از ظاهر افراد مشهور یا تأثیرگذار الهام بگیرید اما سعی کنید تا حد امکان شخصیت درونی خود را منعکس کنید.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

این به طرف مقابل کمک می‌کند شما را بهتر بشناسد، به‌علاوه نمی‌خواهید کسی شما را به عنوان فردی که نیستید تصور کند، به‌خصوص وقتی سعی می کنید پایه و اساس یک رابطه پایدار را تشکیل دهید.

راحت بپوشید

مطمئن شوید که در نهایت آسودگی‌خاطر هستید. اگر لباس راحتی بپوشید، قطعا اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. با پوشیدن لباس‌های سخت فکرتان کمی درگیر آن می‌شود که مثلا چطور روی تنتان نشسته ، یقه‌اش خوب ایستاده و … که مطمئناً  این موارد توجه شما را کمی از جلسه خواستگاری دور می کند.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

پس با اعتماد به نفس یکی از راحت‌ترین و بهترین لباس‌های خود را انتخاب کنید و تمام توجه‌تان را به مهم‌ترین تصمیم زندگی خود بدهید.توجه داشته باشید که کفش‌های کتانی یا مثلا لباس آستین کوتاه با اینکه راحت هستند ولی چندان مناسب مراسم خواستگاری نیستند و بهتر است یک دست کت و شلوار کلاسیک با رنگ مناسب که اندازه‌تان باشد بپوشید.

تیپ بدنی خود را در نظر بگیرید

هر چیزی که می‌پوشید فقط مطمئن شوید که تیپ بدنی شما را برجسته می‌کند. احتمالاً چیزی بپوشید که بخش‌های زیبای بدن شما را برجسته کند و نواحی دیگر را پنهان کند. پوشیدن چیزی که با تیپ بدنی شما مخالف است باعث می‌شود احساس ناراحتی داشته باشید.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

بنابراین نوع بدن خود را بشناسید و لباس خود را بر اساس آن انتخاب کنید.

زمان مراسم خواستگاری را در نظر بگیرید

انتخاب لباس بر اساس زمان جلسه خواستگاری به شما کمک می کند که لباس مناسب را انتخاب کنید. بنابراین اگر جلسه خواستگاری عصر برگزار می‌شود، می توانید رنگ‌های تازه و شاداب را انتخاب کنید. اگر شب برگزار می‌شود سراغ رنگ های تیره بروید.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

مدل مو را اولویت بدهید

شاید به نظر نرسد ولی ساعت، کراوات، عطر از آیتم‌هایی هستند که آقایان باید به آنها خیلی اهمیت بدهند. اگرچه هر کدام از این آیتم‌ها کوچک هستند ولی جایگاه فوق‌العاده ویژه‌ای دارند.

برای مراسم خواستگاری چی بپوشم؟

بی‌شک مدل مو در ظاهر تأثیر مهمی دارد. در مورد خانم‌ها هم استفاده از زیورآلات می‌تواند تأثیرگذار باشد به شرطی که زیاده از حد نباشد دو سه تکه هماهنگ و در حد امکان ظریف باشد.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :