مصی روشن در
1,786

اگر موهای سیاه دارید، این آرایش مناسب شماست؛ مو مشکی‌ها بخوانند

اگر موهای سیاه دارید، این آرایش مناسب شماست؛ مو مشکی‌ها بخوانند

وقتی که می‌خواهیم آرایش کنیم؛ اولین موردی که باید به آن دقت کنیم؛ موهای ما هستند. موها هستند که برای آرایش ما قابی درست می‌کنند. اگر این قاب درست انتخاب شود، آرایش هم خوب به نظر می‌رسد اما اگر در تناسب درستی باهم نباشند، چه؟ نمی‌شود گفت صد در صد بد می‌شویم اما به آن میزان زیبایی که می‌توانیم؛ هم نمی‌رسیم.

single_content ad banner

آرایش برای موی مشکی

این مطلب خاص کسانی است که موهای خود را مشکی کرده‌اند و یا اصلا موهای مشکی دارند. اگر از این دسته هستید و می‌خواهید بدانید چه نوع آرایشی بیشتر به شما می‌آید؛ نگاهی کنید به نکاتی که در ادامه می‌خواهیم درباره این سبک آرایش برای شما بگوییم.

  • محبوب‌ترین رنگ؛ موی مشکی

بهتر است با این نکته شروع کنیم؛ هرچند سالهاست ما ایرانی‌ها موهایمان را بلند و روشن می‌کنیم؛ باید بدانیم یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در سال‌های اخیر رنگ موی مشکی است.

آرایش برای موی مشکی

برای همین هم هست که سلبریتی‌های زیادی؛ حتما یکبار هم که شده این رنگ را انتخاب کرده اند.

آرایش برای موی مشکی

هر مشکی؛ مشکی نیست

رنگ مشکی، درست است که به نظر ساده و در دسترس به نظر می‌رسد اما از همه رنگ‌های دیگر به شما رنگ می‌دهد. رنگ موی مشکی هم تنها یک تنالیته ندارد و رنگین کمانی از رنگ‌های مشکی داریم. از مشکی‌های طبیعی گرفته تا سیاه‌های یخی تا مشکی‌های آبی براق.

آرایش برای موی مشکی

سایه چه رنگی بزنیم؟

رنگ‌های برنزی، خاکی، قهوه‌ای تیره و رنگ‌های متالیک به خوبی با موهای مشکی هماهنگ می‌شوند، رنگ چشم هم فرقی نمی‌کند، شما با چشم‌های آبی و یا قهوه‌ای و عسلی می‌توانید این سایه‌ها را با خیال راحت انتخاب کنید.

آرایش برای موی مشکی

اما اگر می‌خواهید به مد امروز در آرایش نزدیک باشید با سایه‌های دودی مانند زغالی و سرمه‌ای باعث شوید تا تمرکز روی چشم‌های شما باشد. ساده بگوییم آرایش اسموکی چشم‌ها یکی از بهترین انتخاب هاست.

رژ گونه چه بزنیم؟

رژگونه صورتی شفاف؛ می‌تواند در کنار سایه‌های تیره‌ای که زده اید، تعادل ایجاد کند و کنتراستی که به وجود می‌آورد؛ هم چشم‌های شما را بیشتر نشان دهد و هم زیبایی و ظرافت گونه‌هایتان را.

آرایش برای موی مشکی

رژ لب چه رنگی بزنیم؟

یکی از نکات آرایشی مهم برای کسانی که موهای تیره دارند؛ این است که از رژ لب‌های پررنگ نترسند! رژ لب‌های تیره، مانند تم‌های قرمز، بنفش و قهوه‌ای و… انتخاب درستی هستند.لب‌های تیره یا پررنگ برای خانم‌هایی که موهای تیره‌تر دارند جذاب‌تر است. پس اگر مدت زیادی است که به رنگ‌های پاستیلی چسبیده اید؛ از این رنگ‌ها فاصله بگیرید.

آرایش برای موی مشکی

البته این موضوع خیلی ساده نیست و خیلی هم مناسب هر مکان و فضایی نیست. اما اگر راهی مهمانی هستید و یا می‌خواهید حسابی متفاوت باشید؛ یک آرایش چشم سنگین و لب‌های تیره این ویژگی را به شما می‌دهند و تبدیل به خون آشامی دوست داشتنی می‌شوید.

آرایش برای موی مشکی

پوست‌مان را چه رنگی کنیم؟

اگر موهای تیره‌ای دارید که صورت شما را احاطه کرده است، مهم است که مطمئن شوید؛ پوست شما کدر نیست وگرنه فقط خسته به نظر می‌رسید. پس بهتر است به سراغ محصولات آرایشی مانند برنزر یا هایلایتر بروید تا کمی روشنایی و برق به پوست خود اضافه کنید.

آرایش برای موی مشکی

البته راه اصلی برای اطمینان از داشتن پوستی جوان و درخشان، لایه برداری منظم و آبرسانی روزانه به پوست است.

ابروهایمان را چه کنیم؟

اگر موهای تیره دارید، برای هماهنگی به ابروهای تیره نیاز دارید. اگر به طور طبیعی موهای تیره ندارید، ممکن است مجبور شوید ابروهای خود را رنگ کنید یا پر کنید. با این اوصاف، زمانی که ابروهای خود را پر می‌کنید، رنگی را که خیلی تیره است، انتخاب نکنید.

آرایش برای موی مشکی

اگر چنین انتخابی داشته باشید؛ نه تنها غیر طبیعی به نظر می‌رسید، ابروهای خود را نیز سنگین‌تر نشان می‌دهید و در نتیجه ظاهری عصبانی و یا خشمگین خواهید داشت.

چشم هایمان را چه کنیم؟

دخترانی با موهای تیره جذاب هستند و به همین اندازه هم؛ هیچ چیز جذاب‌تر از چشم گربه‌ای نیست! متأسفانه، چشم گربه‌ای داشتن و خط چشمی به این مدل کشیدن؛ آنطور که به نظر می‌رسد آسان نیست و نیاز به تمرین دارد.

آرایش برای موی مشکی

با این حال محصولات مختلفی مانند خط چشم مدادی، خط چشم مایع یا خط چشم ژلی را آزمایش کنید تا بهترین را پیدا کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :